Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

AK Parti İl Başkanı ilk kez konuştu: Bütün gayretimiz Bursa’nın geleceği

Köşe Yazısını Dinle

Bugüne kadar… AK Parti’nin dedesinin dedesi de Bursalı ilk İl Başkanı olarak 22 Aralık’ta göreve başladı. Kestel’in Gözede Köyü doğumlu Davut Gürkan’ın siyasi geçmişinde Kestel İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı var.

Kızılay’da yönetiminde çalıştığımız için bakış açısını ve mantalitesini biliriz.  Çok çalışır, ekip çalışmasına önem verir, düşünce oluştururken değişik kişi ve kesimlerden görüş almayı önemser.

Nitekim…

AK Parti İl Başkanı olarak 3 aylık sürecinde bu özelliğini herkese kabul ettirdi.

Ziyaretine gittiğimizde…

Önce partinin siyasi fotoğrafını konuştuk. O da izlediği yolu ilk kez anlattı:

“Önce teşkilatlardan başladık. Partinin kuruluşundan bugüne kim hizmet ettiyse; Bakanlarından milletvekillerine, ilçe başkanlarından belediye başkanlarına istişarelere başladık. O istişarelerle yönetim oluştu.”

Şunu vurguladı:

“İl Yönetim Kurulu’nun, partinin kuruluşundan bugüne her dönemini yansıttığını düşünüyorum. Her dönem kendinden öncekileri biliyor.”

Ardından…

Teşkilatlarla bir araya gelip fotoğrafı tamamladıklarını söyledi ve şunu ekledi:

“Genel Başkan Yardımcımız, önceki dönem Başbakan Yardımcımızla birlikte tüm milletvekillerimiz gayret ve destek veriyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımızla 2023 için hazırlık yapıyoruz.”

Mutluluğu şu:

“Hem teşkilatlar, hem destek verenlerle beraber hareket etmemiz enerji sağlıyor. Teşkilatlarımızın da kucaklayıcılığı bize güç veriyor.”

Şu noktada duyarlı:

“Oda’lar, STK’lar, iş dünyası, kısaca Bursa’ya sahip çıkma misyonu olan herkesle görüşüyoruz. Bütün derdimiz ve gayretimiz Bursa’nın geleceği ve vizyonu.”

Hedefi şöyle açıkladı:

“Teşhisi iyi koyabilmek lazım. Yoksa tedavi yanlış olur. Geçici çözümlerden çok, insanımızın yaşamını güzelleştirmek için iktidar partisi olarak merkezi bütçeden Bursa’ya ciddi kaynak aktarmak istiyoruz.”


2023 hazırlığı kurultayla başlıyor

Gündemde… AK Parti’nin 24 Mart Çarşamba günü yapacağı kurultay var. Bursa delegasyonu da kurultay için salı günü Ankara’ya gidecek.

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın bakışı şu:

“Türkiye’nin önünde 2023’te yapılacak seçimler var. Bu kurultay, partinin yeniden şekillenmesiyle yeni sürecin startını verecek. Biz de kurultaydan döner dönmez 2023 çalışmalarına başlayacağız ve hep sahada olacağız.”

 

Gürkan: Bu koltuklarda oturuyorsak hakkını vereceğiz, hizmet edeceğiz

Sohbet ederken… Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü’nün kapatılacağı söylentileri üzerine CHP İl Başkanı İsmet Karaca’nın yeni açıklama yaptığı bilgisi AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’a geldi.

Bunun üzerine…

“Genel Başkan Yardımcımız Sayın Efkan Ala’nın bilgisi dahilinde Sayın Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile 2 kez görüştüm” diye başlayıp şunu söyledi:

“İç yazışmalardaki bazı bilgilerin dışarı farklı aktarılmasından kaynaklı algı oluştu. Sayın Bakan ‘Türk Telekom Bölge Müdürlüğü bugüne kadar nasıl hizmet ettiyse Bursa, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Kütahya ve Bilecik’e hizmete devam edecek’ dedi. Yani kapanmayacak.”

Şu mesajı verdi:

“Bu koltuklarda oturuyorsak hakkını vereceğiz ve bizden beklendiği gibi hizmet edeceğiz. Üstelik yalnızca ben değil, hepimiz için bu sorumluluk var.”

 

“Bursa’nın kıymetinin farkındayız”

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, parti içindeki bütünleştirici görüşmelerin ardından hedefini “Yaşanabilir ve daha güzel bir Bursa” olarak açıklarken şunu söyledi:

“Dedesinin dedesi Bursalı olan bir siyasetçiyim. Bu şehirde yaşıyorum ve kazanımlarım bu şehirde. Gidebileceğim başka bir yer yok. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birindeyiz ve Bursa’nın kıymetinin farkındayız.”

 

Nihat Özdemir, Ödünç’e açıkladı: Bursaspor’un elektrik problemi çözüldü

İstanbul’da… AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç odaya girer girmez Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir doğruldu ve “Siz sormadan ben söyleyeyim” diye başlayıp ilk güzel haberi verdi:

“Bursaspor’un elektrikle ilgili problemi vardı. Konu bana intikal etti ve problemi çözdük, kulübümüzün elektrikleri açıldı.”

Ardından…

Bursa-Bursaspor ilişkisine yönelik değerlendirmeler yaparken, kentteki tabloyu yakından izlediğini de belli etti:

“Ben Bursa’yı ve Bursaspor’u seviyorum. O nedenle de destek oluyorum. Cumhurbaşkanımızın da Bursa’ya olan ilgisini biliyorum. Yine Alinur Aktaş başkanımız Bursa için güzel işler yapıyor, BTSO Başkanımız Bursaspor’a destek oluyor. Bunlar önemli.”

Takımı da değerlendirdi:

“Süper Lig’e çıkması gerektiğini düşündüğüm Bursaspor şu an 16-17 yaşında gençlerle oynuyor. İlerisi için çok önemli bir altyapı hedefi olacak.”

 

Çavuşoğlu’ndan dost ziyareti

İkisi de… Batı Trakya kökenli, ama son Başbakan Yardımcısı olan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile Ali Mollasalih’in arasında siyasetten ileri bir ağabey-kardeş ilişkisi var.

Nitekim…

Bir süredir TBMM çalışmaları nedeniyle Ankara’da kalan Çavuşoğlu, dün Bursa’ya gelir gelmez Mollasalih’in Güllük Mahallesi’ndeki bürosuna gidip ziyaret etti.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X