Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Sağlık seferberliği: 1 hastane bitiyor, 1 hastane başlıyor, yeni projeler var!

Köşe Yazısını Dinle

Sabah… AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’la sohbet ettik. Konumuz siyaset değil, Ankara-Bursa hattındaki girişimlerle kentin sorunlarını çözmeye yönelik atılan adımlar ve gelişmelerdi.

Özellikle sağlık alanında atılan adımları anımsattı:

“Acemler’de temelini 2017’de attığımız Ali Osman Sönmez Çekirge Devlet Hastanesi inşaatında geçmişte yaşanan sorunlar aşıldı ve müteahhit binayı hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyor.”

Sonra da…

“İnşaatın dışındaki konular nedeniyle ufak tefek bazı sıkıntılar yaşansa da hepsi çözülüyor” dedi ve hedefi açıkladı:

“1.315 yataklı dev sağlık üssünü seçimden önce bitirip hizmete açmak hedefiyle çalışmalar ilerliyor.”

Şu bilgileri de verdi:

“Bir yandan inşaat hızla ilerlerken, bir yandan İl Sağlık Müdürlüğümüz malzeme alımlarına başladı. Cihazlar ve araç-gereçten mobilyalara ve mefruşata kadar malzeme alımlarıyla ilgili süreç de ilerliyor.”

Şunu vurguladı:

“Kent merkezine sağlık hizmeti verecek dev hastanenin inşaatı bittiğinde her şeyi hazır olacak.”

Bir gelişmeyi daha açıkladı:

“Cavit Çağlar Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanemiz, yerine yenisi yapılmak üzere yıkılmıştı. Yeni hastanenin ihalesi yapıldı. Sağlık Bakanlığı’ndan teknik bir ekip geldi ve inceleme yaptı. Osmangazi Belediyemiz de ruhsatını tamamladı.”

Şunu da ekledi:

“Çok yakında alanın çevresini çevirip kazmayı vuruyoruz.”

Ardından, önemli bir gelişmeyi daha duyurdu:

“Tüm ilçelerimizde yeni Aile Sağlığı Merkezlerine ihtiyaç var. Fakat ASM’lerin yapılabileceği kamusal alan bulmakta sıkıntı oluyor. Sayın Valimizin başkanlığında yapılan koordinasyon toplantısında İl Sağlık Müdürümüz gündeme getirince Sayın Valimiz hemen harekete geçti.”

Sonuç şu:

“Yer sorunu çözülüyor. İl Sağlık Müdürlüğümüz hayırseverlerle görüştü. İlk planda farklı ilçelerde 10 yeni Aile Sağlığı Merkezi yapılacak, tüm ilçelerde devam edecek.”

 

Ambulans filosu büyüyor, 112 genişliyor

Sağlıkta… Yeni planlamalar yapılırken kentin büyümesi de göz önünde bulunduruluyor.

Bu kapsamda…

Farklı noktalarda ambulansların beklediği 112 Merkezleri sayısı, kent yoğunluğu içinde daha kısa sürede ulaşım sağlamak amacıyla arttırılıyor.

Ayrıca…

Sağlık Bakanlığı’nın yeni ambulans alımlarında, ilçelerle birlikte Bursa’nın ambulans filosunu güçlendirecek sayıda ambulans yakında hizmete girecek.

 

Gelecek’ten CHP’ye ‘yeni seçilen yönetimler’ ziyareti: İttifak nezaketi!

14 Mayıs seçimi öncesi… Alpaslan Yıldız milletvekili aday adayı olmak için Gelecek Partisi İl Başkanlığı’ndan istifa ettiğinde, görevi yönetiminden Fuat Kadıoğlu üstlendi.

Sonrasında…

Listenin 6. sırasında yer bulan Yıldız milletvekili seçilemedi, ama Genel Merkez’de Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Kadıoğlu da, geçen hafta yapılan il kongresinde seçilmiş il başkanı olarak göreve devam ediyor.

Hafta içi…

Kadıoğlu başkanlığındaki Gelecek Partisi’nin yeni il yönetimi, Millet İttifakı olarak birlikte seçime girdikleri CHP’nin geçen ay yapılan il kongresinde İl Başkanı seçilen Nihat Yeşiltaş ve yönetimini ziyaret etti.

Gerçi…

İki parti il yöneticileri ittifak nezaketi kapsamında bir araya geldiler, ama yerel seçim için de yerel bazda ilk görüş alışverişini yaptılar.

 

Türkoğlu annesini hastaneye yatırdı

Her fırsatta… Memleketi Kayseri’ye gidip anne-babasının hayır dualarını almayı önemsediğini biliyoruz.  İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu şu sıralar Ankara’daki TBMM çalışmalarıyla Bursa arasında adeta mekik dokuyor.

Yoğun gündemi içinde, annesi Ruzişan Türkoğlu’nun rahatsızlandığını ve durumunun ciddi olduğunu öğrenince Kayseri’ye gidip hastaneye yatırdı.

Tedavisiyle de yakından ilgileniyor.

 

Bursa’nın denizine ve dağ yamaçlarına Samanyolu serilen muhteşem gece

Her defasında tekrarlıyoruz… Bakmakla görmek arasındaki farkı en iyi sergileyen fotoğrafçılık çok özel bir ilgi ve emek istiyor.

Toplumun…

Son dönemde farkına vardığı, gökyüzü fotoğrafçılığı ise bu özel ilgi ve emeğin yanı sıra hem donanımlı astronomi bilgisi, hem de müthiş bir sabır gerektiriyor.

İşte…

Bursa’mızda bu alanda kendini dünyaya tanıtıp kabul ettiren 3 gökyüzü fotoğrafçısı var: Tunç Tezel, Uğur İkizler, Şenol Şanlı.

3 ustadan…

Şenol Şanlı geçtiğimiz pazar akşamı olan 8 Ekim’de iki muhteşem gökyüzü fotoğrafı çekti.

İlkinde…

Mudanya’nın sahil köyü Esence’de, ikincisinde de Kestel’e bağlı olan Uludağ yamacındaki Kozluören’de deklanşöre bastı.

Fotoğraflarda…

Esence’de denizin üstünde, Kozluören’de ise dağın yamacında adeta serilmiş gibi duran Samanyolu’nun büyüleyici güzelliği sergileniyor.

 

Balığı yemek keyifli, ama yakalamak eziyetli

Gerçi… Marmara Denizi ve özellikle Gemlik Körfezi eskisi kadar bereketli olmasa da, gün doğmadan denize açılıp ağlarını atan balıkçılar için geçim kaynağı.

Fotoğrafı da…

Mudanya Güzelyalı’daki evinin balkonundan sabaha karşı bir vatandaş çekti. Gün ışımadan ve sahilde hareket başlamadan ağlarını atan balıkçılar nafakalarını bekliyorlar.

Balığı sofrada yemek keyifli, ama denizde yakalamak eziyetli iş.

1 adet yorum var

Bir adet yorum var

  1. A.OSMAN SÖNMEZ Hastahanemizin finasnmanına katkı koyan SÖNMEZ ailesi ile ,Dr.Ayten BOZKAYA Spastik hastalar için yeniden yapılacak hastahanemize katkı koyan,yaptıran hayırsever işadamalrı ve SÖNMEZ-ÇAĞLAR ailelerine rabbim milyar kez katbe kat ecrini versin.
    AOS.Hastahenemizin açılmadan önce lütfen çevre trafiğine gereken yatırımlar yapılması lazım.Hastahaneye bağlantı için alttünel,üstkavşak vb.geçiş bağlantıları yapılmalı ki trafik tıkanıklığından hastalar gecikme yaşamasınlar.
    Benzer çalışma için U. DÖNÜŞ KAVŞAKLARI,KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARI acilen halletmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X