Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

En ‘umut veren’ dönemindeki MHP’nin hedefinde 10 ilçe var

Bursa siyasetinin en genç İl Başkanı oldu Cihangir Kalkancı, ama siyasi geçmiş olarak bakıldığında “aileden Ülkücü” gelenekten geldiği için hep siyasetin içinde oldu..

MHP İl Başkanı atandığında, yönetimini de 40 yaş altı ortalamayla oluşturdu ve siyasi değişim adına çok önemli hamle yaptı.

En önemlisi…

1.-yazi-icin-mhp-il-baskani-cihangir-kalkanci.jpgBursa siyasetinde yeni bir anlayışla yeni bir siyasi dönem başlattı. O dönemi anlatırken Osmangazi İlçe dönemi gözlemlerini de katarak şunun altını çizdi:

“Siyasi partilerde İl Başkanlıklarına üyelik başvurusu yapılmaz, ilçelere üye olunur. Fakat son 1 haftada 500’ün üstünde İl’de üye kabul ettik.”

Şunu vurguladı:

“MHP elbette her dönem toplumun teminatı oldu. Fakat bu dönem kadar umut vaat eden parti olmamıştı. Vatandaşımız MHP’yi anladığını ve destek verdiğini bu yolla gösteriyor.”

Bu ilginin…

31 Mart yerel seçimine yönelik adaylık başvurularına yansıdığını da söyledi:

“5 Kasım Pazartesi itibarıyla adaylık başvuruları başladı. Her ilçede en az 2 aday adayımız var. Büyükşehir’de de 2-3 isim üzerinde konuşuyoruz.”

Şunun altını çizdi:

“Büyükşehir adayının partinin kendi kadrolarından olması arzumuz, ama görüşmelerimiz devam ediyor. Herkesin tanıdığı ve güvendiği biri olacak.”

Adaylıkta liyakat ve hizmet sevgisine önem verdiklerini ifade ettikten sonra da hedefi açıkladı:

“MHP olarak 10 ilçede belediye başkanlığı seçimini kazanırsak kimse için sürpriz olmasın.”

Hedefteki ilçeleri de, son seçimden ikinci parti çıktıkları Yenişehir, Karacabey, Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Kestel, Gürsu, Gemlik, İnegöl ve Yıldırım olarak sıraladı.

MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı, siyasette yeni dönem olarak tanımladığı yönetim kurulu bünyesindeki komisyonlardan çok umutlu. Bu çalışmaya gösterilen ilgiden de mutlu.

Söylediği şu:

“Her İl Başkan Yardımcımıza bağlı bir komisyon oluşturduk. Komisyonlar başkanları ve üyeleriyle İl Başkan Yardımcısı denetiminde çalışıyorlar. Bu yolla inisiyatif ve sorumluluğu dağıttık, daha çok katılım sağladık.”

Bir de bilgi verdi:

“Komisyonları oluşturduğumuzda 97 kişiydi. Bu rakam 123’e ulaştı. Ocak ayında 300-350 olacağını tahmin ediyoruz.”

 

MHP’nin sanat ve spor açılımı

 

Göreve geldikten sonra Devlet Tiyatrosu’ndaki oyunun galasına eşiyle birlikte katılarak rikkat çeken MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı farklı bir açılım hedefi ortaya koydu:

“Şahsiyetli ilişkileri yeniden tesis edeceğiz.”

Ardından da…

MHP İl bünyesinde tiyatro ve Türk Halk Müziği grupları kurduklarını, kızlar için futbol turnuvası planladıklarını, Ülküm Eğitim Vakfı ile birlikte resim sergisi açacaklarını söyleyip ekledi:

“Sporda, sanatta sosyal mecralarda olacağız.”

 

Cumhurbaşkanı hızlı tren için umut verdi, şimdi destek zamanı

 

3.-yazi-icin-ilhan-kesici.jpgPazartesi sabahı saat 07.27… Cep telefonumuzdaki uygulama mesaj geldiği uyarısı yapınca açıp baktık.

Eski bir dosttan…

24 Aralık 1995’te ANAP Bursa Milletvekili seçilen Devlet Planlama Teşkilatı kökenli, 24 Haziran’da CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı düşündüğü isimler arasında yer alan İlhan Kesici’den geliyordu.

Sabahın o saatinde…

Hızlı tren yatırımının ertelendiği bilgisi üzerine İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun yaptığı “Bursa olarak hep birlikte bu hızlı trenin peşine düşelim” çağrısına dikkat çekiyordu:

“Hep beraber, partilerüstü kuvvetle omuz verelim de proje tamamlansın.”

Açıkçası…

23 yıl önce Bursa Milletvekili seçilen İlhan Kesici ile konuşuyoruz, mesaj da yolluyor. Fakat sabahın 07.27’sinde mesaj gönderecek kadar Bursa’yı izlediğini bilmiyorduk.

Sonrasında…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salı günü konuşmada, aralarında Bursa’nın da olduğu illeri sayıp “Birkaç yıla kadar hızlı trene kavuşulacağı” sözüyle umutlandık.

Çünkü…

Projenin durduğu bu süreç, bütçede küçük bir düzenlemeyle çözülebilir.

Yanı sıra…

3 aydır faaliyetin durduğu Geçit’teki viyadükte, son parçanın monte edilmesine başlandığını dün sabah görünce de yeniden heyecanlandık.

 

Down Sendromu ve otizmi Meclis’e taşıdı

 

4.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekili-vildan-yilmaz-gurel.jpgTBMM’nin salı günü yapılan oturumunda AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Güler söz alıp kürsüye çıktı.

Kürsüden de…

Down Sendromu olarak bilinen hastalığın yanı sıra otizm, spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile özgül öğrenme güçlüğü gibi sorunların Türkiye’de yaygın olduğuna dikkat çekti.

Ardından…

Zaman zaman duygu dolu anlar yaşadığı konuşmasında hastalığın yaygınlaşma nedenlerinin incelenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

 

Yalnızca yardım dağıtmıyor, bağışçısına ve hizmet verene de vefalı

 

5.-yazi-icin-kizilay-bursa-subesi-vefa-gecesi,-davut-gurkan.jpgKuşku yok ki… Türkiye’nin en büyük yardım örgütü Kızılay çok büyük bir organizasyon. Her felakette yardıma koşuyor, Türkiye’nin şefkat çınarı olarak ihtiyacı olanın yanında duruyor.

Bunların yanında…

Kızılay kendisine hizmet edenlere ve o yardımların topluma ulaşmasını sağlayan bağışçılarına karşı da vefalı davranıyor.

Nitekim…

Almira Otel’de düzenlenen vefa gecesinde yıllarca Kızılay’a hizmet edenlere ve bağışçılara teşekkür edildi.

Geceye…

Gazeteciliğe başladığımız 1977’de Kızılay Bursa Şubesi Başkanı olarak tanıdığımız, o dönem banka müdürü olan Orhan Cengiz Oral’ın katılması da ayrı bir anlam taşıyor.

Bu arada…

Bursa Şubesi Başkanı olduktan sonra Davut Gürkan’ın sergilediği çalışma temposuyla Kızılay’ı yardımların yanı sıra haber kaynağı haline de getirdiğini görüyoruz. O nedenle, alkışı hak ediyor.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X