Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Siyasete kriter olacak uyarı: Doğru işi takdir et, eleştirin değer bulsun!

Açıkçası… Lise yıllarından beri tanıdığımız için tüm yaşamını, siyasi geçmişini ve siyasal gelişimini iyi bilenlerden biriyiz.

Bir kere…

Faruk Çelik dobradır, düşüncesini net şekilde söyler… Birisiyle derdi varsa, arar ve konuşur, çekinmez. Kendisiyle derdi olanın da yüzüne söylemesini ister. Yaptığı işi de hakkını vererek yapmayı önemser. Bir görev üstlendiyse gereken her şeyi yerine getirir.

Dostluğa da çok önem verir.

Siyasette bulunduğu her yere tırnaklarıyla çabalayarak geldi. En alt kademeden en üst makamlara kadar her görevde bulundu, hepsini de hakkıyla yaptı ve başarılı oldu, taban siyasetinin etkili temsilcileri arasına girdi.

Geçmişte…

Refah Partisi’nde il sekreterliği, Refah ve Fazilet partilerinde il başkanlığı yaptı. Bursa kamuoyunun karşısına 1994’te Refah Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı olarak çıktı.

Kıl payı kaybettiği seçimi kazansaydı, siyasi yaşamı Yıldırım ya da Bursa ile sınırlı kalacaktı.

Sonrasında…

Fazilet Partisi’nden milletvekili seçilip Ankara’ya gitti. Saadet Partisi’nde çok kısa da olsa Genel Başkan Yardımcılığı üstlendi.

Önünde de…

Kendisinin de hesaplamadığı bambaşka bir siyasi yol açıldı.

Ardından…

AK Parti’nin ilk kadrosu içinde yer aldı. Grup Başkanvekili olarak yıldızı parladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Devlet, yeniden Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak hükümetlerde yer aldı.

Bursa’nın yetiştirdiği siyasi değer olarak deneyimli siyasetçi unvanı kazandı.

Edindiği bunca deneyimle de günümüzün polemiklerine karşı siyasette kriter olacak bir uyarıda bulunurken, önce durum tespiti yaptı:

“Demokrasilerde; iktidar-muhalefet, icraat-eleştiri birbirlerine muhtaçlar. Ancak bunlar doğruların takdir edilmesine engel olmamalı.”

Şunu anımsattı:

“İşte Doğu Akdeniz, işte Covid mücadelesi. Ülkemiz için iftihar vesileleri.”

Uyarısı da şu:

“Doğruları takdir edenlerin eleştirileri daha çok değer bulur.”

 

Millet Bahçesi’nde ilk etkinlik Esgin’den

Açılışı… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videokonferansla katıldığı programla cuma günü yapıldı.

Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu alanda yaşama geçirilen ve kentin merkezindeki yeni bir yeşil bölge olan Millet Bahçesi’ndeki ilk etkinlik de AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’e nasip oldu.

Bir süredir…

Gençlerle Yüz Yüze Pazartesi Sohbetleri adıyla gençlerle buluşan Dr. Esgin, son buluşmayı pazartesi günü Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdi.

 

Bursa’daki ilçe belediyeleri arasında mayıs ayı birincisi İnegöl oldu

Araştırmayı… Ankara’da kurulu bulunan ve AK Parti Genel Merkezi için de çalışmalar yapan Teleskop-Dijital Gözlemci adlı firma yaptı.

Firmanın…

Mayıs ayına ait Bursa İlçe Belediye ve Belediye Başkanları Sosyal Medya Performans Raporu’nda öncelikle sosyal medya verilerine göre ortaya çıkan analiz raporu yer alıyor.

Buna göre…

Mayıs ayı süresince; Twitter’da 40 bin 154, Instagram’da 307 bin 049, Facebok’ta 192 bin 391 etkileşim alarak toplamda 539 bin 594 erişime ulaşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ilk sırada yer alıyor.

Onu…

Toplam 200 bin 892 etkileşimle Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve 134 bin 195 etkileşimle de Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz izliyor.

Raporda…

Gönderi ortalamasına göre etkileşim kategorisinde Alper Taban yine ilk sırayı alırken, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ikinci, Nilüfer Belediye başkanı Turgay Erdem de üçüncü sırada bulunuyor.

 

Sevdanızı duvara değil, yüreğinize yazın

Elinde… Uzun badana-boya fırçasıyla duvarları beyaza boyayan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın fotoğrafına ilgiyle baktık.

Hele…

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’in yanında olduğunu fark edince sosyal medyada paylaşımına ilgimiz arttı.

Gördük ki…

İnegöl’de duvarlara rastgele bir şeyler yazanlara Milletvekili Gürel’le birlikte seslenen Taban şu mesajı veriyor:

“Adınız, şiirleriniz, sevdanız duvara değil, yüreğe yazılmaya layık.”

Bu uyarı, Bursa’nın her yeri için de geçerli.

 

Bursa deniz otobüslerindeki markası BUDO kapanır mı, satılır mı?

Hafta sonu… İDO deniz otobüsleri mart ayında ara verdiği Güzelyalı -İstanbul seferlerine başladı. BUDO 12 Haziran Cuma günü Mudanya-İstanbul arasında başlıyor.

Ne var ki…

İstanbul deniz ulaşımında Bursa’nın markası olarak alternatif haline gelen BUDO’yla ilgili haberler okuyoruz.

Konuyu…

Meslektaşımız Mustafa Özdal köşesinde dile getirirken, Burulaş yönetiminden aldığı izlenimi aktardı ve “zarar ettiği için satılabileceğini” yazdı.

Aslında…

Yalnızca zarar açısından yaklaşıldığında “Otobüs İşletmesi de kapatılır mı?” diye sorulabilir. Zaten, “Her zarar eden satılırsa Büyükşehir’in şirketi kalmaz” diyen CHP İl Başkanı İsmet Karaca benzer yaklaşım sergiledi.

Söylemek istediğimiz şu:

Kendini deniz taşımacılığı markası olarak kabul ettiren BUDO’yu elden çıkarmak, ulaşım stratejisi açısından pek doğru durmuyor.

İnanıyoruz ki…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş son noktayı koyup konuyu kapatır.

 

Bursa, Eskişehir, Bilecik valileri buluştu

Aslında… Konu, kısa adı BEBKA olan Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı’nın yönetim kurulu toplantısıydı. Toplantıya evsahipliği yapma sırası da Bursa Valisi Yakup Canbolat’taydı.

O da…

İsmail Gerim’in Genel Sekreter olarak görev aldığı BEBKA Yönetim Kurulu toplantısında Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’ı, Mudanya’daki Montania Otel’in tarihi gar atmosferinde ağırladı.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X