Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Kılıçdaroğlu mesaj yolladı: Yönetimler Bozbey ve adaylarla uyumlu çalışmalı!

Köşe Yazısını Dinle

CHP… 17 Eylül Pazar günü yapacağı İl Kongresi için gün sayıyor. İsmet Karaca’nın milletvekili aday adayı için üzere ayrılmasıyla İl Başkanlığı görevini üstlenen Turgut Özkan yeni dönem için adaylığını bugün açıklıyor. Yarın da Nihat Yeşiltaş açıklayacak.

Hatta…

Adaylık açıklamasından önce ilçelerin tümünü ziyaret etti. Bu ziyaretlerde hem kongrede seçilen yönetimleri kutladı, hem önümüzdeki yeni dönem için parti örgütüyle görüş alışverişi yaptı.

Bir anlamda, “Aday olayım mı?” diye sordu.

Özkan dışında…

CHP İl Başkanı Adayı olduklarını açıklayan Gürhan Akdoğan ve Nihat Yeşiltaş da yoğun tempolu çalışma yürütüyorlar. Bu yoğun tempo içinde İnegöl’de gördüğü ilgi Akdıoğan’ı mutlu etti. Yeşiltaş da ziyaret ettiği ilçelerden memnun ayrılıyor.

İşte…

Böylesine yoğun ve kritik bir süreçte, CHP İl Başkanı Turgut Özkan perşembe akşamı Ankara’daydı. Gitme nedeni de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmekti

Görüşmede…

Öncelikle, Kılıçdaroğlu’nu il kongresine davet etti. Sonra da, tamamlanan ilçe kongreleri hakkında bilgi verdi.

Ardından…

Yaklaşmakta olan yerel seçimde; CHP Bursa örgütü olarak başta Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıklarının kazanılması için yapmayı planladıklarını anlattı.

Bu nokta…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ilgisini çekti ve Büyükşehir seçimi üzerinde durdu.

Seçimin kazanılması için yapılabileceklerle yapılması gerekenlere ilişkin düşüncelerini aktardıktan sonra, bir anlamda Bursa’ya mesaj yolladı:

“Her şeyden önce, seçilecek il yönetimiyle Mustafa Bozbey ve diğer belediye başkanı adaylarının çok uyumlu çalışmaları lazım.”

Şunu anımsattı:

“Daha önce il yönetimiyle Bozbey arasında çatışma yaşandığı için kazanabileceğimiz seçimi kazanamadık.”

Şunu istedi:

“Bu defa öyle olmasın. Çatışmak yerine uyumlu bir çalışmayla herkes birbirine kenetlensin. Uyumlu çalışma her şeyden önemli.”

İnegöl siyasetinin Necmi Abi’si yaşama veda etti

Gerçekten de… İnegöl siyasetinde ayrı bir yeri var. 1977’de CHP’den Belediye Meclisi Üyesi olmasıyla başlayan siyasi süreçte Necmi Demir önce SHP İlçe Başkanlığı yaptığı, 2007’den beri 4 kez CHP İlçe Başkanı seçildi.

29 Ağustos’ta, İstanbul’da kalp ameliyatı oldu, ama girdiği yoğun bakımda perşembe akşamı yaşama veda etti.

İshakpaşa Camii’nden kaldırılan Necmi Demir’in cenazesine siyasetçi dostları da katıldı.

Müfit Aydın’a yeni görev: Irak’la ekonomik ilişkileri güçlendirecek!

Bursa onu… İl Çevre Müdürü olarak görev yaptığı dönem tanıdı. Kasım 2015’te AK Parti Bursa Milletvekili seçildi. 14 Mayıs’ta üçüncü dönemi başladı.

Seçimde…

Bursa’daki Doğu ve Güneydoğu kökenlilerin oylarının AK Parti’ye gitmesinde etkili oldu.

Türkçe yanında Kürtçe ve Arapça bilen Müfit Aydın, bir de özel görev üstlenip TBMM Irak Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı oldu.

Bu görevde…

Aydın’ın öncelikli hedefi, Irak’la ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi ve terörle ortak mücadele olacak.

Yine…

Irak’ta yaşayan Türkmenlerin haklarının korunması için çalışmalar yapacak.

Nitekim…

Irak’ta Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan Aydın Maruf ve beraberindeki Türkmen Genel Müdür Sabah Benne, Süryani Genel Müdür Nizar Hana, Türkmen Eğitim Müdürü Ahmet Yakup, Dilzar Selim, Bedir Hadi’yi kabul etti.

Aynı dönem Bursa’da görev yaptılar

8 yıl… İl Gençlik Spor Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Süleyman Şahin önce genel müdür yardımcısı olarak gittiği Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırımlar ve İşletmeler Genel Müdürü oldu.

Bursa’da…

Aynı dönemde İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Selami Yıldız da son görevlendirmelerle Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve İstihbarat Başkanı olarak atandı.

İki dost Ankara’da buluştu.

ADD’den özel program: Yüzüncü Yılda Cumhuriyet, Atatürk ve Bursa

Osman Gazi’nin… 697 yıl önce fethettiği Bursa 101 yıl önce Atatürk önderliğinde düşman işgalinden kurtuldu. Onun için, iki tarihin de önemli.

Bu yıl…

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, 11 Eylül’de Bursa’nın kurtuluşunun 101. yılını kutlayacağız.

Bu özel süreç için, Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şubesi üç etkinlikten oluşan özel bir program hazırladı.

İlk programda…

11 Eylül Pazartesi günü Tirilye Taş Mektep’te Prof. Dr. Tahir Baştaymaz ile Emekli Orgeneral Ahmet Yavuz tarafından Mudanya Mütarekesi’nden Lozan’a, Lozan’dan Cumhuruyetin Yüzüncü Yılına anlatılacak.

13 Eylül’de…

Gemlik’teki Sunğipek Asım Kocabıyık Yerleşkesi’nde Necati Kartal, Fahrettin Gülener, Hacı Tonak, Reyhan Çorum’un konuşmacı olacakları Atatürk, Sanayileşme ve Devletçilik paneli var.

15 Eylül’de ise Nilüfer’deki Uğur Mumcu Kongre Salonu’nda Ceyhun İrgil, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Güney Özkılıç, Deniz Dalkılıç konuklara Atatürk, Kadın ve Siyaset’i anlatacaklar.

Büyükşehir Huzurevi’nde görev değişimi

Bürokraside… Zaman zaman nöbet değişimi yaşanabiliyor. Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Şube Müdürü olarak hizmet veren Yasemin Şavşatlı da görevi Özcan Arslan’a devretti.

Bu nedenle…

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevleri Vakfı Başkanvekili Gürkan Kaya ve yöneticilerden İbrahim Yedikardeş, Ahmet Tuzak, Sabiha Helvacı kutlama ziyareti yaptılar.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X