Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Acemler’de ‘viyadüklü çözüm’ için Büyükşehir kolları sıvadı!

Şaşılmayacak gibi değil… Çarşamba günü Heykel’de işlerimiz vardı. Acemler her zamanki gibi sıkıştı ve trafik durdu. Biz de Çekirge’ye döndük.

Acemler’den Çekirge’ye, Çekirge’den Altıparmak ve Çakırhamam’a kadar hiçbir sinyalizasyonda duramadan ve ayağımızı frene dokunmadan geldik.

Trafik yalnızca Çakırhamam’da sıkıştı, Ulucami’den sonra yine açıldı.

Oysa…

1.-yazi-icin-acemler-trafigi.pngYıllarca Heykel trafiğinin adım atılamaz hale geldiğini, Altıparmak-Çekirge arasında trafiğin durduğunu konuştuk, yazdık.

Bugünse…

Cazibesini yitiren kent merkezinin trafiği rahatladı, ama merkeze girmeden devam edecekler için ekspres yol olarak yapılan yolda trafik durdu.

Öyle ki…

Daha 1 Eylül günü yazdığımız gibi, 1989 yerel seçiminden bu yana siyasi partiler kampanyalarını ulaşım ve trafik sorunu üzerine kuruyorlar, seçilen belediye başkanları da önceliklerini Acemler düğümünü çözmeye harcıyorlar.

Nitekim…

22 Temmuz’da bu sütunlarda, Timsah Arena önünden viyadük gündeme getirdik. Büyükşehir’in Yunuseli’ne kadar yolu bulvar özelliğinde yaptığını anımsatıp şunu önerdik:

Yunuseli-Dereçavus arası genişletmeye uygun. Dereçavuş’tan sonrasına ıslah çalışması yapılırsa Acemler’den Çevre Yolu’na direkt bağlantı sağlanır.

Ardından…

8 Eylül’de, Bursa’nın sorunlarına 1300 kilometre uzaktan kafa yoran Erzurum Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ahmet Ünal’ın çözümünü aktardık.

O da…

Yine Timsah Arena önünden viyadükle Yakın Çevre Yolu’na bağlantı önerirken Acemler Köprülü Kavşağı’nın by-pass edilmesini öngörüyordu.

İşte…

Bu çözüm önerilerini Başkan Alinur Aktaş’ın direktifiyle Büyükşehir Belediyesi’nin incelemeye alıp üzerinde çalışma başlattığı kulağımıza geldi.

Buna göre…

Bir yandan Acemler Köprülü Kavşağı’nı yan yollarla daha fonksiyonel hale getirecek direksiyonel kavşak hazırlığı sürerken, bir yandan da Timsah Arena önünden yapılacak bir viyadükle hem Yakın Çevre Yolu, hem de Çevre Yolu’na bağlantı üzerinde çalışılıyor.

Hatta…

İlgili kurumlarla da temas kurulduğunu duyduk.

 

Bursaspor’un vefası…

 

2.-yazi-icin-yalcin-kosukavak-ve-kubilay-kanatsizkusun-hamza-geldi-ziyareti.jpg6 yıl önce halı saha maçında bacağında hissettiği güçsüzlükle ALS hastası olduğu ortaya çıktı. Hastalığı giderek ilerleyen SP Osmangazi Başkan Yardımcısı Hamza Geldi 2 yıldır yatağa bağımlı.

Buna karşın…

Çok sevdiği Bursaspor formasını sırtından çıkarmayan Geldi’nin iki sürpriz ziyaretçisi vardı. Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak ile Kaptan Kubilay Kanatsızkuş evine, ziyarete geldiler.

Yalçın Hoca bu ziyareti sosyal medya hesabından “En zor günlerinde bile Bursaspor diyebilenlere selam olsun” diyerek paylaştı.

 

Sanayisi gelişen tarım kenti Aksaray raporu: Durum parlak değil

 

3.-yazi-icin-erkan-aydirn,-aksaray-vatandas-gorusmeleri.jpgCHP Genel Merkezi’nin farklı bir uygulaması var. Milletvekili olmayan illere, oluşturduğu komisyonlarla milletvekillerini gönderiyor. Giden milletvekilleri de gözlemler yapıp nabız tutuyorlar, sonra da izlenimlerini rapor haline getiriyorlar.

Bu kapsamda…

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da beraberinde Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve parti yöneticilerinden bir heyetle Aksaray’a gitti.

Dönüşünde…

Sanayisi gelişen, ama tarım kenti olan Aksaray’la ilgili izlenimlerini sorunca, “Durum pek parlak değil” dedi ve şunu söyledi:

“Gerek hayvancılık, gerek çiftçilik, gerek sanayide duyduklarım yüreğimi acıttı. İşsizlik ve yoksulluk had safhada. Tarım ve hayvancılık bitiyor. Sanayinin durumu da içler acısı.”

Şunu da vurguladı:

“Küçük esnaf aldığı kredileri ve borçları ödeyemiyor. En kötüsü, insanları umutsuz gördüm.”

 

CHP’den geniş katılımlı Bölge Toplantısı

 

CHP Genel Merkezi’nin cumartesi günü Merinos’ta düzenlediği Bölge Toplantısı katılımcı yapısı kesinleşti.

Buna göre…

Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki toplantıya Bursa’nın yanı sıra Afyon, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova illerinden milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, il ve ilçe başkanları, kurultay delegeleri, İl Disiplin Kurulu başkanları ile eski il başkanları, milletvekilleri ve belediye başkanları katılacaklar.

 

Alzheimer hastalarına konukevi: Biz Sizin Kim Olduğunuzu Biliyoruz

 

5.-yazi-icin-alzheimer-konukevi,-lions-118-k-genel-yonetkmenri-nukhet-tuzlacioglu,-dilek-sen,-yucel-akgun.jpgYeri Özlüce’de… Nilüfer Belediyesi-Lions-Ercan Dikencik işbirliğiyle 5 yıl önce Bursa’nın ilk Alzheimer Konukevi için inşaata başlandı.

Çağımızın hastalığı Alzheimer için 6 bin 500 metrekarelik alanda 3 bin 500 metrekarelik kapalı alan yapılıyor. Üstelik, binalardan birinde konaklamalı hastalar kalırken, diğerinde gündüz bakımı olacak.

İşte…

Lions 11K Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Nükhet Tuzlacıoğlu ve Genel Sekreter Dilek Şen projeyle ilgili bilgilendirme yapmak için Yücel Akgün dostumuzla birlikte ziyarete geldiler.

Öncelikle…

Balat’ta 21-22 Eylül’de gerçekleştirilecek Game of Colors Festivali ile Lions festivaline tüm Bursalıları davet eden Tuzlacıoğlu, şunu söyledi:

“Kim olduklarını dahi unutan Alzheimer hastaları için ‘Biz Sizin Kim Olduğunuzu Biliyoruz’ ana temasıyla projemizi hazırladık.  Bu zor hastalığa yakalananların yanındayız.”

 

İznik turizmi için yeni projeler

 

6.-yazi-icin-iznik-turizmini-tanitma-toplantisi.jpgArtık hepimiz biliyoruz… Gelecek, “bacasız sanayi” kabul edilen turizmde.

Üstelik…

Değerlerimizi dünyaya tanıtmak için çok avantajımız var. Örneğin, İznik bunların başında geliyor. Tarihi özellikleri yanında İznik’in bilinmeyen lezzet yanı için de çalışmalar yapılıyor.

Bu kapsamda…

İznik Kaymakamlığı, TÜRSAB Güney Marmara Temsilciliği ve İznik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan İznik’i TadıYorum projesi Arzu Özenen tarafından Bursa Turizm Platformu’nun eylül ayı toplantısında tanıtıldı.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X