Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

İYİ Parti’den net seçim muhasebesi: Herkesten çok çalıştık, anlatamadık

Köşe Yazısını Dinle

Haber… İstanbul merkezli olarak yayınlanan yaygın gazetelerde yer aldı, sonra da hızla internet medyasına yayıldı.

Özetle…

Okuduğumuz yayınlarda “İYİ Parti il başkanları seçim sonuçlarını değerlendirirken Genel Merkez’i suçladılar” denildi.

Bunun üzerine…

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’nu arayıp sorduk. Haberlerde konu edilen il başkanları toplantısını şöyle anlattı:

“Pazartesi günü Genel Merkezimizde il başkanları toplantısı vardı. Seçim değerlendirmesi yapılan toplantı tam 8.5 saat sürdü. Net şekilde, 14 Mayıs seçim süreci ve 28 Mayıs’taki ikinci tur konuşuldu.”

Şunu vurguladı:

“Tabii ki, parti içi meseleler de konuşuldu. Üstelik her şey perdesiz konuşuldu, dile getirildi. İl başkanları olarak seçim sürecinde yaşadıklarımızı Genel Başkanımıza ilettik. Genel Başkanımız da, bundan sonra sıkıntı yaşamamak adına illerle ilgili tespitlerini bizlere iletti.”

Alınan kararı açıkladı:

“Orada 81 il başkanı ittifakla alınmış bir kararla, net şekilde Genel Başkanımızın emrinde ve arkasında olduğumuz deklare edildi.”

Sonra da…

Seçim çalışmaları ve sandıktan çıkan sonuçla ilgili değerlendirme yaptı:

“14 Mayıs’ta da, 28 Mayıs’taki ikinci turda da Türkiye genelinde en çok çalışan partiydik. Bütün teşkilatlarımız açısından böyle. Diğer partilerin yaptıklarından daha fazla çalışmayı İYİ Parti teşkilatları olarak tek başımıza yaptık.”

Şunun altını çizdi:

“Sahada karşılaştığımız tabloyla sandıktan çıkan tablo arasında uçurum kadar fark vardı.”

Nedeni hakkındaki düşüncesi şu:

“Son hafta, montaj ve manipülasyonlar vatandaşın kafasında ciddi soru işaretlerine yol açtı. Bunu aşamadık.”

Biraz da içini döktü:

“24 Haziran seçiminde Fetö’cü olmadığımızı anlatmaya çalıştık. Bu seçimde PKK’lı olmadığımızı anlatmaya çalıştık. Ülke için düşüncelerimizi anlatamadık ve bu acı süreçle karşı karşıya kaldık.”

 

Dr. Hasanoğlu Akşener’e neden teşekkür etti?

6.5 saatlik toplantıda… İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu söz aldı ve Genel Başkan Meral Akşener’e iki konuda teşekkür etti.

Bir…

“Temayül sonucuna harfiyen uyup teşkilata sahip çıktığınız için Bursa olarak teşekkür ediyorum.”

İki…

“Bursa’ya Sevinç Atabay gibi bir hocamızı gönderdiğiniz için teşekkür ediyorum. Yalnızca Bursa değil, Türkiye için kayıp oldu.”

Bunun üzerine…

Akşener de “Sevinç Hoca Ankara’ya dönünce gelip, böyle bir teşkilata gönderdiğim için teşekkür etti. Ben de size teşekkür ediyorum” dedi.

 

Eskiden umursanmazdı, ama yaşamın yolu çevre bilincinden geçiyor

1978 yılıydı… Gencecik bir İnşaat Mühendisi olarak Almanya’dan dönen rahmetli Ziya Güney’e, yeni o dönem çalıştığımız Doğru Hakimiyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü rahmetli Mustafa Tayla da gördüklerini yazması için köşe açmıştı.

Güney sık sık çevrenin önemini, yeşilin korunmasını anlatıyordu. Bu da Yeşiller akımını çağrıştırdığı için, Adalet Partisi’ndeki büyükleri “Bizim Ziya Almanya’da komünist olmuş” diyorlardı.

Yıllar geçti…

Geçmişte önemsenmeyen çevre bugün vazgeçilmez oldu,  çevre bilincinin önemi anlaşıldı

Nitekim…

Bursa’da kurulan ÇEVSAD Çevre ve Sıfır Atık Derneği bu bilinci geliştirmek için yola çıktı. Hedefleri arasında, eğitimin yanı sıra atıkların kaynağında azaltılması var ki, günümüzün önemli sorunu.

Başkanlığı Mustafa Dursun’un üstlendiği ÇEVSAD’da Nursel Kaleoğlu, Gülten Kavut Sürücü, Hakkı Sarıtaş başkan yardımcısı oldular.

İhsan Aydın,  Mesut Eren, Abdurrahman Arslan, Nihal Yıldırım, Recep Yıldırım, Kuddusi Çetin, Yücel Akyaz, Mehmet Demirci, Ali Yaylacı da kurucu üyeler.

 

İklim değişikliğinin çocuk sağlığına etkisi masaya yatırılıyor

İklim değişikliği… Günümüzün önemli tartışmalarından biri ve kuraklıktan hava kirliliğine kadar etkileri var.

Yanı sıra…

İklim değişikliğine bağlı solunum hastalıkları özellikle çocuklarda çok arttı.

İşte…

bu konuları masaya yatıracak BUÜ Çocuk Alerji, Aerobiyoloji ve İklim Değişikliği sempozyumu 13 Haziran Salı günü saat 09.00’da Rektörlük A Salonu’nda başlıyor.

 

Dağ yöresine kırsal turizmini öğretti, şimdi de Arap turistleri getirecek

Aslında… Dağ yöresinin belediyeleri, sivil toplum örgütleri, hatta siyasi parti teşkilatları bir araya gelip Arif Doğru’ya plaket verseler yeri.

Çünkü…

Keles’in Gököz Köyü’ndeki arazisine Naturel Park adıyla kurduğu tatil köyü büyük ilgi görüyor.

İnsanlar…

Bursa’nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Ankara’dan kalkıp muhteşem Gököz Göleti kenarından Uludağ’ın karlı zirvesini izlemeye geliyorlar.

Aynı zamanda…

Türk Sanat Müziği’nin büyük yorumcusu Müzeyyen Senar’ın doğduğu köy olan Gököz’deki tesisle dağ yöresine kırsal turizmini öğretti, benzer tesislerin artmasını sağladı.

Şimdi…

Arap turistleri de getirebilmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın desteği sayesinde turizmcilerle birlikte Umman’ın başkenti Mascat’ta fuara katıldı.

Gököz standı Arap turistleri Uzungöl’den Keles’e çevirebilir.

 

Ormanlar da ‘bakım’ istiyor

Zaman zaman… kent yaşamı içinde kuralsızlığı anlatmak için “Orman mı burası?” diyoruz, ama şu bir gerçek ki ormanların da kuralları var ve ormanları yaşatabilmek için bakım gerekiyor.

Nitekim…

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü yaz dönemi öncesinde, ormanları geleceğe taşıyabilmek için çakım çalışmalarını tamamladı. Hatta, bakım çalışmaları işe yeni başlayan ormancılar için işbaşı eğitimi bile oldu.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X