Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Uçuş programı belli oldu: Bursa’dan Anadolu’ya Anadolu Jet’le 5 gün uçuş

Köşe Yazısını Dinle

Aslında… Gelinen nokta başlı başına bir siyasi otorite başarısı olarak kabul edilmeli. Pandemiyi bahane edip Yenişehir Havaalanı’ndan giden, giderken de Bursa yolcusunu İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havaalanı’na yönlendiren THY ve yan kuruluşu Anadolu Jet’in bir daha Yenişehir’e dönme niyeti yoktu.

Çünkü…

Yine pandemi bahanesiyle durdurulan uçuşlar başlarken Bursa düşünülmemişti.

Ne var ki…

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın birlikte İstanbul’a gidip THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile görüşmeleri bu bakışın ya da kararın değişmesini sağladı.

Çünkü…

Bursa ilk kez siyasi birliktelik ve kararlılık gösterdi, istediği sonucu da aldı.

Gelinen noktada…

THY’nin Anadolu Jet üzerinden Yenişehir Havaalanı’ndan yapacağı uçuşların programı da belli oldu.

Sorumuz üzerine…

Başından beri Yenişehir’den uçuşların peşinde olan Dr. Esgin şu bilgiyi verdi:

“Yenişehir’den uçuşlar 8 Mayıs cumartesi günü Trabzon’dan gelip Erzurum’a ve Erzurum’dan gelip Trabzon’a gidecek uçakla başlıyor.”

Ardından…

“Yenişehir Havaalanı’nda perşembe ve cuma hariç haftanın 5 günü uçuş var” dedi ve programı açıkladı:

Bir…

“Pazartesi, çarşamba, cumartesi günleri Trabzon’dan saat 14.20’de Yenişehir Havaalanı’na inecek olan uçak, saat 15.00’te Erzurum’a gidecek. Aynı uçak saat 19.00’da Erzurum’dan gelip, bu kez saat 19.40’ta Trabzon’a uçacak.”

İki…

“Salı ve pazar günleri saat 11.05’te Muş’tan gelecek uçak, saat 11.45’te yeniden Muş’a uçacak.”

Şunun altını çizdi:

“Trabzon’dan gelişler öğle, gidişler akşam saati. Erzurum’dan geliş ve gidiş akşam olacak. Muş’tan geliş ve gidişler de öğle saatinde.”

Şunu da ekledi:

“Bu 3 ilimizden sonra, Diyarbakır ve Gaziantep uçuşları için de yoğun şekilde çalışıyoruz. Güzel haberler alacağımıza inanıyoruz.”

 

AK Parti Ankara’da 10 bin kişi toplayacak

Çarşamba günü… Ankara’da yapılacak AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi için delegasyon bugün Ankara’ya gidecek.

Bursa’dan seçilmiş 45 delege ve 11 milletvekilinin katılacakları kurultay için AK Parti teşkilatlarından 10 bin kişinin Ankara Arena’da olacağı konuşuluyor.

Anlaşılan o ki…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 Manifestosu’nu açıklayacağı kurultay, gücünü sergileyeceği bir ortama dönüşecek.

 

Kılıçdaroğlu programında özel ziyaret: Kemal Demirel’in evine gidecek

Siyasetçi olması yanında… CHP eski Milletvekili Kemal Demirel gençlik arkadaşımız.

15 yıl önce kanserle savaşı kazanan Demirel, geçen yıl sırt ağrısıyla gittiği Tıp Fakültesi Hastanesi’nde omurgasının 4 yerinde kist olduğunu öğrendi.

İstanbul’daki Florence Nightingale Hastanesi’ne giden Demirel’i 4 yerinden biri 9,5 saat, diğeri 6,5 saat süren 2 ameliyatla Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu sağlığına kavuşturdu.

Fakat, bir süre yarım felç durumu yaşadı.

İstanbul’da…

Hastane sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etmek istedi, ama pandemi başlayınca kaldı.

Dün…

İki güzel haberi peş peşe aldı. Önce, bulgularının temiz çıktığını öğrendi.

Ardından…

İstediği halde hastaneye gelemeyen Kılıçdaroğlu cuma günkü Bursa programına Kemal Demirel’i Bademli’deki evinde ziyareti ekletti.

Bu haber de, moral oldu.

 

İstiklal Madalyası Bursa’nın hakkı

Kayıtlara göre… İstiklal Savaşı sırasında 351 şehit veren Bursa, bu büyük mücadeleye en fazla şehit veren il özelliğini taşıyor.

Bu durumu…

14 Nisan 2016’da TBMM Genel Kurulu’nda söz alan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın gündeme getirirken “Bursa’ya İstiklal Madalyası verilmesini” önermişti.

Aydın, bu önerisini yeniden TBMM gündemine getirmeye hazırlanıyor.

 

Doktorlar ve sağlık çalışanlarına Bin Turna, 1 Dilek Ağacı’yla teşekkür

4 yıla… Etkinlikler, projeler, yardımlar sığırdı. Kısa adıyla BUSADER olarak bilinen Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği büyüyerek ve güçlenerek yoluna devam ediyor.

Özellikle…

80 tıp öğrencisine burs yanında araç-gereç yardımı yapıyor. Yıldırım’da 3 ve Nilüfer’de 3 okulda 10 bin öğrenciyle ailelerine ulaşıp obeziteye karşı bilinçlendirdi.

Pandemi döneminde 100 öğrenciye tablet dağıttı. Solunum düzenleyici cihaz, işitme cihazı, hasta yatağı, akülü sandalye, ilaç ve gıda yardımları yaptı.

Sağlık çalışanlarına teşekkür amaçlı Bin Turna, 1 Dilek Ağacı projesini, Genel Sekreter Melek Üyük ile ziyaretimize gelen BUSADER Başkanı Zerrin Özgüle açıkladı:

“Japon felsefesinde umut ve dileği temsil eden bir gelenek. Kağıttan bin turna katlayıp ağaca asılırsa dileklerin gerçekleşeceğine inanılıyor. Biz de bin turna katladığımız dilek ağacı ve küçük bir notla sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek istedik.”

Geçen hafta Şehir Hastanesi’nde sergilenen dilek ağacı bu hafta Korupark’ta.

 

BUSADER İstanbul’da şube açtı, 3 şube yolda

BUSADER Başkanı Zerrin Özgüle projelerini ve yardımları anlatırken şu haberi de verdi:

“İlk şubemizi İstanbul’da açtık. Ankara, İzmir ve Gaziantep şubeleri de yakında açılacak.”

Bu süreçte…

İlçelerde köy okullarına kütüphaneler kuran BUSADER üyeleri, haziran ayında da düzenledikleri kitap kampanyası için Van’a gidecekler.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X