Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Gençlik ve Spor Bakanı’ndan öğrenci yurdu inşaatının bitirilmesini istediler

Köşe Yazısını Dinle

TBMM’de… 7 AK Bursa milletvekilinin Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak’la bir araya gelip görüştüklerini görünce konuştukları ilgimizi çekti.

Görüşmede…

Mustafa Varank, Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç, Ayhan Salman, Emel Gözükara Durmaz, Mustafa Yavuz vardı.

Öncelikle…

Bakan Bak’tan, Bursa’da devam eden öğrenci yurtları inşaatlarıyla ilgili olarak yardım ve destek istediler.

Örneğin…

Bursa Uludağ Üniversitesi Kampusu içinde yenilenen Uludağ Öğrenci Yurdu’nun otel ya da tatil köyü konforuyla hizmet ettiğini anımsattılar.

Ardından…

Yıldırım’daki Bursa Teknik Üniversitesi Yerleşkesi’nde başlayan öğrenci yurdunu gündeme getirdiler.

Başlangıçta…

750 öğrenci olarak planlanan, yapılan girişimler sonucu bin öğrenci kapasitesine çıkarılan BTÜ Yerleşkesi’ndeki yurdun da 5 yıldızlı otel konforunda hizmet vereceğini söylediler.

Gerçekten de…

Konaklama ve sosyal tesis bloklarından oluşan yurt yeni bir anlayışla tasarlandı. Sosyal blokta çok amaçlı salon, 4 öğrenci atölyesi, faaliyet odası, mescit, gençlik ofisi, yemekhane, terzi, kuaför, ayakkabı tamircisi, doktor odası, kantin bulunacak.

Yurdun…

Konaklama bölümündeki odalar 4’er yataklı planlandı. Her odada çalışma bölümü, duş ve tuvalet var. Katlarda da mescit ve etüd olaraları yer alıyor. Projede 6 da 2’şer yataklı engelli odası olacak.

Yurtla birlikte…

AK Parti Bursa milletvekillerinin Gençlik ve Spor Bakanı Bak’tan istekleri arasında, farklı ilçelerdeki spor tesisleri vardı. Kimi ilçede yeni tesis yapımı istenirken, kimi ilçedeki tesislerin onarımları gerekiyor.

Bu arada…

Bakan Bak’a 200 milyon liralık ek spor tesisi yatırımı sözünü anımsattılar.

Yapımı tamamlanan ve açılış aşamasına gelen devasa tesis Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi için de görüş alışverişinde bulundular.

Tesiste…

Mustafakemalpaşa’ya hizmet edecek spor salonu da yer alıyor.

 

Yörükler TBMM’ye renk getirdi!

TBMM’de… AK Parti Grup Toplantısı’na katılanlar arasında Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri de vardı.

Başkan Dinçer Akyel ve yönetim kuruluyla, yörük giysili genç kızlar TBMM’ye renk getirdiler.

Akyel ve arkadaşları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a çalışmaları hakkında bilgi verirken, dağ yöresi siyasetçisi olan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz tarafından ağırlandılar. AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ile de bir araya geldiler.

 

Osmangazili muhtarların Cüneyt Karlık için topladığı imza 115’i geçti

Cüneyt Karlık… 1994-1999 döneminde ANAP’tan seçilip Yıldırım Belediye Başkanlığı yaptı. Başta Yıldırım Belediyesi hizmet binası pek çok tesisle iz bıraktı. Vatandaş ve muhtar ilişkileri hâlâ konuşuluyor.

Muhtarların o günkü sevgisi bugünün siyasi arayışlarına yansıdı.

Nitekim…

AK Parti’nin Osmangazi Belediye Başkanı Adayı spekülasyonları konuşulurken, Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve 35 yıllık Tuzpazarı Muhtarı Ferruh Sevimgil öncülüğünde imza kampanyası başlatıldı.

Üstelik…

Osmangazi’de 136 muhtardan imza verenlerin sayısı 115’i geçti.

Sevimgil şu bilgiyi verdi:

“7 nüsha olarak ıslak imza alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala’ya, Sayın AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’a, Sayın Osmangazi İlçe Başkanı Adnan Kurtuluş’a, AK Parti Yerel Yönetimler, Teşkilat ve Seçim İşleri Başkanlarına takdim edeceğiz.”

 

Meral Akşener’le baş başa görüştü

Seçil Bulcan Ürküt ödüllü bir mimar. 31 Mart seçimi için İYİ Parti’den Mudanya Aday Adaylığı’nı ilk kez İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’ndan duyup aktardık.

Bu hafta…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in davetiyle Ankara’ya giden Ürküt, resmi başvurusu öncesinde Akşener’le yerel seçimler ve adaylık üzerine baş başa görüştü.

 

Saadet Partisi Başkanı Karahan: İktidar, Meclis’te muhalefet görecek

14 Mayıs’ta… Millet İttifakı çatısı altında, CHP listesinden Saadet Partisi 10 milletvekili kazandı. Gelecek Partisi’nin 10 milletvekiliyle birlikte de TBMM Grubu kuruldu.

Doğal olarak…

Grup toplantıları televizyonların yayın akışlarına girdiği için, sesinin duyulmasını sağlamış oldu.

İşte…

Yeni sürecin başında, Mehmet Atmaca’nın milletvekili olmasıyla Saadet Partisi İl Başkanı olan Ali Osman Karahan, arkadaşlarıyla ziyarete geldi.

Önce…

“10 milletvekilimiz var, ama en etkili biz olacağız. İktidar Meclis’te ilk defa muhalefetle tanışacak” deyip iddiasını ortaya koydu.

Sonra da, “70 yıldır kanayan yara” tanımıyla Filistin davasına dikkat çekti:

“Filistin’de akan kan durmalı, topraklar Filistin’e ait olmalı. Pazar günü İstanbul Yenikapı’da saat 14.00’te başlayacak mitingimize herkesi davet ediyoruz.”

 

Karamollaoğlu İnegöl kongresine geliyor

Her fırsatta anımsatıyoruz… Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Bursa’yla bağları var. Dayısı rahmetli Şebib Karamullaoğlu 1970’li yıllarda CHP Bursa Senatörü’ydü. Kendisinin  de yakın dostları var.

Bugün de…

İnegöl Kültürpark’ta yapılacak Saadet Partisi İlçe Kongresi için İnegöl’e gelecek. Saadet Partisi Yıldırım İlçe kongresi ise 22 Ekim’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacak.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X