Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Hedefleri yetimi gülümsetmek, gençleri kötülükten korumak!

Geçmişinde siyaset var. AK Parti Yıldırım İlçe Gençlik Kolu Başkanı başarılı bir görev dönemi yaşadı. 2017 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Sistemi referandumu kampanyasında Evet Taksi ve Evet Helikopter projeleriyle AK Parti Genel Merkezi’nden Anahtar İlçe ödülü aldı.

İşte…

Bu siyasi deneyimlerin ardından Adnan Kurtuluş kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı Yıldırım Temsilcisi görevini 2 ay önce üstlendi.

1.-yazi-icin-tugva-yildirim-temsilcisi-adnan-kurtulus.jpgBaşlangıcı da çok hızlı yaptı ve Yıldırım gençliğine bir anda hareket getirdi.

Sohbet ederken…

“Bizim iki büyük hedefimiz var” diye söze başladı ve ilk hedefi açıkladı:

“TÜGVA Yıldırım olarak, yetimler için Gülümse Yeter sloganıyla çalışma yürütüyoruz. Kalbiselim Derneği ile birlikte yetimlerimize el uzatıp gülümsemelerini sağlamak istiyoruz.”

Bu amaçla…

Yeşil-Emirsultan arasında bulunan Bayezid Paşa Medresesi’nde TÜGVA Kadın Aile Komisyonu üyesi kadınların şeker hamurundan yaptıkları şekilli kurabiyeleri yetimlere dağıttılar.

Kurabiyeler okulların açıldığı hafta da öğrencilere dağıtıldı.

Sonrasında…

Yıldırım’da 5 katlı bir binanın kendilerine tahsis edildiğini vurguladı ve ikinci hedefli dile getirdi:

“Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için bu binada aktiviteler planlıyoruz. Gençlerin sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir yer olacak.”

Örnek verdi:

“Kütüphanesi, sosyal oyun bölümleriyle tam bir gençlik merkezi olarak planladığımız binada İcathane bulunacak. Gençler oturup başımıza icat çıkaracaklar. Onlara her türlü desteği vereceğiz.”

Bu noktada…

“Bursa’nın mucitlerini yetiştireceğiz. Daha doğrusu mucitlere yetişebilmeleri için ortam sağlayacağız” dedi ve devam etti:

“Her pazar sabahı Yıldırım gençleriyle sabah namazında buluşup kahvaltı yapıyoruz. Kadınlarımız evlerinde yaptıkları aşureleri dağıtıyorlar. Her cumartesi pazar da Bayezid Paşa Medresesi’nde bir araya geliyorlar.”

Şunu da ekledi:

“Yıldırım’daki 300 öğrenci için Yaz Okulu yaptık. Liseli arkadaşlarımızı Alaçam Kampı’nda ağırladık. Ortaokullarda öğrenci kardeşlerimizle sohbetler yapıyoruz.”

 

Faruk Çelik ikinci kez dede oldu

 

2.-yazi-icin-faruk-celik.jpgBursa’nın siyasetçisi, eski Bakan Faruk Çelik, kızı Merve’nin armağanı olan kız torunun ardından oğlu Enes’ten de erkek torun sahibi oldu.

3 yıl önce Ankara’da dünya evine giren Ezgi-Enes Çelik çiftinin dün sabah Bursa Acıbadem Hastanesi’nde dünyaya gözlerini açan oğullarına Faruk Hamza adının verilmesi bekleniyor.

Kız torunun ardından erkek torun sahibi de olan Çelik gün boyu dost ziyaretçi kabul etti, gelen kutlama telefonlarına cevap verdi.

 

TEKNOFEST akademik ortağı BTÜ 10 takımla yarışmayı salladı

 

İstanbul’da ikincisi düzenlenen ve TEKNOFEST olarak tanınan İstanbul Havacılık ve Teknoloji Festivali birbirinden etkileyici gösterilere sahne oluyor.

İşte…

Uluslararası alanda büyük ilgi toplayan TEKNOFEST’in akademik ortakları arasında, birkaç seçkin üniversiteyle birlikte Bursa Teknik Üniversitesi de yer alıyor.

Geçen yıl 5 takımla katılıp 1 birincilik elde eden, 4 takımı da ilk 10 içinde yer alan BTÜ, bu kez TEKNOFEST’te 10 takımıyla yarışıyor.

Havacılık teknolojisi alanındaki gelişmelerin tanıtımı açısından uluslararası alanda önemsenen TEKNOFEST yarışmalarının iddialısı durumuna gelen Bursa Teknik Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir çok mutlu.

“BTÜ büyürse Bursa ve Türkiye büyür” diyen Arif Hoca, üniversite olarak da ileriye umutlu bakıyor.

Bu arada…

Uludağ Üniversitesi de Genç Mühendisler Topluluğu ile TEKNOFEST bünyesindeki insansız hava araçları yarışmasına katıldı.

 

Çağlar, Rusların iddialı savaş uçağını inceledi

 

4.-yazi-icin-cavit-caglar-ve-mustafa-caglar-rus-su-35-ucagi-incelediler.pngUzun süredir… Kamuoyu Türkiye’nin alacağı savaş uçağı haberlerini okuyor. Çünkü, Rusya’dan S-400 füzeleri alınınca Amerika’nın F-35 programından Türkiye’yi çıkarması, askeri olduğu kadar diplomatik soruna dönüştü.

Gündemde…

Türkiye’nin bu kez Rusya’dan SU-35 savaş uçağı alabileceği konuşuluyor.

İşte…

Bu ünlü uçak şu sıralarda İstanbul’daki TEKNOFEST’te gösteri yapıyor. Dün de Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar ve pilotluk eğitimi alan oğlu Mustafa Çağlar bu uçağı incelediler, çok da etkilendiler.

 

Siyasette bugün elbette önemli, ama geçmişi de unutmamak gerek

 

5.-yazi-icin-ak-parti-osmangazi-ilce-baskani-ufuk-comez-ve-eski-milletvekili-mehmet-emin-tutan-ziyareti.pngFotoğrafı görünce durup biraz daha dikkatli baktık… Bir yandan saha çalışmasını aralıksız sürdüren AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez, bir yandan da parti içi ilişkileri sıcak tutacak adımlar atıyor.

Özellikle…

Fotoğrafta da görüldüğü gibi, AK Parti’nin geçmişini unutmadığını gösterdiği, parti geçmişine saygı ziyaretleri yapıyor.

Bu kapsamda…

2001’de AK Parti kurulurken Yıldırım Kurucu İlçe Başkanı olarak görev alan, 2002 genel seçiminde Bursa Milletvekili seçilen, 2007’de ikinci kez Meclis’e giden, 2011 seçimindeyse aday olmayan Mehmet Emin Tutan’ı ofisinde ziyaret etti.

Neler konuştuklarını elbette bilmiyoruz, ama Tutan’ın sahip olduğu siyasi deneyim ve bilginin herkeste olmadığını biliyoruz.

O bakımdan…

Osmangazi İlçe Başkanı Çömez’in, partinin geçmişini unutmayan adımları önemsenmeyecek gibi değil. Hatta, örnek olacak nitelikte.

 

2 büyük internet sözlüğüne Bursalı patron

 

6.-yazi-icin-inci-sozluk-ve-uludag-sozluk-genc-isadami-emin-adanur-satin-aldi.jpgİnternet kullanıcıları bazı kişi biyografileri yanında olaylar ve kelime anlamları için internet üzerinden yayın yapan sözlükleri takip ediyorlar.

İşte…

Bu alanın bilinen sözlükleri arasında yer alan İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük, Bursalı genç işadamı Emin Adanur tarafından satın alındı.

Sözlüklerle birlikte, bünyelerinde bulunan İncicaps ve Haberself siteleriyle bu sitelere bağlı sosyal medya hesapları da Emin Adanur’un oldu.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X