Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Torun: Yeni Türkiye seçimini yapacak kadrolar kuruyoruz

Bursa’da, bugüne kadarki en erken saatte il kongresini geçen hafta AK Parti yaptı. Saat 11.00’de teşkilatları Atatürk Spor Salonu’na toplamak kolay değil.

Üstelik…

Kongrenin yapıldığı gün, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gelemeyeceği anlaşılmıştı. Hava kar yağışlı, yerler buzdu ve ulaşım aksıyordu.

Bu kadar olumsuzluğa karşın, tam dolu bir salondan coşkulu kongre yansıdı.

Cemalettin Torun, üzerinde uzlaşma sağlanarak, yani istişare sonucu tek aday girdiği kongreden AK Parti Bursa İl Başkanı çıktı ve ertesi gün de ilçe kadın kolları kongreleri için yollara düştü.

Önceki akşam…

Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, genel seçim hazırlıklarının da başladığı süreçte AK Parti’nin çalışma yöntemi ve başarısının sırrını şöyle açıkladı:

Biz birebir siyaset yapıyoruz ve bunu sahada çok iyi gerçekleştiriyoruz. Kağıt üstünde siyaset yapmıyoruz, milletin ayağına gidiyoruz. Bizde herkes sahadadır. Gücümüzü milletten alıyoruz.”

Ardından…

Kadrolarımızı sürekli yeniliyoruz. Deneyimli kadrolarla dinamik gençleri buluşturuyoruz” dedi ve önemli bir noktaya parmak bastı:

Siyasi partilerin en büyük handikapı şu: Kadrolar oluşuyor, fakat yenileme yapmayınca bu kadrolar görev körelmesi yaşıyor. Arkadan gelen olmayınca da boşluk doğuyor.”

Başkanlığında oluşan AK Parti İl Yönetim Kurulu’ndan örnek verdi:

Yönetimin yaş ortalaması 40. Genç ve dinamik arkadaşlarla tecrübeyi birleştirdik. Zenginlik içinden bir kadro kurduk.”

Şöyle devam etti:

14 kadın arkadaşımız var, yüzde 29’u oluşturuyor. 11 genç arkadaşımız var. Yaşı 25 olan, 28 olanlar var. Genç ve dinamik arkadaşları siyasete kazandırdık.”

Değerlendirmesi şu:

İlçe yönetimlerimizi ve il yönetimimizi bu şekilde yeniledik. Şimdi kadın ve gençlik kollarımızı yeniliyoruz. Yeni Türkiye’nin seçimini yapacak yeni kadrolar kuruyoruz.”

Sonra da şu mesajı verdi:

Hepimiz büyük bir heyecanla 7 Haziran’ı bekliyoruz. AK Parti bir kadro hareketidir ve asla kırılganlık ya da güç kaybı yaşanmaz.”

Şunu da ekledi:

Millet kendisine hizmet edecek kadroları ve hedefleri görüyor. Biz günlük değil, 10 yıl ilerisinin hedefleriyle çalışıyoruz.”

 

 

Seçilmişlik Torun’a yaramış

 

 

Cemalettin Torun uzun yıllardır Bursa siyasetinin içinde. AK Parti’yi kuran kadroların yenilikçi hareket olarak yola çıktıkları Fazilet Partisi’ndeki son kongre sürecinde, Bursa İl Başkanlığı için Ankara’ya çağrılan 3 kişiden biriydi. AK Parti’de son dönem il yönetiminin etkili ismiydi.

Gördüğümüz kadarıyla…

Bursa siyasetinde yıllardır olan Cemalettin Torun’a kongrede seçilmişlik yaramış. Özgüvenini arttıran bu durum konuşmalarına ve hareketlerine de yansıyor.

Seçilmişlik gerçekten çok özel bir duygu.

 

 

Paralelle mücadele mesajı ve siyasi partiler çöplüğü uyarısı!

 

 

Olay Televizyonu’nda cuma akşamları yayınlanan Her Açıdan adlı programda konuk ettiğimiz AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’la, gündemde yer bulan konuları da konuştuk.

İki konuda çok çarpıcı 2 mesaj verdi.

İlki…

Geçen yıldan beri paralel yapı olarak adlandırılan harekete karşı verilen mücadeleyle ilgiliydi:

Millet iradesi dışında, milletten güç almadan kendine güç devşirmeye çalışan paralel yapı ortadan kaldırılıncaya kadar mücadele sürecek.”

İkincisi…

Yeni siyasi partilerin kurulmasıyla ilgiliydi.

Önce…

Türkiye’de iktidar problemi yok, anamuhalefet ve muhalefet ve problemi var. Çünkü iyi bir muhalefet iktidarı daha iyi çalıştırır” dedi ve partileşmeye giden süreçle ilgili düşüncelerini dile getirdi:

Muhalefet içinden kopan ve belli nedenlerle bizden kopan kimi gruplar yeni partiler kuruyorlar.”

Sonra da…

Türkiye’de 60’ın üstünde siyasi parti olduğuna dikkat çekerken “Türkiye şu an siyasi partiler çöplüğüne dönüştü” dedi ve görüşünü şöyle dile getirdi:

Türkiye’nin partiye değil, hizmete ihtiyacı var. Önemli olan da milletin desteği. Milletin desteğini alıp alamayacaklarınıysa seçimde göreceğiz.”

Şunu da ekledi:

Ama benim gördüğüm şu: Millette karşılıkları yok.”

 

 

Seçim kadrolarını yönetme mutluluğu

 

 

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, kongre süreciyle birlikte yürütülen seçim hazırlıklarını şöyle özetledi:

Seçimde görev alacak kadroları belirliyoruz. Yarın seçim olacakmış gibi hazırız. Çalışmayı seviyoruz, birlik ve beraberlikle de üstesinden geleceğiz.”

Şunu da anımsattı:

Seçime hazırlanan kadroların başında olmaktan mutluyum. Tek başıma seçim çalışması yapmıyorum, kadrolarımız çok geniş.”

 

 

Mudanya Marmarabirlik seçimini etkileyecek siyasi gelişme

 

 

Marmarabirlik seçimleri her dönem kamuoyu ilgisini çeker. Son yıllarda Mudanya seçimleri biraz daha sert geçtiği için ilgi çekiyor.

3 yıl önceki son Mudanya seçimindeki adaylardan biri Dr. Murat Ünal’dı. İl Sağlık Müdürü ve Bursa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak kente hizmet eden, köklü aile yapısı nedeniyle Mudanya’nın sevilen Dr. Murat Ünal son seçimde, her şeye karşın 750 oy almıştı.

Dr. Ünal bu seçimde yine aday. Üstelik, geçen seçimde 650 oy alan Cevat Koçar’le birlikte hareket ediyor.

Karşısında ise…

Aralarında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın kardeşinin ve MHP yöneticisinin de olduğu bir ekip var. Yani, CHP-MHP dayanışması söz konusu.

Üstelik…

Aday göstermeyen AK Parti’nin CHP-MHP ekibine destek verdiği biliniyordu. Kulislerde, AK Parti’ye iki yedek kontenjanı tanındığı da konuşuluyor.

Bu tablo…

Son yerel seçimde AK Parti’den Mudanya için aday adayı olan Dr. Murat Ünal’ın geçen hafta kongrede AK Parti İl Yönetim Kurulu’na girmesiyle etkilendi.

İl yönetim kurulu üyesinin aday olduğu bir seçimde, AK Parti’nin karşı cepheye desteği sürer mi bilinmez, ama sürerse siyaseten çok ilginç olur.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X