Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Kılıçdaroğlu’nun en kalabalık Bursa mitingi: Bursa’ya özel sözler verdi

Köşe Yazısını Dinle

Bugüne kadar… Bursa’da gördüğümüz iki büyük mitingden biri, 1977’de CHP Genel Başkanı olduğu dönemde rahmetli Bülent Ecevit’in mitingiydi.

Atatürk Caddesi’nde…

Heykel’de şimdilerde Halk Bankası olarak kullanılan eski Yusuf Restoran’ın önündeki kürsüden Ulucami’ye uzanan insan seli vardı. CHP o kalabalığı bir daha toplayamadı.

Gökdere Meydanı’nda…

Anonsu yapan görevli “100 bin kişi var” dedi. Rakamı bilemeyiz elbette, ama şunu söyleyebiliriz:

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun en kalabalık Bursa mitingi oldu.

O bakımdan…

Öncelikle bu ağır sorumluluğu üstlenen CHP İl Başkanı Turgut Özkan ve yönetimiyle, meydana koşarak gelip dolduran CHP örgütlerini kutlamak gerekiyor.

Meydanda…

18.17’de başladığı konuşmasını 18.37’de tamamlayan ve 20 dakika platformda kalan Kılıçdaroğlu’nun da bu kalabalıkla morali yükseldi.

Nitekim…

Meydana gelmeden önce Ankara’daki silahlı saldırıda yaşamını yitiren Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’in mezarını ziyaret edip dua ettiğini söyledi.

Sonra da…

“Yeşil Bursa kayboldu, hava kirliliği de var” dedikten sonra tüm kentlerin yaşanabilir olacağını söyledi, “Beraber yaşayacağız” vurgusu yaptı.

“Bayrak ve vatan iki kırmızı çizgimiz” dedikten sonra da mitinge gelen herkesten “Pazar günü en az 1 kişiyi etkileyip sandığa götürmesini” istedi.

Ardından da…

Kalabalığın da yükselttiği moraliyle “Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni de istiyorum” dedi ve Bursa için özel sözler verdi:

“Bursa’yı Marmara’nın en güzel ve en yeşil kenti yapacağım. Bursaspor’u yeniden şaha kaldıracağız. Sinan Ateş’in katillerini kulaklarından tutup adalete teslim edeceğim.”

Bir not da şu:

Kılıçdaroğlu’ndan önce Saadet Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu konuştu.

Davutoğlu’nun herkesten fazla konuşma ısrarını anlamak zor.

 

Muharrem İnce seçimin denklemini değiştirdi

Hep birlikte izliyoruz… Cumhurbaşkanı Adayı olduğu günden beri Muharrem İnce’ye büyük bir baskı var. “Aday olma” ile başlayan, “Çekil”le devam eden kampanyaya kumpas video, fotoğraf, mesajlar eklendi.

Sonunda…

İnce adaylıktan çekildi, seçime 48 saat kala denklem değişti. Oylarının nereye yöneleceği elbette bilinmez, ama İnce’ye yapılanlar ahlaki ve insanı değil.

Bu arada…

Sinan Oğan’ın da çekilebileceği haberleri var.

 

Siyasette ‘Demirel okulu’ mezunları merkez sağ felsefesiyle örgütleniyor

Önce… 81 ilde dernekleri kuracaklar. Sonra bu dernekler federasyon çatısında bir araya gelecekler. Federasyonlar da konfederasyonu oluşturacak.

Yani…

Adeta kılcal damarlardan başlayan özgün bir örgütlenme modeliyle Süleyman Demirel Konfederasyonu’nu oluşturmak için harekete geçtiler.

Liderliğini…

19. Dönem DYP Niğde Milletvekili Mahmut Öztürk’ün üstlendiği Süleyman Demirel Konfederasyonu genel başkan yardımcıları Muhammed Emin Atasever ve Peyami Biçer görüşmeler için Bursa’ya geldiler..

Bursa’da…

AP Gençlik Kolları’ndan başladığı siyasi yaşamında DYP İl Başkanlığı yapan İdris Sevinç ile görüşen Atasever ve Biçer gün içinde de Olay’da konuğumuz oldular.

Sohbetimizde…

“Türk halkı Süleyman Demirel’i siyasette baba bildi. Bugün de bizim mahallenin babası Cavit Çağlar’dır” diyen Atasever ve Biçer, bugünün ortamı parti kurmaya elvermediği için konfederasyon yolunu seçtiklerini söylediler.

Hedefleri de…

AP-DYP’de görev yapmışlarla çocuklarına Süleyman Demirel ve merkez sağ felsefesini anlatmak.

 

“Parlamenter sistem senatoyla güçlenir”

Çatı yapı… Süleyman Demirel Konfederasyonu bünyesindeki derneklerin çizgisi belli: Atatürk ışığında, Celal Bayar ve Kuvayı Milliye ruhunda, Süleyman Demirel’in yolunda .

Dahası…

“Biz de helalleşme istiyoruz” deyip Millet İttifakı vaadi olan “güçlendirilmiş parlamenter sisteme” öneri ekliyorlar:

“Parlamenter sistem liyakatli senatoyla güçlenir”

 

Seçime daldık, sağlığı unutmayalım: Sağlık İçin Hareket Günü yürüyüşü

Pazar günü seçim var… O nedenle tüm ilgi seçime yoğunlaştı. Fakat, sağlık her şeyden önemli. Üstelik, seçime dalıp ihmal etmemek gerekiyor.

Nitekim…

Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’nde geçen yıl okullar ve sağlık personeli katılımıyla kamuoyuna mesaj özellikleri taşıyan yürüyüş organize eden Yıldırım İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Ekinci bu yıl ilgiyi seçim havasından sağlığa döndürecek bir program hazırladı.

Nitekim…

Yıldırım’daki Vakıf Bera Kent Parkı’nda gerçekleştirilen Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü Yürüyüşü’ne bu yıl Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da katıldı.

Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyesi ve öğrenci kadroları da yürüyüşe katılarak bu farklı organizasyona destek verdiler.

 

İl Nüfus Müdürü Adana’ya atandı

6 Şubat gecesi…Depremde 11 kent yerle bir olurken, en ağır yıkım Hatay’da yaşandı.

O gece…

Hatay’da yaşayan oğluna ulaşmaya çabalayan Bursa İl Nüfus Müdürü Sakip Pehlivan sabah hemen yola çıktı, ama oğlu Ali Pehlivanoğlu ve torunu Sakip’in cesetlerine ulaşabildi.

Acılı İl Nüfus Müdürü Pehlivanoğlu hafta başında Adana’ya atandı. Kurum personeli ve ilçelerdeki nüfus birimleriyle vedalaşıp ayrıldı.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X