Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

İnegöl Üniversitesi için somut adım: Cumhurbaşkanı’ndan destek istedi!

Köşe Yazısını Dinle

Geçen hafta… AK Parti Grup Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Gürel Yılmaz’ın gündeminde üç konu vardı.

Bunlardan…

İnegöl-Yenişehir ilçe sınırında planlanan ve 2. OSB olarak adlandırılan Ağaç İşleri ve Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içindeki 3. etap projeydi.

Cumhurbaşkanı’nın desteği, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kararıyla bu konu resmiyete geçti.

Hatta, genişleme bölgesi için ilk adımlar atıldı.

Projede…

İnegöl’ün yeni fuar alanı ve içinde kütüphane bulunan kongre merkezi yer alıyor.

Bununla birlikte…

Gürel’in destek istediği konulardan biri İnegöl Üniversitesi oldu.

Ziyarete geldiğinde…

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’e pek çok ilden daha büyük ve gelişmiş olan İnegöl’ün yıllardır beklediği İnegöl Üniversitesi’ni sorduk.

Şunu söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuyu arz ettim ve desteklerini istedim. Öğretim üyesi kadrosu konusunda bir çekincesi var, ama YÖK’le konuşmamı istedi. Bunun üzerine YÖK Başkanımızla da görüştüm.  Olumlu bir bakış var.”

Şunu da ekledi:

“Üniversite için birçok hayırseverle de görüştüm. Yeni üniversite konusunu Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı’nın da gündemine girdi.”

Bu noktada…

Bursa Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi’ndeki mevcut yapıyı anımsattı:

“İnegöl’de İşletme ve İktisat Fakültesi var. Geçen yıl da Sağlık Bilimleri Fakültesi açılması için karar alındı.  Ayrıca 8 bölümü olan İnegöl Meslek Yüksek Okulu var.”

Düşünce şu:

“Yeni üniversite için 3 fakülte gerekiyor. Mobilya ve tarımın yanında geleceğin meslekleri olarak yazılımın da bünyesinde yer alacağı Uygulamalı Bilimler Fakültesi planlıyoruz. Böylece üniversite için gerekli olan üçüncü fakültemizin adımını da atmış olacağız.”

Hedefi de söyledi:

“İnşallah İnegöl Üniversitesi’ni kazandıracağız.”


Gürel: Çok çalışma sorumluluğum var

Ziyarete… AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü ve Kadın Kolu Başkanı Gülcan Adaklı ile görüşmeden geldi. Sonra da Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’la randevusu vardı.

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel anlayışını şöyle açıkladı:

“Onca güzel CV arasından tercih edilip AK Parti Bursa Milletvekili seçilmek onur. Çok çalışma sorumluluğum var, hep sahadayım.”

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı destinasyon programına Bursa’yı ilk kez aldı

Yıllardır… Bursa turizmiyle ilgili katıldığımız toplantılarda şunu gözlemledik: Neredeyse her toplantıda Bursalı turizmciler “Kültür ve Turizm Bakanlığı destinasyonlarında ve afişlerinde Bursa neden yok?” diye sordular.

Soruyu…

Haklı bir serzeniş kabul eden siyasetçiler de Ankara’ya taşıyıp Kültür ve Turizm Bakanı ile görüşmelerde dillendirdiler.

Aynı şekilde…

Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de yazışmalarında “destinasyonlarda Bursa’nın olması gerektiğini” hep vurguladı.

Turizmcilerin bekleyişi sonunda karşılık buldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı geçmiş yıllarda zaten bilinen yerleri tanıtırken, ilk kez bu yılın görülecek yerler programına Bursa’yı aldı.

Hazırlanan tanıtım filminde Uludağ’da kayak yanında Tophane Saat Kulesi, surlardaki Saltanat Kapısı ile kent lezzetleri kebap ve şeftali de var.

Muradiye’de namazı Diyanet İşleri Başkanı kıldırdı

Programı… II. Murad’ı Anma Töreni olarak Büyükşehir Belediyesi hazırladı. Sultan Murad’ın Muradiye Külliyesi’ndeki türbesinde düzenlenen törenin konukları arasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da vardı.

Pazartesi gününden beri Bursa’da bulunan Erbaş, öğle namazında Muradiye Camii İmam-Hatibi Lütfi Taşçı’nın davetiyle mihraba geçti ve namazı kıldırdı.

Lütfi Hoca da açılışta Kur’an-ı Kerim okudu.

Bursa’da ilk: 6 siyasi parti il başkanı Yunuseli Havaalanı açıklaması yaptı

Açıkçası… 6 siyasi parti il başkanının bir araya gelip ortak açıklama yaptıklarını görmemiştik.

İşte…

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, SP İl Başkanı Mehmet Atmaca, DP İl Başkanı Çağrı Kaplan, Gelecek Partisi İl Başkanı Alpaslan Yıldız ve DEVA Partisi İl Başkanı Serkan Özgöz’ün dün Yunuseli Havaalanı önündeki açıklamaları bu nedenle anlam kazandı.

Yunuseli Platformu olarak “imara açılmasın, yapılaşma olmasın” çağrısı yapan il başkanlarına İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, CHP PM Üyesi Umut Akdoğan ile Millet İttifakı Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem destek verdiler.

Muhalefet partileri belediye meclis üyelerinin de katıldıkları açıklamada konuşmacılar, “protokole uygun davet” halinde kaygılarını Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a anlatabileceklerini söylediler.

İmamoğlu, CHP’li 3 belediyenin abisi oldu

Bursa’da… CHP’li 3 belediye var. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan hizmetlerde zaman zaman sıkıntı yaşıyorlar.

Bu nedenle…

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, 3 belediye başkanını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluşturdu. Destek sözü veren İmamoğlu bir çeşit ağabeylik üstlendi.

 

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X