Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

AK Parti Büyükşehir’de muhalefete alışıyor: Besaş zammına tepki verdi!

Köşe Yazısını Dinle

31 Mart günü… Yerel seçimler sonuçlandığında ortaya, 2004’te Nilüfer Belediyesi’nde yaşanan denetimli siyasi tercih tablosu çıktı.

Seçmen…

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak CHP Adayı olan Mustafa Bozbey’i seçerken, ilçelerin belediye meclisi üyelerinden oluşan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde aritmetik çoğunluğu AK Parti’ye verdi.

İlk değerlendirmelerde…

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kent için yararlı işlere destek verecekleri açıklamasını yapan AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, milletvekilleriyle Başkan Mustafa Bozbey’e nezaket ziyareti yaptı ve Bursa yararına birlikte çalışmak için önemli bir adım daha attı.

Bunu, AK Parti’den seçilen ilçe belediye başkanlarının, 5 yıl birlikte çalışacakları Bozbey’i ziyaretleri izledi.

Sonrasında…

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, AK Parti’li üye Ali Sait Adiloğlu’ndan seçim öncesi emeklilere vaat edilen destekleri anımsatan konuşma geldi, ama ilk çıkış biraz cılız kaldı.

Hafta sonu…

Yönetimin, “Yükselen maliyetler karşısındaBesaş’ın kalitesini korumak amacıyla fiyat güncellemesi” yapıldığı açıklamasıyla; 400 gram Besaş ekmeği satış fiyatı 7.5 liradan 12.5 liraya çıktı.

İşte…

Bu zamma AK Parti sert tepki verirken, ilk tepkiyi de alışılmış üslubuna göre sert bir ifadeyle AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç gösterdi:

“Besaş ekmeğine zam konusunu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ya da belediyeye aldığı torpillilerden birisi kamuoyuna açıklamalı. Belediyenin otopark parasına ihtiyacı yok diyerek algı çalışması yapanlar, söz konusu ekmek olunca çalgı çalışmasına başlamışlar. Hani Bursa gülümseylecekti?”

Onu…

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş ile Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ali Sait Adiloğlu’nun gösterdikleri tepkiler izledi.

Bu da…

AK Parti’nin belediyede muhalefeti öğrenmeye başlamasının ilk adımları oldu.

 

Karacabey’de ‘kadınlar plajı’ krizi

Her şey… Karacabey Belediye Başkanı  Fatih Karabatı’nın, Kurşunlu sahilinde Ali Özkan döneminde yapılan Kadınlar Plajı için “lezbiyenlerin toplanma yeri” demesiyle başladı.

İlk tepkiyi…

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan gösterirken, “Belediye Başkanlığı halka hakaret değil, hizmet etme makamıdır” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de, Karabatı’yı kadınlar ve Karacabey halkından özür dilemeye davet etti.

 

Yöre siyasetçiliği çok farklı: Kaşık oynadı, Türkiye’de gündem oldu

Erkan Aydın’ı… 2002’de Yüksel Acar döneminde DağDer Yönetim Kurulu’nda tanıdık. 2005’te Mustafa Kahraman yönetiminde de yer aldı, 2007’de başkanlığı devraldı.

2 dönem…

DağDer Başkanı olarak kentte öne çıktı, Tahtakale’deki dernek merkezini kazandırdı. Sonra CHP Bursa Milletvekili oldu, yöresi için çalışmaya devam etti.

Şimdi…

Osmangazi Belediye Başkanı olarak yeni bir sorumluluğu var. En büyük ilçe Osmangazi’de yaşamı  kolaylaştıracak projeler hazırlarken, Türkiye çapında farkındalık oluşturuyor.

Bunu da…

Pazar günü Halk TV ekranlarında Serhan Asker’in konuğu olduğu programda dağ yöresi geleneği kaşık oyunuyla bir anda Türkiye’de gündem oldu.

Biliyoruz ki…

Önümüzdeki süreçte bu kez Türkiye çapında ses getiren projeleriyle gündem olmaya devam edecek. Çünkü, yöre siyasetçisi olarak atacağı adımı biliyor.

 

Kadın siyasetine gelenekle renk geldi

Pazar günü… Osman Gazi’nin yeğeni Aydoğdu Bey ve şehitler için Kestel’e bağlı Erdoğan Köy’de hayır geleneği vardı.

Gündüz…

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın Kestel Belediye Başkanı Ferhat Erol’la katıldığı köy hayrına İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu da  geldi.

Gece…

Kadınlar kına geleneği düzenlediler. AK Parti İl Başkan Yardımcısı olarak sosyal politikalar üreten Kestel Belediye Meclisi Üyesi Kevser Öztürk de, armağan edilen kırmızı şalvarla geleneği sürdürdü.

 

Mudanya Kent Konseyi’ndeki seçimi Ozan Kozan farklı kazandı

Aday olduğunda… 14 Mayıs günkü yazımızda tanıdığımız Ozan Kozan’ı anlatmaya çalıştık.

DYP İl Gençlik Kolları’nda siyaset yaptı, DTP Osmangazi Kurucu İlçe Başkanı oldu. Sonra siyasetten uzaklaşıp kendini işine verdi, baba ocağı Kumyaka’ya yerleşti.

31 Mart’ta…

Arkadaşı Deniz Dalgıç seçimden Mudanya Belediye Başkanı çıkınca, Ozan Kozan da yeni dönemde Mudanya Kent Konseyi Başkanlığı’na aday oldu.

Karşısında…

Geçen dönem CHP’den seçilip Mudanya Belediye Meclisi Üyesi olan Hüseyin Esen vardı.

İki aday, yaklaşık 2 aydır adeta dernek dernek, muhtar muhtar gezip çalıştılar.

Dün yapılan seçimde 131 oy kullanıldı. Bu oyların 90’ını Ozan Kozan, 35’ini Hüseyin Esen aldı. 6 oy boş çıktı.

Böylece…

Zaman zaman CHP Mudanya İlçe örgütünde tartışıylan Kent Konseyi seçimi tamamlandı. Şimdi Mudanya’da yeni dönem başlıyor.

 

Bursaspor Başkanı Enes Çelik esnaf başkanlarıyla

Önce… Gürsu’daki Uludağ Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika kurdu, sonra Uludağ OSB Başkanı seçildi. Bursaspor Başkanı Enes Çelik toplanan bağışlarla transfer tahtasını açarken, kente heyecan getirdi.

Pazartesi sabahı…

Bayram sonrası ilk resmi iş gününde, babası Faruk Çelik’in dostları olan Bursa Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Mehmet Çakman ve Bursa Şoförler Odası Başkanı Ahmet Çakır’la buluştu.

Konu Bursaspor’du.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X