Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Kılıçdaroğlu’nun Bursa zirvesi: Milletvekillerinden rapor aldı!

Ziyareti birlikte gerçekleştirdiler… CHP Bursa milletvekilleri olarak Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Prof. Dr. Yüksel Özkan’a ziyarette CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş da eşlik etti.

Ayrıca…

Ziyarette Akkuş’un ekonomist olan kızı Sılacan Akkuş da hazır bulundu.

Görüşme sonrası…

İl Başkanı Akkuş’a neler konuştuklarını sorduk. Önce izlenimini aktardı:

1.-yazi-icin-chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu,-huseyin-akkus,-orhan-saribal,-erkan-aydin,-yuksel-ozkan.png“Sayın Genel Başkanımızı çok neşeli gördük. Yüzüne iktidar olacağına inanmışlığın neşesi yansımıştı. CHP ilk seçimde iktidara gelince doğal olarak bu sistem de bitecek ve Genel Başkanımız Başbakan olacak.”

Ardından…

“Türkiye’yi ve geleceğini konuştuk” deyip şunun altını çizdi:

“Sayın Kılıçdaroğlu bir gün önce de askerimizin, evlatlarımızın Suriye’de kırılmamaları için CHP Grubu’nun tezkereye evet diyeceğini açıklamıştı. Bunu görüşme sırasında da tekrarladı.”

Şöyle devam etti:

“Genel Başkan Yardımcımız ve Bursa Milletvekilimiz Orhan Sarıbal tarım ve çiftçi sorunları konusunda bilgilendirme yaptı. Milletvekilimiz Erkan Aydın eczacılar ve doktorlarla ilgili sorunları aktardı. Yine milletvekilimiz Yüksel Özkan CHP Balkan Masası olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.”

Bütün bunlara…

Kılıçdaroğlu’nun yaklaşımını şu sözlerle dile getirdi:

“Tarım ve çiftçi mağduriyetleri konusunda çok duyarlı. Her konuşmasında bu konuyu gündeme getiriyor. Doktorlar ve eczacılar konusunda da çok ilgili davrandı.”

İsteğini de açıkladı:

“Bununla birlikte, doktorlar ve eczacıların sorunlarını önemsemenin yanında hastalara dikkat çekti ve mağdur hastalara dokunmamız gerektiğini söyledi.”

Bir mesaj da göçmenler için:

“Göçmen konusunu da gündeme getirmişti. Bir yandan Balkanlar’a elimizi uzatırken, buradaki ailelerle sürecin doğru yönetilmesini istedi.”

Şunu da ekledi:

“Gündemde Suriye konusu var. Genel Başkanımızın bu konuya yaklaşımı belli. Sorunun çözülebilmesi için Esat’la görüşülmesi gerektiğini söylüyor. Bizimle görüşmesinde de buna değindi.”

 

Kitap kurtlarının ekonomi sohbeti

 

2.-yazi-icin-huseyin-akkus,-silacan-akkus,-chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu.pngCHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’u neredeyse 45 yıldır tanırız, kızı Sılacan Akkuş’un bir ziyarete katıldığını ve fotoğrafa girdiğini ilk kez gördük.

İktisat eğitimi aldığı Hacettepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak bilgisini paylaşıyor. Bir yandan da doktora yapıyor.

Tam bir kitap kurdu olan Sılacan Akkuş, kendisi gibi kitap kurdu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yeni çıkan ekonomi kitapları üzerine sohbet etti.

 

CHP kongre takvimi kesinleşti, ilçelerin kongre tarihi bekleniyor

 

3.-yazi-icin-kemal-kilicdaroglu-ve-huseyin-akkus.pngCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Bursa milletvekilleri Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Prof. Dr. Yüksel Özkan’la birlikte ziyaret eden CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, görüşme sona erdiğinde kalkarken “Bursa ile ilgili talebi olup olmadığını” sordu.

Karşılığında da…

“Bursa’yla ilgili düşüncelerimi daha önceki istişarelerimizde paylaştım, yeni bir durum yok” cevabı aldı.

Ardından…

CHP’nin Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’yı ziyaret eden Akkuş, burada da kongre takvimini görüştü.

Sonra şu bilgiyi verdi:

“8 Kasım’dan itibaren ilçelerde delege seçimine başlıyoruz. 15 Aralık’tan sonra ilçe kongrelerimizi yapacağız. 3 Şubat-2 Mart arası da il kongremizi gerçekleştireceğiz.”

Şunun altını çizdi:

“Şimdi ilçelerimiz kongre tarihlerini belirleyecek.”

Şunu da ekledi:

“Nisan ayındaki kurultayımızla kongre sürecimizi tamamlayacağız.”

 

Panorama’da ilk konuk Erdem Saker

 

4.-yazi-icin-erdem-saker-001.jpgOsmangazi Belediyesi ile birlikte Ördekli Kültür Merkezi’nde yaptıkları Felsefe söyleşileri etkinliğini bu sezon Panorama 1326 Fetih Müzesi’ne alan Bursa Felsefe Kulübü Başkanı Diş Hekimi Gürkan Kaya programı da hazırladı.

Buna göre…

1994-1999 dönemi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olan Erdem Saker 16 Ekim Çarşamba günü Panorama 1326 Fetih Müzesi’nde saat 15.00’te başlayacak sezonun ilk Felsefe Söyleşisi’nin konuşmacısı olacak.

 

TBMM’nin ortasında çekici alıp “sikke kalıbında” para bastılar!

 

5.-yazi-icin-selim-yagci-ve-osman-mesten.jpgBilecik eski belediye başkanı Selim Yağcı’nın, AK Parti Bilecik Milletvekili olması yanında iki şapkası daha var.

Birincisi…

AK Parti Genel Merkezi’nde Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak Mehmet Özhaseki’yle çalışıyor.

İkincisi…

Bursa Koordinatörü olarak görev yaptığı için zaman zaman Bursa’ya gelip teşkilatları ve belediyeleri ziyaret ediyor.

Bu süreçte…

100 Yıllık Vefa adı altında cumhuriyetin kurulması kararını alanlarla kuranlara vefa gösterecek kabir projesini adım adım yürütüyor. Bugüne kadar varlıkları bilinmeyen onlarca kayıp mezar proje kapsamında bulundu ve mermer olarak yeniden yapıldı.

Dün de…

TBMM’de Yağcı’nın projeyi bilgilendirme basın toplantısı vardı. Toplantının sonunda da hazırlattığı özel kütüklerde gazetecilerle birlikte “sikke kabında para” bastı.

Selim Yağcı’yla Meclis’in orta yerinde para basanlardan biri de AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten’di.

 

Teşkilat yemeği tartışması

 

6.-yazi-icin-cumhurbaskani-yardimcisi-fuat-oktay.pngCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün İnegöl’de olması planlanmıştı. Ancak rahatsızlığı ve Barış Pınarı Harekatı’nın başlaması nedeniyle son anda gelemedi. Yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay geldi.

Ancak…

Oktay akşam AK Parti teşkilat yemeğine katılınca yeni bir tartışma başladı.

Tartışanlar…

“Cumhurbaşkanı aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı, fakat Fuat Oktay siyasi kimliği olmayan bürokrat. Teşkilat yemeğine katılıp konuşması doğru mu?” diyorlar.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X