Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Milletvekili Özen devreye girdi, devlet hastasını gece alıp getirdi

Her şey çok hızlı oldu… Pazar akşam saatlerinde Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç telefonla AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Bosna Hersek Dostluk Grubu Başkanı olan Refik Özen’i aradı.

Dedi ki:

“Türkiye’den bir vatandaşımız turist olarak geldiği Saraybosna’da beyin kanaması, burada çalışan bir vatandaşımız da mide kanaması geçirdi. İki vatandaşımızın acilen Türkiye’deki hastanelere nakli gerekiyor.”

Bunun üzerine…

Bursa Milletvekili Refik Özen hemen Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i aradı. Bursa’da büyüyen, işyeri Bursa’da olan ve ailesi de Bursa’da yaşayan Eldemir konuyla yakından ilgilendi.

1.-yazi-icin-ambulans-ucak-gece-saat02.30da-saraybosnada,-refik-ozen,-halil-eldemir.jpgOnun Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirmesiyle, dünyada yalnızca Türkiye’de bulunduğu bilinen dört sedyeli ve yoğun bakım donanımlı ambulans uçak 2 hastayı almak üzere Saraybosna’ya gönderildi.

Ambulans uçak, gece saat 02.30’dae da Saraybosna Havaalanı’na indi.

Ardından da…

Turist geldiği Saraybosna’da beyin kanaması geçiren 51 yaşındaki Halise Zerrin Öztekin ile Mostar’da çalışan ve mide kanaması geçiren 36 yaşındaki Yunus Dilber’i alarak İstanbul’a ulaştırdı.

Bir anlamda…

Türkiye Cumhuriyeti devleti, yurt dışında rahatsızlanan iki vatandaşını ambulans uçakla alıp vatana getirdi.

Pazar akşamı başlayıp, 2 hastanın Türkiye’deki hastanelere sabaha karşı ulaştırılmasıyla tamamlanan sağlık operasyonu sonrası Bursa Milletvekili Özen mutluydu.

Söze…

“Devletimizle ne kadar gurur duysak azdır” diyerek başladı ve gece boyu yaşadığı duyguları şöyle dile getirdi:

“Ülke olarak, kısıtlı imkanlarla hastalara hizmet vermekte zorlanılan zamanlar yaşadık. Şimdiyse uçuş personelinin yanı sıra doktor, acil tıp anestezi teknisyeni ve sağlık memurunun bulunduğu ambulans uçak hasta olan vatandaşlarımızı dünyanın dört bir yanından alıp getiriyor.”

Şunu vurguladı:

“Geldiğimiz nokta çok önemli. Ambulans uçakla getirilen hastalarımız, teknolojisi yüksek hastanelerimizde tedavi edilebiliyor.”

Şunu da ekledi:

“Devletimizin gücüne bir kez daha şahit olmanın gururunu yaşadım.”

 

Akıncı Üssü davasını izlediler

 

2.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekilleri-osman-mesten-ve-refik-ozen,-akinci-ussu-davasi,-sincan.png15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye darbe girişimiyle sarsıldı. Fakat darbeciler halkın karşı koymasıyla aynı gece sabaha karşı derdest edildiler.

İşte…

O gecenin darbe kumanda merkezi konumunda olan Akıncı Üssü Davası devam ediyor. Ankara’nın Sincan ilçesindeki davanın dünkü oturumunu AK Parti Bursa milletvekilleri Osman Mesten ve Refik Özen de izlediler.

Milletvekilleri ayrıca, darbe mağdurlarının aileleriyle de görüştüler.

 

Futbol Federasyonu yönetimini geren konuşmaya Çağlar itirazı

 

3.-yazi-icin-turkiye-futbol-fiederasyonu-yonetim-kurulu-uyesi-mustafa-caglar.pngGelişmeyi… Daha doğrusu Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu son toplantısında yaşanan gerilimin perde arkasını Hürriyet gazetesi spor sayfasında okuduk.

Yazıda…

TFF Yönetim Kurulu toplantısında, kimi uygulamalara yönelik suçlamalar konuşulurken, Selim Soydan’ın yaptığı çıkış dile getiriliyor:

“Bunların suçlusu eski yönetim. Bundan sonra MHK de, disiplin de ahlaksız olmayacak.”

Ardından…

Yıldırım Demirören yönetiminde de görev yapan ve haksızlığa susamadığını bildiğimiz Mustafa Çağlar’ın bu sözlere gösterdiği sert tepki yer alıyor:

“Ne diyorsun sen Selim Abi. Sözlerine dikkat et. Ben de, arkadaşlarım da eski yönetimde namusumuz ve şerefimizle çalıştık. Kaldı ki, genel kurulda hepiniz eski yönetimi ve uygulamalarını ibra etmediniz mi?”

Yine…

Çağlar’ın tepkisine Ali Düşmez’in destek verdiği bilgisi aktarılıyor. Ortamın daha fazla gerilmesini ise Federasyon Başkanı Nihat Özdemir önlemiş.

 

Bu Bursaspor keyif veriyor

 

4 maç oldu… Bu sezon 1. Lig’de mücadele edep Bursaspor 3 galibiyete ulaşırken gördüğümüz şu:

Bursaspor bu yıl belli bir oyun planı ile sahaya çıkıyor. Gençlerin ne kadarını yapıp yapamadıkları elbette tartışılabilir, ama büyük bir mücadele veriyorlar, en azından ne yapmaları gerektiğini biliyorlar.

Öncelikle, Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak’ı kutluyoruz.

Çünkü…

Bu Bursaspor’u izlemek keyif veriyor. Tribün desteği arttıkça, ait oldukları Süper Lig’e dönüş de gerçek olacak.

 

Uludağ Türkiye’nin Davos’u olacaktı, o da Antalya’ya gidiyor

 

5.-yazi-icin-uludag-davos-gibi-olacak.jpg10 yıldır… Uludağ’dan ne zaman söz açılsa Türkiye’nin Davos’u olması için yapılanlar, ya da yapılması gerekenler anlatılıyor.

Çünkü…

İsviçre Alpleri’nde bulunan ve küçük bir dağ kasabası olan Davos gibi, kış mevsiminde Türkiye ya da dünyaya yön verecek ekonomik buluşmaların Uludağ’da yapılması büyük bir hedef.

Nitekim…

Uludağ gerek kent merkezine yakınlığı, ulaşım kolaylığı ve otellerinin altyapısıyla, kayak pistleri açısından olmasa bile böyle bir organizasyona uygun.

Üstelik…

Davos örneğinin Türkiye’deki karşılığının en eski kayak merkezi Uludağ’ın olması da gayet doğal. Bazı adımlar da bu hedefle atılıyor.

Ne var ki…

Ekonomi gazetesi Dünya’da okuduğumuz bir haber, moralimizi bozdu.

Türkiye’nin Davos’u olma hedefiyle yola çıkan Ortak Paylaşım Forumu, ilk toplantısını 11-13 Ekim’de Antalya’da yapacakmış.

Görünen o ki, bir hedefle birlikte bir hayalimiz daha uçup gidiyor.

 

Volkswagen’in öyküsü

 

6.-yazi-icin-4-eylul-2019-gunu-cikan-yazi-kupuru.pngPazar günü… Ticaret Bakanı katıldığı televizyon programında, otomotiv devi Volkswagen’in Manisa’da fabrika kuracağını söyledi. Açıklama dün de gazetelerde “yeri belli oldu” şeklinde yer aldı.

Arşivimizi açıp baktık…

Bu sütunların okurları, Volkswagen’in Skoda ve Seat otomobil üreteceği fabrikanın Manisa’ya kuracağını 4 Eylül günü okudular.

O yazıda…

Çalışan ve tedarikçi rekabeti nedeniyle Bursa’daki otomobil fabrikalarının olumsuz etkilenmemeleri için Manisa’nın önerildiği bilgisine de yer verdik.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X