Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Bursa’nın yetimleri artık yalnız değil: Kara gün dostu Kızılay’la yeni yaşam

Köşe Yazısını Dinle

1 ay önceydi… Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanlarının okulları tarayıp belirledikleri babasız büyüyen yetimler için Kızılay’ın Büyükşehir Belediyesi ve Gürsu Belediyesi ile birlikte Gürsu’nun başının üstündeki Ericek’te gerçekleştirdiği, İl Milli Eğitim’in de katıldığı Hilal Kamp’ı ziyaret ettik.

Burada…

İl Milli Eğitim uzmanlarınca sosyal yaşamları belirlenerek seçilen 25 yetim ve 15 anne için unutamayacakları bir kamp ortamı oluşmuştu.

Kampta…

Milli Eğitim uzmanları ve öğretmenler yetimlere spordan müziğe, dramadan halk oyunlarına eğitimler verirken; BUSMEK eğitmenleri de annelere 6 atölyede makrome anahtarlık, ebru. makroma bileklik, kumaş baskı, punch toka, seramik öğretiyorlardı.

Yaşama sevincine Ericek Göleti yanındaki eşsiz kampta tanık olduk.

Açıkçası…

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç’ın çok önemsediği kampa, eğitimleri ve kursları yöneten İl Milli Eğitim Ar-Ge Sorumlusu Pervin Hazar da çok katkı yaptı.

Bu kez…

“Yetimler yurt içinde ve yurt dışında özel ilgi alanımız” diyen Prof. Dr. Tutanç’ın koordinasyonu ve Pervin Öğretmen’in katkısıyla Bursa’nın yetimlerine gezi düzenlendi.

İzmir gezisinde yetimler Tarih ve Sanat Müzesi’ni rehber eşliğinde gezdiler. Kent turu yaptılar, vapur gezisiyle körfezi dolaştılar, gece yürüyüşüne çıktılar.

Öyle ki…

Sokak lezzetlerini tattılar, lunaparkta eğlenip mutluluğu yaşadılar, hayatla bağlarını sıkılaştırdılar.

İşte…

Türk Kızılay Yetim Destek Programı kapsamında gerçekleştirilen gezide bir başka heyecan daha yaşandı.

O da…

Bu yıl İzmir’de düzenlenen ve en büyük teknoloji festivali olan Teknofest’e, Bursa’dan giden ekipten liseli 5 genç gönüllü de katıldı.

Liseli gençler…

Teknolojik gelişmeleri izlemekle kalmadılar; iş ve kariyer fırsatlarıyla, kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik devletin fırsatlarını incelediler.

Yalnız olmadıklarını gördüler.

Hayat Boyu Öğrenme’ye veda etti!

Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı, Müzeler Şube Müdür Yardımcısı, Kütüphane Şube Müdürü görevleri üstlendi.

Ayşe Hacığoğlu…

Ağustosta Çankaya Köşkü’ndeki etkinlikte Cumhurbaşkanı Eşi Emine Erdoğan’a Bursa ipeğini Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü olarak anlattı.

Kızılay Bursa İl Merkezi yönetim kurulunda birlikte görev aldığımız Hacıoğlu’nun Hayat Boyu Öğrenme’ye vedasına şaşırdık. Çok başarılıydı.

İYİ Parti’de  1 ilçe başkanını teşkilatı bırakmadı, 1 başkan izlemede

Pazar günü… İYİ Parti’de, yönetimlerde olup da belediye başkanı ya da belediye meclisi adayı olacaklar için açıklanan son istifa günüydü.

Öğle saatlerinde…

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’nu aradığımızda, elinde istifa edeceğini kendisine söyleyen 13 ilçe başkanını adları vardı.

Fakat akşama doğru iki ilçede farklı gelişmeler oldu.

Örneğin…

Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Tevfik Demir ilce yönetim kurulunu topladı Yönetim de istifa etmeyip teşkilatın başında kalmasını istendi. Öyle olunca Demir hazırladığı istifayı İl Başkanlığı’na göndermekten vazgeçti.

Gemlik’te ise…

İYİ Parti İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz adaylığını yönetimiyle konuştuktan sonra Genel Merkez’le temasa geçti. Görüşmede sürenin uzatılacağı bilgisi alınca da istifasını göndermedi.

Yönetimi ise…

Yavuz’un adaylık başvurusu yerine İl ya da Genel Merkez’in adaylık önermesini arzu ediyor.

Davutoğlu pazar günü il kongresine gelecek

Gelecek Partisi… İlçelerdeki olağan kongrelerini iki haftalık süreç içinde çok hızlı şekilde tamamladı. İl kongresinin de 8 Ekim Pazar günü yapılması kararlaştırıldı.

Pazar günü…

Saat 19.00’da Nilüfer’deki Plaza 16’da gerçekleştirilecek ve İl Başkanı Fuat Kadıoğlu’nun tek aday olması beklenen kongreye Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da katılacak.

30 yıllık dostluğun fotoğrafı: Gençlik Kolları siyasetinden geliyorlar

Salih Uzun… 1990’lı yılların başında ANAP Gençlik Kolları Genel Başkanı oldu. Farklı gençlik politikaları uygulaması yanında, ANAP Bursa Gençliği ile de siyasetin ötesinde dostluk kurdu.

2009’da…

ANAP-DYP birleşmesinde ANAP’ın son Genel Başkanı olan Uzun siyasetten uzak durduğu sürecin sonunda 14 Mayıs’ta Demokrat Parti İzmir Milletvekili seçildi. Aynı zamanda, 1987’de rahmetli Turgut Özal’ın kurduğu Türkiye Demokrasi Vakfı’nın başkanı.

Siyasete dönüşü…

1990’lardan beri sürekli görüştüğü Bursa’daki dostlarını sevindirdi.

Nitekim…

Geçmişten bugüne diyaloglarının hep sürdüğü Bursa’daki dostlarından Ceyhun Özüm ve Çetin Sabırlı, yeni yasama dönemi çalışmalarına başlayan TBMM’de DP İzmir Milletvekili Salih Uzun’u ziyaret ettiler.

Ortaya da…

Siyasi ziyaretten çok, 30 yıllık dostluğun fotoğrafı çıktı.

Musk’ın paylaştığı videoda Gökhan Dinçer var

ElonMusk’ı… Son Amerika ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her geçen yıl büyüyen Teknofest’e davet etti, o da seve seve katılacağını söyledi.

Bununla da yetinmedi…

Teknofest’ten bir videoyu, adını X yaptığı Twitter hesabından yayınladı.

Videoda…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili,  Büyükşehir Belediyespor Başkanı ve Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Gökhan Dinçer de var.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X