Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

MHP yollarda: CHP’yi, önde olduğu 131 yerde seçmene şikayet edecekler!

Köşe Yazısını Dinle

Aradığımızda… Tam iyileşememesine karşın hafta sonu programlarına katılmak üzere Bursa’ya geliyordu.

Sohbete…

Geçen hafta MHP İl Yönetim Kurulu toplantısındaki “Zaman hızlı akıyor, 2023 uzun bir süre değil, seçime hazır olmak gerek” mesajıyla başladık.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman da daha büyük bir programı açıkladı:

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatıyla ‘Hedef 2023, İl İl Anadolu’ temalı ziyaret programlarına başladık.”

Kapsam şu:

“Merkez Yönetim Kurulu ve Başkanlık Divanı üyesi arkadaşlarımız, Merkez Disiplin Kurulu üyelerimiz, milletvekillerimizden heyetler oluşturup Anadolu’yu 1 veya 2 günlük programlarla il il geziyoruz.”

Devam etti:

“Bu çalışmayla, ‘MHP nerede?’ diyenlere, ‘İşte MHP burada. Her zaman vatandaşın yanında, vatandaşla el ele kol kola’ cevabı vereceğiz.”

Programla ilgili şu bilgiyi verdi:

“Gittiğimiz il genelinde görüşülmesi ne varsa; konuşulması ve dokunulması gereken kim varsa istişare edip ülkemizin bekasını ve sorunlarını anlatacağız.”

Dikkat çektiği şu:

“Vatandaşımıza; ülkenin gidişatıyla ilgili temel sorunları anlatacağız. Özellikle son dönem terörle mücadeleyi aksatacak gelişmeleri anlatacağız. CHP’nin HDP’yle artık gizlenmeye ihtiyaç duyulmayan aleni ilişkilerinin Türkiye için en büyük beka tehdidi olduğunu anlatacağız.”

Şunu vurguladı:

“CHP’nin son seçimde birinci parti çıktığı 131 yerleşim bölgesi var. İl, ilçe, belde… Buralarda birinci parti CHP’nin nereye evrildiğini izleyeceğiz.”

Amaç da şu:

“CHP’nin Atatürkçü kimliğinden eser kalmadığını, Atatürk’ün partinin kuruluşundaki milliyetçi ilkelerinden uzaklaştığını anlatacağız. Anayasanın değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez ilk 4 maddesine en az bizim kadar sadık ve hassas CHP’li seçmene CHP yönetimini şikayet edeceğiz.”

Anladık ki…

Siyasette saha sertleşiyor.

Hedef 1.5 ayda 81 il, Bahçeli de hazır

Yol sohbetimizde… MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman başlayan programla ilgili şunu söyledi:

“Geçen hafta Edirne, Tekirdağ, Bingöl, Erzurum, Diyarbakır, Tunceli, Çanakkale, Kırklareli programlarıyla başladık. Bu hafta 17 ildeyiz ve 1.5 ayda 81 ili tamamlamak istiyoruz.”

İşaret de verdi:

“Genel Başkanımız pandemide ara verdiğimiz belediye başkanlarımızı takdir, teşekkür, tebrik ziyaretlerine kaldığı yerden devam edebilir.”

Büyükataman: Erken seçim hayali kuranlar sükutuhayale uğrayacak

Dikkat çekici bir durum var… Tüm partiler, herkes sahada, Siyasetin temposu da, tansiyonu da yükseldi. Yoksa erken bir seçim mi geliyor?

Soruya…

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın cevabı net:

“Seçim 2023 yılı haziran ayında, zamanında yapılacak.”

Şunu anımsattı:

“Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu’yla ilgili düzenleme 2022’ye kaldı. Bilindiği gibi, düzenlemenin seçimden en az 1 yıl önce yapılması gerekiyor. Bunu göz önüne alıp şunu söyleyebilirim: Erken seçim hayali kuranlar sükutuhayale uğrayacaklar.”

Ardından…

“MHP olarak bütün birimlerimizle sahadayız, sahada olmaya devam edeceğiz” deyip şunu söyledi:

“Birilerinin ısrarla sürdürmeye çalıştığı felaket tellallığının aslı yok, ama vatandaşın ciddi sıkıntıları olduğunu görüyoruz. Çözümsüz problem olmadığına inanıyoruz”

“2022 ekonomide yara sarma dönemi”

Durum şu… Vatandaşın ekonomik sıkıntısı büyüyünce siyaset kendine zemin buldu.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman şu mesajı verdi:

“2022’de temel sıkıntılar için, asgari ücret başta önemli düzenlemeler yapılacak. 2022 daha iyi geçecek ve yarınlara daha umutla bakılacağı dönem olacak.”

Değerlendirmesi şu:

“MHP söyledikleri yakından takip edilen parti. Sahaya çıkmamıza bu nedenle farklı anlam yüklemeye çalışanlar olabilir.”

Sürpriz: Orman Bölge Müdürü merkeze gitti, yeni müdür hemen başladı

Bürokraside sürprize alışığız… Fakat Orman Bölge Müdürlüğü’nde bir gecede yaşanan değişim fazlasıyla sürpriz oldu.

Daha dün…

Orman Bölge’nin yaptığı çalışmalarla kestane üretiminin rahatladığını Yalçın Akın açıklaması olarak duyurduk.

Sabah bir baktık ki…

2017’den beri Bursa Orman Bölge Müdürü olarak görev yapan Akın gece gelen yazıyla Orman Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere merkeze alınmış.

Yerine de…

1978 Mersin-Anamur doğumlu olan ve önceki güne kadar Konya Orman Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Ülküdür gelmiş ve hemen başlamış.

Biyografisine göre…

2000 yılında Orman Mühendisi olarak kurumda göreve başlayan Ülküdür üstlendiği farklı görevlerle yetişmiş bir yönetici olarak Bursa’ya geliyor.

Görevleri arasında

2014- 2020 arası Antalya Orman Bölge Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi Müdürlüğü de var.

Bursa 5 federasyona yönetici verdi

Ankara’da… Federasyonların genel kurullarında Bursa’dan da Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu’ndan 5 isim farklı yönetim kurullarına seçildi.

Buna göre…

Başkan Gökhan Dinçer Basketbol Federasyonu’nda, Dergah Alkan Masa Tenisi Federasyonu’nda, Kadir Doktur Atletizm Federasyonu’nda, Yusuf Konat Kano Federasyonu’nda yönetime seçildi Yunus Emre Gelen de Voleybol Federasyonu yedek yönetiminde.

1 adet yorum var

Bir adet yorum var

  1. Biz sizleri 139139 yere şikayet etmemiz lazım. Marketlerdeki ürünleri ve 2825 tl ile ne alabilirsiniz???
    Ey siyasetçiler asgari ücret tanımı: kişinin konut, giyim, yiyecek ve sosyal faaliyet vb. ihtiyaçlarını karşılayabildiği ücret demektedir. Buna rağmen hala durmadan konuşabilmek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X