Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Ulaştırma Bakanı’na Bursa’dan siyasi çıkarma: Kamuoyu projeleri bekliyor!

Köşe Yazısını Dinle

İzlenimimizi… Bu sütunlardan dile getiriyoruz. Ulaştırma Bakanı ya da kadrosu nedense Bursa’nın ulaşım projelerine soğuk ve isteksiz davranıyor.

Üstelik…

Yine gördüğümüz kadarıyla, Bursa kamuoyunda da böyle bir izlenim var. Ulaşım projelerini takip edenler ya da düşüncesini söyleyenler de Ankara’nın ilgisizliğini her defasında dile getiriyorlar.

Hem de…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sık sık arayıp Bursa’nın projelerini sorduğu halde, bitirmeye yönelik adım ne yazık ki şantiyelere yansımadığı için insan “Ya Cumhurbaşkanı sormasa?” diye sormadan edemiyor.

İşte…

Giderek yayılan ve benimsenen düşünceyi değiştirmek üzere siyasi bir hareket başladı. Organizasyonu da, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan yaptı.

Buna göre…

Gürkan’la birlikte AK Parti Bursa milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş önümüzdeki hafta Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşmek üzere Ankara’ya gidecekler.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay da iş dünyası ve kamuoyu temsilcisi olarak Bursa heyetinde yer alacak.

Heyet…

Öncelikle Bursa kamuoyunun ulaşım yatırımlarıyla ilgili beklentilerini doğrudan Bakan’a anlatacak.

Görüşmede…

Temelini Bakan Karaismailoğlu’nun attığı ve tünel kazısına başlama aşamasındaki Bursaray Şehir Hastanesi Metrosu’yla ilgili oluşan “Ödenek aksar mı?” kaygısını giderici somut destek istenecek.

Yanı sıra…

Temeli 2021 yılında atılan ve hedef tarihi sürekli değişen hızlı trenin ne zaman geleceğini bizzat Bakan’a sorup bilgi alacaklar.

Yine…

Dağ Yolu olarak bilinen ve Doğancı Tüneli’ni de içine alan projeyle ilgili gelişmelerle Yenişehir-Bilecik yolunun son durumunu konuşacaklar.

Bu kapsamda…

Bursa’nın ilçelerinde devam eden yol çalışmaları, ana güzergâhlardaki kavşak ve tünel projeleri önümüzdeki hafta gerçekleşecek Ulaştırma Bakanı zirvesinin konuları arasında.

 

Genel Müdür’ün rutin dışı yol incelemesi

Planlı bir ziyaret değil… Fakat, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’nun geçtiğimiz pazar günü Bursa’da olduğu bilgisi kulağımıza geldi.

Söylenene göre…

Resmi program yapmaksızın, rutin dışı bir programla gelen Uraloğlu, bazı yollarda devam eden çalışmaları yerinde incelemiş.

Genel Müdür incelemelerinin ardından da kalabalık bürokrat grubuyla Botanik Park’ta İskender Kebap yiyip dönmüş.

 

Bursalı turizmcilerin ‘kış turizmi’ kaygısı: Uludağ’a bu yıl kar yağar mı?

Bursa… Özellikleriyle termal turizmi başta olmak üzere doğa, kültür, tarih turizmi için potansiyel.

Sahillerinde mevsimin kısa olması Ege ve Akdeniz’le yarışabilmesine engel, ama Uludağ başlı başına kış turizmi için cazibe merkezi.

Nitekim…

Türkiye’nin ilk kayak merkezi olan Uludağ yeni kayak merkezlerinin gerisinde kalsa da, önemini koruyor.

Fakat…

Turizm profesyonellerini bünyesinde toplayan Bursa Skal Kulübü’nün Onursal Başkanı Rüştü Dilmen’in davetiyle katıldığımız Mövenpick Hotel’deki toplantısında Uludağ’da kaygı ortaya çıktı.

O da şu:

Erciyes’te, Palandöken’de, Abant’ta kayak otelleri erken rezervasyona başladılar, fakat Uludağ otelleri sisteme giremediler.

Çünkü…

Son yıllarda az kar yağışı alan Uludağ için suni karlama projesi yapıldı, ama devreye sokulamayınca turizm yararlanamadı.

Bu da Bursa turizminin belini büktü.

 

Kendini arayan ‘kaliteli’ insanı arıyorlar

Mustafa Karaman’ı tanıdığımızdan beri, kalite geçmeyen sohbetimiz olmadı. Her görüşmede TSE dedi, kalite dedi, standart dedi.

Şimdi de…

Kalbir Başkanı olarak, Prof. Dr. Erkan Işığıçok’la birlikte Türkiye’nin her yerinde ücretsiz Üçüncü Göz Yaklaşımıyla Kendini Arayan Kaliteli İnsan seminerleri veriyorlar.

Bugün de…

Kısa adı İYSİAD olan İdealist Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği üyelerine kaliteyi anlatacaklar.

 

Pandeminin değiştirdiği hayatları anlattığı kitabı Kılıçdaroğlu’na verdi

Neredeyse 2 yıl oluyor… Pandemi yaşamımıza girmekle kalmadı, her şeyi değiştirdi.

İşte…

Sevgi Ursavaş da Zamanın İzinde Tanıklıklarım adını verdiği ve pandeminin değiştirdiği hayatları anlatan kitap yazdı.

Bir dönem Mudanya Belediyesi’nde Kültür İşleri Şube Müdürü olarak görev yapan, bir süredir de Nilüfer Belediyesi’nde çalışmasını sürdüren Ursavaş, kitabının tanıtımı için CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun davetiyle Üsküdar’a gitti.

Burada da…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya gelen Sevgi Ursavaş yazdığı kitabı üç isme de imzalayıp takdim etti.

Mesajını da şöyle verdi:

“Birbirimizin tecrübelerinden, başarılarından ilham almalıyız ki güçlenelim ve gelecek nesillere kendilerine güvenmeleri gerektiğini gösterelim.”

 

Mezun olduğu okulda, oturduğu sırada

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan makamında oturmak yerine sokakta olmayı seven yerel yöneticilerden.

Sık sık Karacabey sokaklarında vatandaşlarla bir araya gelirken, bir de nostalji paylaşımı yaptı.

O nostalji…

Ortaokul ve liseyi okuduğu Karacabey Lisesi’ni ziyaretiydi.

Özkan bu ziyarette, lise son sınıfta oturduğu sırada yıllar öncesinin anılarını anlatırken, arkadaşları ve öğretmenlerini de andı.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X