Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

AK Parti’deki kongre mesaisi milletvekili görüşüyle başlıyor

Bizzat… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı takvime göre, AK Parti’nin kongre takvimi 7 Ekim’de başlıyor.

Ancak…

Yasal uygulama gereği bu başlangıç üye listelerinin ilçe merkezlerinde askıya çıkarılması olarak gerçekleşecek. Sonrasında delege seçimleri var.

Ardından…

Sıra ilçe kongrelerine gelecek. Son ilçe kongreleri Aralık 2017’de yapıldığı için, Siyasi Partiler Yasası gereği 2 yıldan önce ve 3 yıldan geç kongre yapılamayacağı için aralık ayından önce ilçe kongresi mümkün değil.

Aynı şekilde…

Son il kongresi 25 Şubat 2018 günü yapıldığı için de, il kongresinin 25 Şubat 2020’den önce yapılabilmesi yasal olarak mümkün değil.

İşte…

Bir yandan kongre takvimi yasal çerçeveye oturtulmaya çalışılırken, bir yandan da siyasi zemin hazırlığı yapılıyor. O hazırlıklar da, AK Parti Genel Merkezi tarafından milletvekillerine tek tek randevu verilerek başladı.

Üstelik…

Her milletvekiliyle baş başa olacak görüşmeleri AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü olan Mustafa Köse’nin yapacağı da randevular verilirken dile getiriliyor.

Beklenti ise şu:

Teşkilat Başkanlığı, kongreler öncesinde milletvekilleriyle bire bir yapacağı görüşmelerde kongre öncesi teşkilat röntgeni çıkarmak istiyor.

Bir anlamda…

Kongre öncesi, görevdeki teşkilatlar için ilk karneyi milletvekillerine soracak.

Ardından da…

Milletvekillerinden edinilecek izlenimle teşkilat taraması yapılacak. Bu taramalarda da değişim ya da devam kararı verilecek.

Bununla birlikte…

Karar verme aşamasında, tebdil-i kıyafet ilçelere yapılacak anlık ziyaretlerde teşkilat ve varsa belediyeyle ilgili vatandaşın düşüncesi de ilk ağızdan dinlenecek.

O bakımdan…

Bütün bu süreci başlatacak olan milletvekilleriyle bire bir görüşmeleri AK Parti Genel Merkezi çok önemsiyor. Kulağımıza gelen bilgilere göre, o görüşmelerin de bu hafta sonundan itibaren başlaması bekleniyor.

 

Büyükataman ilçe başkanlarıyla toplandı

 

2.-yazi-icin-mhp-genel-sekreteri-ismet-buyukataman-ve-ilce-baskanlari.jpg31 Mart yerel seçimi ve 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi siyaseti yordu. Yaz dönemi sonrası yeni bir siyasi süreç başlarken değerlendirme yapan partilerden biri de MHP oldu.

Nitekim…

MHP Bursa Milletvekili ve Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ailesini ziyaret için geldiği Bursa’da MHP ilçe başkanlarıyla toplantı yaptı.

MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı’nın da bulunduğu toplantıda mevcut siyasal durum ve önümüzdeki süreç konuşuldu.

 

CHP hafta sonunda 8 ili Bölge Toplantısı için Bursa’da topluyor

 

AK Parti üç günlük bir programla 14 ilden 135 belediye başkanını geçen ay Bursa’ya getirdi ve Bölge Toplantısı yaptı.

Bu kez…

CHP Genel Merkezi 8 ili Bursa’da planladığı Bölge Toplantısı’na davet etti.

Buna göre…

Bursa’nın yanı sıra, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Sakarya ve Yalova illerinin CHP İl Başkanları ile birlikte bu illerdeki CHP’li belediye başkanları, CHP milletvekilleri Bursa’daki Bölge Toplantısı’nın katılımcıları olacaklar.

Cumartesi günü Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın başkanlığında yapılacak toplantıya CHP’nin Bursa’daki eski milletvekilleri ve eski Parti Meclisi Üyeleri de davet edildi.

Kulağımıza gelenlere göre…

31 Mart yerel seçimi sonuçlarının öncelikli olarak ele alınacağı CHP Bölge Toplantısı’nda, önümüzdeki kongre sürecine ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

 

Diyarbakır analarına Yörük Türkmen desteği

 

4.-yazi-icin-turkiye-turk-dunyasi-yoruk-turkmen-birligi-baskani-irfan-tatlioglu,-diyarbakir-anneleri.jpgTürkiye Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve bağlı konfederasyonların farklı illerdeki başkanları toplanıp Diyarbakır’a gittiler ve HDP İl Başkanlığı önünde “çocuklarını PKK’dan kurtarma eylemi” yapan analara destek verdiler.

Sayıları her geçen gün artan ve Diyarbakır anaları olarak tanınan yüreği yaralı ailelere destek açıklamasında “Yörük Türkmen ailesi olarak aksakallılarımız, bacıbeylerimiz, gençlerimizle annelerimizin yanındayız” denildi.

 

Basketbol kenti Bursa için önemli adım: Her mahallede basketbol

 

5.-yazi-icin-tofas-50-pota-projesi,-basketbol-kenti-bursa.jpgAslında… Müessese kulüpleri içe kapanık kapalı bir organizasyon kurarlar ve pek dışa açık olmazlar. Tofaş ise kurulduğu günden beri Bursa ile birlikte büyüyor.

Kuruluşundaki yüzme ve atletizm branşları, güreşte Avrupa Şampiyonluğu, basketbolda kazanılan lig ve kupa zaferleri kentle buluşma ile gerçekleşti.

Tofaş yaz okulları ve basketbol okullarıyla kente açıldı, kent de maçlarda destek vererek Tofaş’ın arkasında durdu.

İşte…

Tofaş-Bursa birlikteliğiyle Bursa’yı basketbol kenti yapmayı hedefleyen 50 Pota projesi, her mahallede basketbol oynatacak.

Nitekim…

Yunuseli’nde açılan basketbol sahası kuşku yok ki çevredeki çocukları basketbola yönlendirecek.

Açılışta…

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, Tofaş CEO’su ve Kulüp Başkanı Cengiz Eroldu potaya attıkları toplarla renkli görüntüler oluşturdular.

 

Beştepe’de futbol gündemi

 

6.-yazi-icin-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-ve-tff-yonetim-kurulu-uyesi-mustafa-caglar.jpgCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulunu konuk etti.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlar’ın da katıldığı ziyaretin gündemi, A Milli Futbol Takımı’nın son dönem başarıları ve Türk futbolu oldu.

Gençliğinde futbol oynayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gözlem ve düşüncelerini Futbol Federasyonu yönetimiyle paylaştı.

Ziyarette…

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu da hazır bulundu.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X