Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Bakan 2 mobil araç daha gönderiyor: Bursa’da düzensiz göçmenin yeri yok

Köşe Yazısını Dinle

Perşembe günü… İstanbul’un dışındaki en geniş İl Güvenlik Kurulu toplantısı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın katılımıyla Bursa’da yapıldı.

Gün boyu…

Karşılamadan toplantıya ve AK Parti İl Başkanlığı’ndaki görüşmeşe kadar İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile birlikte olan AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen’e izlenimlerini sorduk.

Geçmişte…

Bursa Emniyet Müdürü olarak görev yapan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Selami Yıldız’ın da katıldığı Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu ile Bursa İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Tekin Aktemur’un asayiş sunumu yaptıklarını kaydetti.

Bu noktada…

Bakan Yerlikaya daha önce İstanbul Valiliği yaptığı, yani İçişleri Bakanlığı teşkilatından geldiği için valiler, emniyet müdürleri, jandarma komutanlarıyla sıcak diyalog kurabiliyor,  anlaşmaları daha kolay oluyor.

Özen…

Yakından izlediği Bakan Yerlikaya’yla ilgili izlenimlerini aktarırken “çok kararlı” dedi. Kararlılık noktasını ise suçla mücadele olarak tanımladı.

Söylediği şu:

“Bursa’da yapılan uyuşturucu operasyonlarıyla İnegöl’deki çete-mafya yapılanması operasyonu büyük ses getirmişti. Bu operasyonlar ülke geneline yaygınlaştırıldı, şimdi diğer illerde aynı kararlılıkla devam ediyor.”

Şunun altını çizdi:

“İçişleri Bakanlığımız, olayların azaltılması yanında uyuşturucuyla mücadeleye büyük önem veriyor. Toplantıdan da, bu mücadelenin daha da yoğunlaşıp sertleşeceği izlenimi edindim.”

İki yeni haber verdi:

Bir…

“Yıl sonunda polis kadromuza önemli takviye sözü aldık.”

İki…

“Düzensiz göçle alakalı Bursa’ya daha önce 3 mobil araç göndermişti. Sayın Bakan 2 araç daha gönderecek.”

Bunun anlamını şöyle açıkladı:

“Düzenli göçmenler kayıtlı, ama düzensiz göçmenler sorun. Emniyet de mobil araçlarla göz açtırmayıp, anında deport edecek.”

Şunu da ekledi:

“Bursa’da uyuşturucuya geçit yok,  düzensiz göçmenin de yeri yok.”

 

Efkan Ala’nın yardımcıları belli oldu

Geçmişte… Bürokrasinin en üst basamağı Başbakanlık Müsteşarlığı yaptı. Siyasette İçişleri Bakanı oldu. Son üç seçimde AK Parti Bursa Milletvekili seçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ardından, AK Parti Genel Başkanvekili olarak partinin en üst basamağına çıkan Efkan Ala da çalışma ekibini belirledi

Buna göre…

Ahmet Büyükgümüş, Ahmet Fethan Baykoç, Ayşe Nevin Sert, Mehmet Umut Tuncer, Ziya Altunyaldız bu dönem Ala’nın yardımcısı oldular.

 

Osmangazi’den Ankara’ya: MEB Temel Eğitim’e Daire Başkanı atandı

Gürhan Çokgezer’in… Eğitimci olarak, özellikle Bursa’daki görev sürecinde parlak bir çizgisi var.

2010 yılında…

Ordu’dan Yıldırım’daki Zübeydehanım Ortaokulu’na öğretmen olarak geldi. Aynı yıl Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu’na müdür yardımcısı oldu.

Sonrasında…

Yıldırım İlçe Milli Eğitim’de 1.5 yıl vekaleten Şube Müdürlüğü yaptı. 2014 Haziran’da yine vekaleten Osmangazi’ye atandı. Kısa bir süre İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak geri geldi.

2016’da soruşturma geçirip açığa alınsa da suçsuz bulunup göreve iade edildi

İşte…

Bursa’da böylesine parlak bir görev süreci geçiren Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer hafta içinde Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı atanıp Ankara’ya gitti.

 

Türkiye’nin çevresindeki tehlikeleri anlattı

Tehlikeyi ilk görenlerden… Akdeniz’de Mavi Vatan tanımını ilk  Cihat Yaycı getirdi. Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi’ni kurdu. Geliştirdiği FETÖMETRE ile TSK’yı arındırdı.

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Bursa İl Temsilciliği’nin Ördekli’de düzenlediği konferansa katılan Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, bilgi ve deneyimleriyle Türkiye’nin çevresindeki tehlikeleri anlattı.

 

Akşener’le görüştü, Yıldırım heyecanını slogan yaptı: Her şey iyi olacak

Geçen dönem… İYİ Parti Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olarak heyecanını ve enerjisini belediyelere yansıtan çalışma sergiledi. İki Meclis’te de en çok söz alan ve en üretken isimler arasında oldu.

O nedenle…

Mahallelerde başı sıkışan Ferik Gürsoy’u aradı, “Yetiş Ferit” olarak anılmaya başlandı.

Bu dönem…

İYİ Parti’den Yıldırım Belediye Başkan Aday Adayı olan Ferit Gürsoy, kalabalık toplantıyla yola çıktı ve çalışmaya başladı.

Bir yandan…

Yıldırım’da mahalleleri gezmeye başlayan, bir yandan İYİ Parti yönetimlerine düşüncelerini anlatan Gürsoy perşembe günü de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in programına katılmak üzere Balıkesir’in Susurluk ilçesine gitti.

Ayaküstü de olsa yaptıkları görüşmeden sonra Bursa’ya ve özellikle de Yıldırım’a mesajını verdi:

“Her şey çok iyi olacak.”

 

Memleket’te memleket adaylığı!

Nazan Bozan… Siyasete Anavatan Partisi’nde başladı, 2006’da İl Sekreteri oldu. 2010 yılında Türkiye Partisi İl Kadın Kolları Başkanlığı üstlendi. 12 yıl aradan sonra Memleket Partisi Nilüfer İlçe Başkanı olarak döndü.

Genel Başkan Muharrem İnce ile görüşen Bozan’dan bir sürpriz daha geldi ve memleketi Gemlik’te Memleket Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Nilüfer İlçe Başkanlığı da devam edecek.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X