Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

İYİ Parti siyasetini Tatlıoğlu açıkladı: Artık Akşener zamanı olsun istiyoruz!

Önce… MHP lideri Devlet Bahçeli’den İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yapılan “Yuvana dön” çağrısı gündeme geldi. Bu çağrıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Akşener için “yerli ve milli” yorumu eklendi.

Bu süreçte…

Anketlerde İYİ Parti’nin yükselişi görüldü. Ankara siyaseti de bayramda konuşulan senaryoları bırakıp, “İYİ Parti’ye Cumhur İttifakı’na katılması çağrısı” yapıldığı sonucuna vardı ve “İYİ Parti’nin herkes için kilit parti” haline geldiği yorumuyla yeni senaryolar üretti.

Peki…

Tüm bu gelişmelere İYİ Parti nasıl bakıyor? Soruyu, Bursa Milletvekili ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’na yönelttik.

Şöyle bir tablo çizdi:

“Türkiye’nin kötü yönetildiğini söyleyerek kurulan bir partiyiz. Kilit parti olmak için değil, büyük parti olup Türkiye’yi yönetmek için yola çıktık.”

Şunu vurguladı:

“Milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı bir partiyiz.”

Ardından…

“Partili Cumhurbaşkanı sistemiyle Türkiye şartları çok daha kötüleşti” dedi ve şu benzetmeyi yaptı:

“Bizim elimizde bir kumaş var. Bu kumaştan Türkiye’yi 21. yüzyıla taşıyacak bir elbise dikmek istiyoruz. Bunu da kendimiz dikmek istiyoruz.”

Çağrıdaki “yuvana dön” mesajına “Bizim evimiz Türkiye. 83 milyona da ailemiz diye bakıyoruz” cevabı verip düşüncesini dile getirdi:

“Bugün bizim etrafımızda dolaşan söylemlerin bir nedeni gündemi ekonomiden uzaklaştırmak, bir nedeni de kamuoyu dikkatini başka bir yöne çekmek. Bu yolla kendi içlerindeki arızaları örtmek.”

Mesajı şu:

“Biz İYİ Parti olarak bütün anketlerde üçüncü partiyiz. Diğer partilerin tabanlarıyla hiçbir sorunumuz olamaz. Aksine, insanımızla yakınız.”

Bu noktada…

“Türkiye’de kimsenin kimseyi tarif etmesine gerek yok” dedi ve devam etti:

“Bu ülke çeyrek asrı aşkın süredir Sayın Erdoğan’ı da, sayın Bahçeli’yi de, Sayın Akşener’i de izliyor ve biliyor. Biz artık Türkiye’deki olumsuz sürüklenme sona ersin, yeni bir iklim olsun istiyoruz.”

Şunu da ekledi:

“Biz artık Akşener zamanı olsun istiyoruz.”

 

Akşener İYİ Parti kongresine gelemiyor

İlk programa göre… İYİ Parti il kongresi 9 Ağustos’taydı, ama tarih değişikliği nedeniyle kongre bu hafta olacak.

Gelen bilgiye göre…

Yüksel Yılmaz’la Selçuk Türkoğlu’nun yarışacakları kongreye Genel Başkan Meral Akşener katılamayacak. Buna karşın, Ankara’dan çok sayıda konuk gelecek.

Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu geçtiğimiz haftalarda Ankara ve İstanbul il kongrelerinde divan başkanlığı yapmıştı. Bursa kongresini ise Ahmet Kamil Erozan yönetecek.

 

Gençlik Spor Bakanı ve Bilal Erdoğan İznik’te tanıtım için geliyorlar

Son dönemde… Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu adeta Bursa’nın fahri hemşerisi gibi oldu.

Bu görüntü…

Bakan’ın hem Bursa’ya sık gelmesi, hem Bursa’nın spor yatırımları için ilgili davranıp, daha fazlası için çaba göstermesiyle ortaya çıktı.

Nitekim…

Bakan Kasapoğlu bugün bir kez daha Bursa’ya geliyor.

Bu kez…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu olan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’la birlikte, İznik’te yapılacak 4. Göçebe Oyunları için düzenlenen tanıtım toplantısına katılacaklar.

Aslında…

Türk soyları ve devletlerini bir araya getirdiği için Türk Olimpiyatı olarak anılan Göçebe Oyunları eylül ayında İznik’te yapılacaktı. Ancak, İznik’i dünyaya tanıtacak oyunlar koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelendi.

Buna karşın…

Bugün saat 17.00’de İznik Yeşil Cami avlusunda düzenlenecek basın lansmanı, Göçebe Oyunları’na verilen önemi de gösteriyor.

 

Karacabey’de şimdi de ‘meteor yağmuru’ şöleni

Açıkçası… Biz de gelişmeleri Karacabey’in doğal güzelliklerini Türkiye’ye tanıtan kuş ve doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş sayesinde izleyip öğreniyoruz.

Geçen ay…

6 bin yılda bir dünyanın yakınından geçen Neowise kuyruklu yıldızını izlemek için doğa harikası longozda özel gecelere rehberlik eden Alper Tüydeş, bu kez de herkesi meteor yağmuru için Yeniköy sahiline bekliyor.

Bu eşsiz gökyüzü seyriyle doğanın görselliği için gece birkaç saat sırtüstü yatıp değişik yönlerde gökyüzünü izlemek yeterli.

 

Suya hasret Sudan çöllerinde yaşayanlara Bursalı kadınlar kuyu açtı

Kara kıta Afrika’nın her köşesinde yoksulluk var, ama Sudan çöllerinde yaşayanlar bir damla suya muhtaç hayat sürüyorlar. Bir anlamda, kara kıtanın kara kaderini paylaşıyorlar.

İşte…

Suya hasret Sudan halkına yardım için Türkiye’den uzatılan ve su kuyusu açan eller arasına Bursa kadın Dernekleri Federasyonu da katıldı.

2 yıl önce…

Dilek Durak başkanlığında kurulan ve halen de başkanlığını Durak’ın yürüttüğü Bursa Kadın Dernekleri Federasyonu, açılan kuyudan çıkan suyu gören yöre halkının sevincini de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Yine…

2 yıl önce Ortak Dilimizi Kullanan İpek Yolu Kadınları Derneği’ni kuran ve Türk Dünyasında Modern İpek Yolu Kadınlar Birliği özellikle Kazakistan’da önemli girişimlere imza atan Dilek Durak, gelen Kazak kadın akademisyenleri Bursa’da ağırlamıştı.

Kara kıta Afrika’nın yoksul ülkesi Sudan’da açılan su kuyuları için de emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Bursa’nın müzeleri sanaldan dünyaya açıldı

Farklı dönemlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan 6 müze var. İstatistiklere göre geçen yıl bu 6 müzeyi 1 milyondan fazla yerli ve yabancı turist ziyaret edip gezmiş.

İşte…

Büyükşehir Belediyesi bu müzeleri, pandemi sürecinde sanal ortama taşıdı ve bu yoldan kapılarının dünyaya açılmasını sağladı.

6 müzenin sanal ortama taşınmasının ardından Bursa’yı tanıtıcı başka projeleri yine sanal ortamda tanıtmak için de Büyükşehir’de hazırlıklara başlandı.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X