Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Şehir Hastanesi metrosunda Geçit’e iyi haber: Yerüstünden değil, yeraltından

AK Parti Bursa milletvekilleri ziyaretinde “Cumhurbaşkanımız Bursa hızlı trenini ve metronun Şehir Hastanesi’ne uzatılmasını bitirmemi istedi” diyen Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nun açıklaması yeni gelişmeleri getirdi.

Örneğin, önceki açıklamalardan yerüstünden gideceği bilinen 5.5 kilometrelik Bursaray Emek-Şehir Hastanesi hattının yeraltından gideceği ve 3 istasyon yapılacağı ortaya çıktı. Bandırma’ya uzanacak demiryolu hattı da Bursa’İzmir’e ulaştıracak…

 

Geçit’te yeraltına 3 metro istasyonu

 

AK Parti Bursa Milletvekili Dr, Mustafa Esgin projede yer alan istasyon yerlerini de açıkladı.

“Bursaray’ı Şehir Hastanesi’ne uzatacak 5.5 kilometrelik hatta 3 yeraltı istasyonu var. İlki Geçit girişinde Özdilek önünde. İkincisi, caminin önündeki Geçit İstasyonu.”

Şöyle devam etti:

“Hızlı tren viyadüğünden sola dönüşte Hızlı Tren İstasyonu olacak. Son istasyon da Şehir Hastanesi önünde.”

Şunu da ekledi:

“Otoyolun altından geçip depolama alanına gelecek. İleride burası da istasyon olabilir.”

 

 

Bir güzel haber daha: Bursa demiryolu Bandırma’ya kadar uzuyor

 

Aslında… Bursa’nın demiryolu macerası, 1992 yılında Bandırma-Bursa-Ayazma Demiryolu Hattı Etüd Proje Çalışmaları olarak başladı.

Hatta…

TBMM’de bu amaçla alt komisyon kurulduğunda, güzergahın Yenişehir’den mi, İnegöl’den mi geçmesi gerektiği bile tartışılmıştı.

İşte…

O projedeki Bursa-Bandırma hattını TCDD geçen yıl raftan indirdi. AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin de yeni gelişmeyi duyurdu:

“Hafta başında Bursa’nın hızlı tren projesi için TCDD Genel Müdürlüğü’ne gittim. Görüşmelerim sırasında, Bursa’da Balat’ta sona eren hattın Karacabey üzerinden Bandırma’ya uzatılması için çalışmaların belli bir aşamaya geldiğini söylediler.”

Bakışı şu:

“Bizim demiryolu hattımız hem yolcu, hem yük taşımacılığı yapacağı için başka projelere göre avantajlı. Hat uzatıldığında, Bandırma’ya da ulaşılabilecek.”

Beklentisi şu:

“İleride bu hat İzmir’e bağlandığında, İzmir’e kadar hızlı trenle gideriz.”

 

 

Sabahlayan Meclis’te 03.55 hatırası

 

Fotoğrafı… AK Parti Bursa milletvekilleri Refik Özen ve Zafer Işık sosyal medya hesaplarından ayrı ayrı paylaştılar.

Paylaşırken de…

TBMM çalışmalarının devam ettiğini “Saat 03.55” vurgusuyla anlattılar.

O gece…

Çalışmalarını sabah 04.30’da tamamlayan TBMM’de Rekabetin Korunması Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşüldü.

Gerçi…

Muhalefetin genel kurulu ağırlaştırma taktiği nedeniyle görüşmelerin sabaha kadar uzadığı savunuldu, ama 04.30’la yeni bir rekor kırıldı.

 

Dolunun yol açtığı zararı incelemeye gittiği Keles’te doluya yakalandı

 

Çiftçinin kâbusudur… İlkbaharlarda don olayları, ürün zamanı olan yaz başında yağan aşırı yağmur ve dolu meyve ve sebzelere büyük zarar verir.

Kimi ağaç çiçeğini döker, meyveler doludan parçalanır.

Geçen yıl Karacabey ve Mustafakemalpaşa çiftçisinin yaşadığı zarar bu yıl Keles’te ortaya çıktı. Yağan doluyla çilekler tarlada, kirazlar dalında kurşun yemiş gibi oldu.

İşte…

Uludağ’ın arka yüzünde ve Bursa’nın güneydoğusundaki Keles’te yaşanan bu dolu afeti zararlarını incelemek için yöreye giden siyasilerden biri de CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’dı.

Ne var ki…

Aydın dolunun zararlarını incelemek için gittiği Keles’te dolu yağışına yakalandı ve ilçe merkezinde bulunduğu yerden uzun süre çıkamadı.

O anları da…

“2 gündür yağan doluyla kiraz, çilek, vişne, erik, cevizde yüzde 100’e yakın zararı yerinde görmeye gelmiştik, ama doluya yakalandık. Umarım daha büyük zayiat olmaz” diyerek anlattı.

 

TBMM Başkanı’na 100. yıl anısı

 

Önümüzdeki hafta… TBMM Başkanı ve komisyonlarının seçimi var. Bu seçimler, Meclis’in yüzüncü yılı olması nedeniyle biraz daha önem taşıyor.

İşte…

O seçimler öncesi AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç önceki gün Kayseri Milletvekili Nergis Atçı, Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkeserlioğlu Ban ile birlikte TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret etti.

Gözgeç ziyaret anısı olarak Şentop’a kestane şekeri götürdü.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X