Ünlü oyuncu içi sıvı dolu tüple gezdi, sebebi ağızları açık bıraktı

Birçok dizi ve filmde rol alan Nedim Saban, koronavirüsten korunmak için ilginç bir yönteme başvurdu. Saban, internetten sipariş ettiği virüssavarı boynuna takarak Nişantaşı sokaklarında tur attı.

Ünlü oyuncu içi sıvı dolu tüple gezdi, sebebi ağızları açık bıraktı

Başarılı oyuncu ve yönetmen Nedim Saban, önceki gün Nişantaşı’nda objektiflere takıldı. Dünyayı etkisi altına alan 1 milyondan fazla kişinin hayatına mal olan virüse karşı kendisini korumak isteyen oyuncu ilginç bir yönteme başvurdu.

“VİRÜSLER BUNUN SAYESİNDE 7 METREDEN FAZLA YAKLAŞAMIYOR”

Boynuna içi sıvı dolu plastik bir tüp asan ünlü tiyatrocu, muhabirlerin soruları üzerine “Bunu internetten aldım. Bu sıvı sayesinde virüsler 7 metreden fazla yaklaşamıyor” ifadelerini kullandı.

NEDİM SABAN KİMDİR?

Nedim Saban, 1967 yılında doğdu. Robert Lisesi’ni 1986, New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü 1990 yılında bitirdi. Ayrıca, New York Üniversitesi’nde sinema ve televizyon eğitimi de aldı.

Tiyatroya, 12 yaşında çocuk oyunları yazarak başlayan Nedim Saban’ın, bir çocuk oyunu Unesco tarafından Dünya Çocuk Yılında ödül aldı ve İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahnelendi. 1982 yılında, 15 yaşında Beş Kafadarlar Çocuk Tiyatrosu’nu kuran Saban, bu tiyatroda George Orwell’in “Hayvanlar Çiftliği” (Animal Farm) başta olmak üzere yedi adet çocuk oyununun yazarlık, yönetmenlik, oyunculuk ve prodüktörlüğünü üstlendi.

Nedim Saban boynunda virüssavar taşıyor

Türkiye’ye döndükten sonra, 1992 yılında Tiyatrokare’yi kurdu ve bu tiyatroda rejisini yaptığı ünlü virtüöz Macide Tanır’ın başrolünü oynadığı Neil Simon’un “Müziksiz Evin Konukları”(LostInYonkers) ile, Avni Dilligil Özendirme Ödülünü aldı. Televizyon dizilerinde ATV’de sunulan “İkinci Bahar”, TRT’de “Nasıl Evde Kaldım”, da oynadı, yine TRT’de “İki Oda Bir Sinan” adlı dizinin yapımcılığını üstlendi ve bu dizide çok sevilen Sinan rolünü oynadı. Televizyon yazarı olarak, Show TV’ye dönemin en popüler yarışması Saklambaç (Dating Game) ve Süper Aile (FamilyFeud)’u yazan Nedim Saban, 1992 yılında Energy FM’de, Türkiye’nin ilk interaktif talk show programının sunuculuğuna ve yapımcılığına imza attı.

Nedim Saban boynunda virüssavar taşıyor

2005 yılında TV 8’de danışman olarak da görev alan Nedim Saban, televizyonda Kanal D için “Tartışma Büyüyor” adlı talk show ve ATV’de “Randevu” adlı yarışma programlarını da sundu. İngilizce ve Fransızca bilen Nedim Saban, şu an “Behçet Parçacıkları” adlı bir kara komedi senaryosu ve İngiltere’de ödül alan “Black Butterfly” adlı bir İngilizce senaryo üzerinde çalışmakta ve tiyatro çalışmalarına yazar, oyuncu, yapımcı, yönetmen olarak devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tiyatro ve oyunculuk dersleri vermektedir.

Hürriyet

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X