Ünlü grubun solistine taciz suçlaması

Dünyanın en ünlü gruplarından Megadeth’in kurucusu ve bas gitaristi David Ellefson reşit olmayan bir kızı taciz etmekle suçlandığı için gruptan atıldı.

Ünlü grubun solistine taciz suçlaması

Ünlü rock grubu Megadethin kurucusu David Ellefson cinsel tacizden suçlanınca gruptan atıldı Açıklama, grubun Twitter hesabından yapıldı. Twitter üzerinden yapılan paylaşımda “David Ellefson’ın artık Megadeth’le çalmayacağını hayranlarımıza duyuruyoruz. Bu kararı kolay almadık” satırları yer aldı. Grubun açıklamasında “Neler olduğunu tüm detaylarıyla bilirken ve ilişkimiz zaten gerginken artık bundan sonra birlikte çalışmamız imkansız” denildi.

Bu paylaşımda, grubun 59 yaşındaki gitaristi ve grubu 1983’te Ellefson ile birlikte kuran Dave Mustaine’in imzası yer aldı. Megadeth’in açıklamasında ayrıca, grubun hayranlarına, yeni müzik çalışmalarının bitmek üzere olduğu haberi de verildi.

56 yaşındaki David Ellefson hakkındaki iddialar, mayıs ayı başında ortaya çıktı. Ünlü müzisyenin reşit olmayan bir kızla yazışma görüntüleri ve fotoğrafları “reşit olmayan bir kadına cinsel taciz” başlığıyla internette yayınlandı.

Megadeth grububundan 2002’de ayrılan ve 2010’da yeniden gruba dönen Ellefson, görüştüğü kişinin 18 yaşından küçük olduğu iddiasını reddederek, aralarındaki etkileşimin rızaya dayalı olduğunu iddia etti.

Başına gelen olaydan sonra Ellefson, Instagram hesabını kilitledi, video ve fotoğraflarına paylaşım engeli koydu. Variety’ye konuşan müzisyen, “Özel ve yetişkinler arası etkileşimi bağlamından koparıp itibarıma, kariyerime ve aileme zarar vermek için manipüle ettiler” dedi.

Ellefson, görüştüğü kadının da herhangi bir suiistimale uğramadığını, reşit olduğunu ve etkileşimin rızasıyla olduğunu söylediği videolu açıklamasını sayfasında paylaştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X