Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Milletvekilleri davet etti, Bursaspor için 2 kurtuluş projesini götürecek!

Köşe Yazısını Dinle

Bursaspor’da… Kongre bitti, yeni başkan seçildi, ama tartışmalar bitmedi. Hatta, bazı ortamlarda, seçilenin devre dışı kalması projesine bile dönüştü.

Böyle bir süreçte…

Bursaspor Başkanı Recep Günay, zaman zaman yaptığı gibi ziyaretimize geldi. Sohbetimizde, tartışmalarla ilgili düşünceleri yanında, Recep Günay’ın ne yapacağını öğrenmeye çalıştık.

O da ilk girişimini anlattı:

“Siyasi parti ayrımı yapmadan Bursa’nın tüm milletvekilleriyle görüştüm. Hatta, başka illerden seçilen Bursalı milletvekilleriyle temas kurdum. Hepsine, Bursaspor’a sahip çıkmaları için ricada bulundum.”

Sonucu açıkladı:

“Sayın milletvekilleri çok olumlu. ‘Biz Meclis’te milletvekilleri olarak bir araya gelelim, siz de hazırlık yapın,  bizden ne istiyorsanız yasa ve hukuk çerçevesinde destek olalım’ dediler.”

Önümüzdeki hafta…

TBMM’de bir araya geleceği milletvekillerine dosya hazırladığını açıkladı. O dosyada Bursaspor için kurtuluş reçetesi kabul ettiği 2 proje var.

Bir…

“Milli Piyango ile anlaşıp Bursaspor için piyango düzenlemek istiyoruz. 3 milyon nüfuslu Bursa’da 2 milyon bilet satmak hedefimiz. 100’er liradan satılacak biletlerle 2 ay içinde 200 milyon lira toplanır.”

Hedef şu:

“Bu para Bursaspor’un en büyük engeli tahta sorununu çözer. Geçici değil. kökten çözer. Bir daha da tahta sorunu olmaz. Eğer 3 milyon nüfus 100 liraya bir bilet alamıyorsa, kimse şikayet etmesin.”

İki…

“Bursaspor’un 60. yılı anısına Hatıra Pulu bastırmak istiyoruz. Bunun da sözleşmeleri hazır.”

Beklentisi şu:

“Büyükşehir Belediyemiz ve 17 ilçe belediyemiz var. BTSO, Bursa Ticaret Borsası, Uludağ İhracatçı Birliği, 22 Organize Sanayi Bölgesi, BESOB gibi güçlü kurumlarımız var.”

Düşüncesi şu:

“Sadece bir ilçe belediyesi yılda 500 bin ruhsat işlemi yapıyor. 10-20 liralık bir pul kimseye yük olmaz, ama Bursaspor aylık giderlerini karşılar, bir daha borçlanmaz.”

 

Günay: Bursa, Bursaspor’a sahip çıksın

Sohbetimizde… Bursaspor Başkanı Recep Günay şunun altını çizdi:

“Konu ben değilim, konu Bursaspor. Kendime destek istemiyorum. Bursa, Bursaspor’a sahip çıkıp destek olsun.”

Ardından…

“Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşmemizde önerimiz olacak” dedi ve düşüncesini dile getirdi:

“BUSKİ’nin 1.5 milyon abonesi var. Su faturalarına 1’er lira eklense Bursaspor aylık giderini karşılayacağı bütçeye kavuşur.”

 

“Hakimiyet kurmak isteyenlerden Bursaspor’u devlet koruyabilir”

İtirazı… Kongreyi aşan tartışmaların farklı boyuta geçmesine. Bursaspor Başkanı Recep Günay dedi ki:

“Recep Günay’ı tartışmak yerine, Bursaspor’u buradan nasıl çıkarıp eski günlerine getirilebileceğimizi tartışmalıyız. Burada kişiler önemli değil.”

Bu noktada…

“Önemli olan Bursa’nın markası Bursaspor’un büyüklüğü, ama kimi Bursasporseverler farkında değil” dedi ve farklı bir çağrı yaptı:

“Sayın Valimize sesleniyorum. ‘Bursaspor bizimdir’ düşüncesiyle kendini Bursaspor’un üstünde gören ve Bursaspor’a hakimiyet kurmak isteyenlerden Bursaspor’u ancak devlet koruyabilir.”

Şunun altını çizdi:

“Siyasetçi, sanayici, iş insanı gibi çevrelerin Bursaspor’dan uzaklaşmasına yol açanlar da işte bu hakimiyet kurmak isteyenler. Kimsenin küfür etme hakkı yok.”

Şunu da ekledi:

“İşte Bursaspor’un en büyük sorunu bu.”

 

Kongre salonunu neden terk ettiğini anlattı

Açıkçası… Tek aday olarak girdiği kongreyi terk eden ve kendine oy kullanamayan başkan görmedik.

Bursaspor Başkanı Recep Günay da kongreyi neden terk ettiğini açıkladı:

“Genel kurulu engellemek için aday olmama itiraz ettiler. Böylece genel kurulu da iptal ettireceklerini düşündüler. Genel kurulda kavga çıkmaması, huzur ortamının bozulmaması ve olaylarla kongrenin iptal edilmemesi için terk ettim.”

 

Bursa, ormanını koru: 3 orman yangını erken müdahaleyle önlendi

Bu yıl yaz geç geldi… Hava sıcaklığı yükselince de insanlar doğaya yöneldiler. Kimi denize gidiyor, kimi ormanda piknik yapıyor.

Tehlike de burada…

Özellikle, söndürülmeyen piknik ateşleri ormanlarımıza en büyük tehdit. Korumak ise hepimizin görevi.

Yanı sıra…

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de teyakkuz halindeler. Nitekim son 2 günde 3 ayrı noktada orman yangını olabilecek başlangıçlar anında müdahale ile söndürüldü.

İlk müdahale…

Bu yıl kurulan Gemlik Narlı Orman Yangını Müdahale Ekibi tarafından, trafik kazası nedeniyle yanan araca yapıldı ve bu yangının ormana sıçraması engellendi.

Ayrıca…

Osmangazi İsmetiye’deki orman yangını erken ve etkin müdahaleyle büyümeden söndürüldü. Mudanya Eğerce’deki makilik alanda çıkan yangına 10 dakikada müdahale edilirken, yandaki buğday tarlası kurtarıldı.

 

Hacdan döndü, hurma ve zemzem ikram etti

Bayramda… AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili Müfit Aydın kutsal topraklardaydı.

Bakan ziyaretleri yapan AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursa milletvekilleri Ahmet Kılıç, Refik Özen, Ayhan Salman, Osman Mesten, Mustafa Yavuz, Emel Gözükara Durmaz, Emine Yavuz Gözgeç hacdan dönen Aydın’ı odasında ziyaret ettiler.

O da hurma ve zemzem ikram etti.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X