Ünlülerin ‘Anneler Günü’ paylaşımları

Televizyon ve sanat dünyasının ünlü isimleri, Anneler Günü’nü sosyal medya hesaplarından yayınladıkları anlamlı mesajlar ve fotoğraflarla kutladı.

Ünlülerin ‘Anneler Günü’ paylaşımları

Ünlü isimler ‘Anneler Günü’nün sosyal medya paylaşımlarıyla kutladı. Kimi kaybettiği annesini andı, kimi eski albümlerden siyah-beyaz fotoğraflarını paylaştı. İşte ünlülerden Anneler Günü paylaşımları…

CANAN ERGÜDER
“Başta bana anne olmayı öğreten, ihtiyaç duyduğum her anda yanımda olan bu muhteşem kadınların ve herhangi bir canlıya annelik duygusu beslemiş tüm kadınların ‘Anneler Günü’nü kutlarım.”

IŞIN KARACA
“Ve benim güzel annem… Cesur annem… Öğrenmeye ve öğretmeye bayılan akıllı annem… Bugünler geçecek, ayrı ülkelerde olmayacağız. Sana kocaman kocaman sarılacağız… Bana öğrettiğin her değer için binlerce kez teşekkür ederim. İyi ki senin kızın olarak dünyaya geldim. ‘Anneler Günü’n kutlu olsun. Çok özel bir kadınsın. Çok özel bir insansın. En iyi arkadaşım, sırdaşım, dert ortağım, canım annem. Seni çok seviyorum.”

İCLAL AYDIN
“Bu fotoğraf 2015 yazından… Annemin hastalığının ve unutuşunun hız kazandığı günlerden. Şimdi bu fotoğrafa baktığımda aslında hala çok sağlıklı ve neşeliymiş diye düşünüyorum. Fakat biz hep çok çöktü, çok yıprandı diye üzülüyorduk. Şimdi bu görünenin yarısı kadar… Dün geceyi acilde geçirdik… Hastalığının yatağa bağlı kısmında şimdi annem. Unutmanın içgüdüsel, temel hayati eylemlerde de başladığı dönemde. Eve en yakın devlet hastanesinin acil servisindeki genç doktorlar kan ter içinde bir hastadan diğerine koşturuyordu. Annem yapılan ilk müdahaleden sonra uykuya dalmışken, elim ellerinde onları izledim uzun bir süre. Bu işi seçmek, zor bir eğitimden geçip, pek çok şeyden vaz geçerek bu yolda emek verirken kıymetinin bilinmemesi, şiddete maruz kalmak… Zor iş çok zor iş sağlık çalışanı olmak. Kendi kendime dua ettim hepsine. Umarım kabul olmuştur şükranla dolu dualarım.Annem bir süre sonra gözünü açıp beni görünce gülümsedi. “Yavrum” dedi. Konuşmuyor aslında artık. Konuşamıyor. Ama o kadar aydınlık gülümsedi ve o kadar anlaşılır bir şekilde çıktı ki ağzında o kelime sanırım o anda benden çok tedavisini yürüten genç Dr.Efe sevindi buna. O çılgın kaosun içindeki o tertemiz idealizm, bütün o doktor, hemşire ekininin o nefes almadan koşturmalarına, çabalarına kalbim minnetle sızladı bir kez daha… İstanbul’da telefonun bir ucunda endişeyle bekleyen kardeşim Hilal’e “Tamam, eve geçiyoruz. İyi şimdi” derken kızım Lal anneannesinin saçlarını okşuyordu. Apartmanın asansörüne tekerlekli sandalye sığmadığı için kucağımıza aldık. Beni doğuranı, benim doğurduğumla taşırken asansörde yeni bir gün başladı. 9 Mayıs Pazar, anneler günü. Annemi yatağına yatırdık. Kızım Lal “Anneler günün kutlu olsun annem” dedi gözleri dolu dolu; “Senin de kutlu olsun kızım” dedim. “Belki de en unutulmaz anneler günü budur bizim için…” Annem şu anda gayet iyi. Herkese, her dileğe peşinen ve desteğini esirgemeyen komşularımıza, acil servis çalışanların çok teşekkür ederiz. Kalbinde annelik hissiyle yaşayan herkesin anneler günü kutlu olsun.”

MERVE ÖZBEY
“Doğurmuş, doğurmamış, kendi vicdanı ve ruhu anne olan tüm kocaman yürekli kadınların ve bir cana, evlada anne şevkatiyle sarılabilen erkeklerin de ‘Anneler Günü’ kutlu olsun.”

DEMET ŞENER
“Başta canım annem Naime Şener olmak üzere; doğurmuş, doğurmamış, yüreğinde annelik duygusunu taşıyan, vicdanlı, güçlü ve sevgi dolu tüm kadınların ‘Anneler Günü kutlu olsun.”

BÜLENT ŞAKRAK
“Annem ve çocuklarımın annesi… Gerisi iyilik, sağlık…”

SEDA SAYAN
“Canım annem ve anne yarım ablam sizi çok seviyorum. ‘Anneler Günü’nüz kutlu olsun.”

HANDE ATAİZİ
“Sen yirmi yaşındayken, ben planda mıydım acaba. Yıllar geçip bu fotoğrafa baktığın zaman, senin yaşının iki misli çocuklarının olması nasıl bir histir kim bilir.. Biz anneciyizdir… Bana hep yaz der ,o zaman duygularını daha iyi ifade ediyorsun. Bu iyi mi kötü mü bilemedim. Galiba nasıl olursa olsun bi şekilde sevdiklerimize andayken ne hissettiğimizi söyleyebilmeyiz. içimiz de ne varsa ,iyi kötü ama yazarak ama sarılarak ,doğru yanlış demeden. Ben kendimi doğru ifade etmeyi yıllar sonra başaranlardanım. Herkes uyuduktan sonra gizlice annesinin odasına gidip ,saçlarını seven o küçük kız çocuğu da büyüdü artık. Canım annem seni bu dünyadaki her şeyden çok seviyorum. Sen daima benim yaşama sebebim oldun. Hep en zor zamanlarım da her şey üstüme gelirken, dünya üstüme çökmüşken hep senin varlığınla ayakta kaldım. Bağımız o kadar güçlü ki sonsuza dek bir yolunu buluruz gibime geliyor. Senin ve tüm annelerin anneler günü kutlu olsun…”

KENAN DOĞULU
“Varlığıyla hayatımıza renk veren, gülüşüyle dünyamızı değiştiren; sevgisi, desteği ve sonsuz inancıyla her zaman arkamızda duran canım annem, anneler günün kutlu ve mutlu olsun! İyi ki varsın, seni çok seviyorum.”

OKTAY KAYNARCA
“Kendi annemin nezdinde başta şehit annelerimiz olmak üzere bütün annelerin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum.”

İZZET YILDIZHAN
“Ana olmayınca sığınacak bir yer kalmıyor Nur içinde yat anam bütün annelerin anneler gününü kutluyorum.”

MİTHAT CAN ÖZER
“Anne sevgisi… ”

ECE ERKEN
“Çok severiz birbirimizi çok da kavga ederiz… Kavga sebeplerimiz bize özel kalsın ama çok saçma şeylerdir, klasik anne-kız kavgası. Engeller falan çocuk gibidir ama 2-3 güne dayanamaz bir şekilde ulaştırır kendine canım annem. Çok şükür ulaşabiliyoruz, Allah eksikliğini hissettirmesin. Oğluşumu büyütürken en büyük yardımcım… Canım annem iyi ki varsın. Sen hep ol da biz hep tartışalım, yeter ki ol… Annesini kaybeden tüm evlatlara sabır diliyorum.”

MERVE BOLUĞUR
“Dünyalar güzeli annemin ‘Anneler Günü’nü kutlarım ve tabii diğer annelerin de…”

OKAN KURT
“Canımız… Evimizin gülü… Annemiz seni çok seviyoruz… ‘Anneler Günü’n kutlu olsun. Allah’ım seni yanımızdan, başımızdan eksik etmesin.”

NİLÜFER
“Bu Özlem hiç bitmez. Anneler günümüz kutlu olsun.”

EBRU CÜNDÜBEYOĞLU
“Annem, canım… Anneler günün kutlu olsun. Çocuklara emek verip geleceğe sevgi eken herkesin anneler günü kutlu olsun.”

DERYA ŞENSOY
“Canımın içi annemin, ve tüm annelerin, anneler günü kutlu olsun!”

CANSU TOSUN
İlk koyduğum fotoğrafı geçenlerde çekmiştim. Antalya’dan benim yoğun isteğim üzerine bizim ile vakit geçirmeye gelmişti ve ben tekrar çocuk hissettim kendimi… Şımarabilmek ve ne yaparsan yap seni her zaman sevecek biliyorsun ya işte o duyguyu çok seviyorum. Şükür… Anneanem gittiğinde “Anne gibisi yokmuş kimse seni o kadar düşünmüyor” demiştin… Anneler! siz çok ama çok yaşayın ve bırakın biraz da biz sizi şımartalım… Ne güzel bir Anneanne oldun. Benim de ilk Anneler günüm ve bu kadar önemli bir gün olduğunu daha iyi İdrak ettim çünkü evet gecen gündüzün birbirine karIşabiliyor, senden daha önemli biri var hayatında ve ne olursa olsun onun İçin her saniye en güzelini en iyisini diliyorsun ve yapıyorsun. Severek yapıyorsun. Anne, Anneler günün kutlu olsun… Marsel teşekkür ederim bana geldiğin ve benim asla yapamam dediğim şeyleri yaptırıp gücüme güç kattığın İçin… Tüm annelerin ve kendi evladı olmadığı halde etrafındaki tüm evlatlara canlılara şefkat sevgi ve saygı ile yaklaşan herkesin anneler günü kutlu olsun. Şükür.

ÇAĞLA ŞIKEL
Benim cennetim çocuklarım… Bir gelincik bir papatyayla günümü kutlayan yavrularım, iyi ki sizin Annenizim. Başta kendi annem olmak üzere yeryüzündeki ve gökyüzündeki tüm annelerin gününü kutluyorum.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X