Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Trenden inenlere ilk kez çağrı geldi, Gürkan ‘uykusuz yönetim’ sözü verdi!

Köşe Yazısını Dinle

3 yıl önceydi… 25 Şubat 2018 günü AK Parti İl Kongresi’nin yapılacağı Tofaş Spor Salonu’na gitmek için Ata Bulvarı’ndan Fethiye’ye dönünce polisin yolu kestiğini görmüştük.

Aracımızı…

Özdilek Evleri yakınında bulduğumuz bir boşluğa park edip salona yürüdükten sonra, ulaşmak kadar girmenin zorluğunu da görmüştük.

Sabah…

Acaba yine aynı şeyler mi olacak?” düşüncesinin yol açtığı hesaplarla yola çıkarken her türlü engel ve soruna kafamızda alternatif oluşturduk.

Bu defa öyle olmadı…

Bırakın yolun çok öteden kesilmesini, salonun önü bile trafiğe kapatılmadı. İnsanlar kartlarını gösterip rahatlıkla girdiler ve yerlerini aldılar.

Demek ki…

AK Parti de günlük yaşamı etkilemeden kongre yapabiliyormuş. Tek fark, iki kongrenin de konuğu olan Binali Yıldırım’ın 3 yıl önce Başbakan olması.

İşte…

Böylesine kolay ulaştığımız kongre salonuna girince tedirgin olduk. Gerçi güzel planlama yapılmış, tribünlerde seyrek yerleşim sağlanmıştı, ama yine de virüsün etkisini kaybetmediği bir süreçte bu kadar kişiyi salona toplamak tehlikeli geldi bize.

O nedenle; salonu gördük, tribünleri izledik, kongre havasını soluyup içeride çok fazla kalmadan çıktık.

Sonrasında…

Dijital ortamdan izlediğimiz kongrede Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın konuşması dikkatimizi çekti. “Kimsenin adamı olmadığını” özellikle vurgulayıp “Kalın sağlıcakla” diye bitirdi.

Kongreye…

Video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ilk kez trenden inenler için çağrı yaptı ve “Partiden ayrılmış arkadaşları yeniden kazanalım” dedi.

Bu sözleri…

AK Parti’de ciddi anlamda paradigma değişikliği olarak yorumladık.

İl Başkanı olarak kongrede partinin karşısına çıkan Davut Gürkan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği söz de bize göre önemli:

Uyumayan il yönetimi olacağız. Azalmadan çoğalacağız, bölünmeden bütünleşeceğiz.”


Siyasette yeni bir dönemin ayak sesleri geliyor

AK Parti İl Kongresi için salona girerken, marttan beri kongrelere katılmadığımız için kongre havasını özlediğimizi fark ettik.

Girişte…

Son Başbakan Yardımcısı olan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile karşılaştık. İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, eski milletvekili İsmet Su ile Ahmet Korkmaz ve Mustafa Yavuz’un da katıkları sohbette siyasettin yeni dönemini konuştuk.


Bursa’da muhalefetin güç birliği: 5 il başkanı ortak mücadele kararı aldı

İlk buluşmayı… Bu sütunlardan 12 Eylül 2020 günü duyurduk. CHP İl Başkanı İsmet Karaca’nın çağrısıyla, muhalefet partileri il başkanları olarak ortak muhalefet kararı almaları Bursa siyasetinde farklı bir gelişmeydi.

İşte…

Millet İttifakı’na destek veren partiler yapısında CHP İl Başkanı İsmet karaca, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Saadet partisi İl Başkanı Mehmet Atmaca ve Demokrat parti İl Başkanı Çağrı Kaplan buluşmalarını çeşitli aralıklarla sürdürdüler.

Dün de…

İYİ Parti İl Başkanlığı’ndaki toplantıya Gelecek Partisi İl Başkanı Alpaslan Yıldız da katıldı.

Son dönemde…

CHP İl Başkanı Karaca ve İYİ Parti İl Başkanı Türkoğlu’nun özellikle Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik muhalefetlerinin değerlendirildiği toplantıda, bundan sonraki süreçte birlikte hareket için karar birliğine varıldı.

Binali Yıldırım’a Bursa Alayı Sancağı

Öğle saatlerinde… Nilüfer’de AK Parti İl Kongresi’ne katılan son Başbakan Binali Yıldırım öğleden sonra da Yıldırım Belediyesi’nin kente armağanı olan Uyumayan Kütüphane’nin açılışını yaptı.

Açılışta da hoş bir sürprizle karşılaştı:

Aslen Erzincanlı olan Yıldırım İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Ekinci, açılış sonrası hemşerisi olan Binali Yıldırım’a Bursa Alay Sancağı’nın işlendiği bir tablo verdi.


Uludağ’da eğlenceleriyle gündeme olan oteldeki 11 personel Covid’li çıktı

Geçen hafta… Uludağ’dan yansıyan görüntüler Türkiye’de gündemin ilk sırasına çıktı ve günlerce konuşuldu.

O görüntüler…

Kentlerde günlük yaşam kısıtlanırken, yeme-içme ve eğlence mekanları kapanırken Uludağ’daki bir otelde düzenlenen eğlenceyi yansıtıyordu.

Üstelik…

Maske ve mesafe kurallarına hiç uyulmuyordu.

Bir anda Türkiye’nin gündemine oturan, İçişleri Bakanlığı’nın açıklama yapma zorunluluğu duyduğu otel, sınırları nedeniyle Osmangazi Belediyesi tarafından incelendi ve bürokratik anlamda ciddi eksikler belirlendi.

Yanı sıra…

Valilik tarafından da kapatılma kararı alındı.

İşte…

Kulağımıza gelenlere göre, kapatma cezası cuma günü sona erecek olan otelin çalışanlarına yapılan testlerde 11 personelin testleri pozitif çıktı.

Böylece…

Uludağ’daki eğlenceyle başlayan gelişmeler yeni bir aşamaya geçti.

Bursalı Atak’tan, elektrikli ve sürücüsüz otobüs

Ekranlarda… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sürücüsüz otobüsün içinde ve Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bahçesinde deneme seferinde görenler şaşırdılar.

İşte…

Cumhurbaşkanı’nın binip test ettiği ve sonrasında övdüğü o sürücüsüz otobüs Bursa’da Karsan tarafından üretiliyor.

Aynı zamanda elektrikli ilk otobüs özelliğine sahip olan Atak, şu anda Avrupa kentlerinin de gözdesi oldu.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X