Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Büyükataman: Cumhur İttifakı tam uyum içinde, omuz omuza!

Köşe Yazısını Dinle

Sabah… MHP Genel Sekreteri olarak 10 yılı geriden bırakan ve siyasi rekor sahibi olan MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’la sohbet ederken, cumartesi günü Keles, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ziyaretlerinin arka planını öğrenmek istedik.

Çünkü…

Dağ ilçelerinde MHP’nin potansiyeli var. 2014’te Keles Belediye Başkanlığı’nı az farkla kaybetti. Öncesinde Orhaneli’nde hep seçimin içinde oldu.

O bakımdan…

MHP’nin dağ çıkarması gibi ziyaretleri için Büyükataman şunu söyledi:

“Pandemi nedeniyle teşkilatlarımızı uzun zamandır ziyaret edemedik. 4 dağ ilçemizde Cumhur İttifakı belediye başkanlarımıza da hayırlı olsun ziyareti yapamamıştık.”

Devam etti:

“Cumartesi günü Bursa Milletvekilimiz Sayın Hidayet Vahapoğlu, MYK ve MDK üyelerimizle kalabalık bir heyet olarak bu ziyaretleri yaptık.”

Programı anımsattı:

“Cumartesi saat 09.00’da Kocayayla’da kahvaltıyla başladı. Keles Belediye Başkanımız, meclis üyelerimiz oradaydı. Hem Kocayayla’da görüştük, hem makamında ziyarette bulunduk.”

Devam etti:

“Ardından Büyükorhan’a geçtik. Yine belediye başkanımızı ziyaret edip teşkilatımızla görüştük. Harmancık’ta da belediye başkanımızla buluşup teşkilatımızı ziyaret ettik.”

Şu bilgiyi de paylaştı:

“Son durak Orhaneli’nde teşkilat ziyareti ve açık hava toplantısı yaptık. Belediye Başkanımız da konuştu. Belediyeyi ziyarette Başkanımız, Sadağı Kanyonu’ndaki düzenlemeleri görmemizi arzu edince birlikte gezdik.”

Şunun altını çizdi:

“4 dağ ilçemizde belediye başkanlarımıza gecikmiş ziyaretleri yaparken, onlar da 2 yıllık çalışmalarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulundular.”

İzlenimi şu:

“Hepsi son derece heyecanlı, gayretli ve başarılı. Cumhur ittifakı anlayışıyla olağanüstü çaba sarf ediyorlar.”

Mesajı da şu:

“Cumhur İttifakı teşkilatları tam bir uyum içinde, omuz omuza çalışıyorlar. Bunu görmekten mutlu oldum.”

 

MHP sorguladı: Bursa depreme hazır mı?

Üzerinden 22 yıl geçti, ama 17 Ağustos depremini unutabilmek mümkün değil. Üstelik, yaşadığımız bölgede daha büyük depremler olası.

İşte…

MHP Ar-Ge ve Akademik Odalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, büyük depremin yıldönümünde Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er’i ziyaret etti.

Ziyarette…

Bursa’nın olası depreme hazır olması adına yapılması gerekenler konuşuldu.

 

Siyaset pazarda… AK Parti Kent Hali esnafını dinleyip fiyat araştırdı

Bir süredir… CHP İl Başkanı İsmet Karaca fırsat buldukça pazaryerlerini ziyaret ediyor. DEVA Partisi İl Başkanı Serkan Özgöz cumartesi günü pazaryerlerini dolaşıp “bir filenin kaça dolduğunu” araştırdı.

AK Parti’de…

Son Başbakan Yardımcısı olan Hakan Çavuşoğlu vatandaşla temasta pazaryerlerini önemseyenlerden.

Gittiği her ilçede pazara da girip hem vatandaş, hem pazarcılarla görüşüyor.

Bu kez…

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan önderliğinde, Bursa milletvekilleri Ahmet Kılıç ve Zafer Işık’la Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan oluşan AK Parti heyeti Hikmet Şahin Kent Hali’ne gittiler.

Dahası…

Seçim dönemlerinde tüm partiler ve adayların sabaha karşı yolların geçtiği Hal esnafıyla seçim yokken bir araya gelip sorunları dinlediler,

Özellikle…

Fiyatların nasıl yükseldiği sohbetlerin konusu oldu.

 

İşyerine kadar gidip üye kaydettiler

Temposu yüksek partilerden biri de İYİ Parti. Daha çok hükümete ve belediyelere yönelik eleştirel siyaset yapan İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu sokak siyasetinden vazgeçmiyor.

Mahalle gezileriyle de vatandaşa ulaşmaya özen gösteriyor.

Nitekim…

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ile Kemerçeşme’de Öznur Sever adlı esnafın işyerine gidip İYİ Parti’ye üye kaydetti.

 

Kent dışında yer bulunamayan hurdacılar Vakıf Mahallesi’ne sorun oldu

Bir yandan… Büyükşehir Belediyesi tarafından kent dışında Hurdacılar Sitesi için uygun bir yer aranıyor. Fakat evler arasındaki kalan hurdacılar da çevreleri için sorun oluşturuyor.

Nitekim…

Yıldırım İlçesi’ndeki Vakıf Mahallesi’ne giden Vakıf Caddesi üzerinde faaliyet gösteren hurdacılar, çevrede yaşayanları tedirgin ediyorlar.

Üstelik…

Gördüğümüz kadarıyla, çevrede giderek artan tepki belediye eleştirisi ile yetinmiyor, muhalefet partileri için de yükseliyor.

Çünkü…

Hurdacılarla iç içe yaşamak zorunda kaldıklarını söyleyenler, seslerinin duyulmadığını, sorunlarına çare bulunmadığını düşünüyorlar.

Gönderdikleri fotoğraflar da yaşadıkları sıkıntıyı gözler önüne seriyor.

Gerçi…

Bölgeyi ve yükselen istekleri elbette biliyorlardır, ama vatandaş isteğini biz de Yıldırım Belediyesi’ne iletmiş olalım.

 

Uluslararası tanınan mühendislik diploması

Açıkçası… Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu’nun aday öğrencilere çağrısı dikkatimizi çekti.

Tercihine hazırlanan öğrencilere seslenen Prof. Dr. Etemoğlu fakültenin şu ayrıcalığına dikkat çekiyor:

“Bölümlerimizde verilen eğitim Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı tarafından akreditedir. Yani, diplomalarımız uluslararası tanınırlığa sahiptir.”

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X