Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz

Ulaştırma Bakanı’ndan yeni çevre yolu ve Anadolu Otoyolu’nu istedi

Şu günlerde… TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 bütçesini görüşüyor. Her gün de bir bakanlığın hazırladığı bütçe gündeme geliyor.

Bursa’dan AK Parti Milletvekili Ahmet Kılıç’ın yer aldığı komisyonda Sağlık ve Ulaştırma bakanlıkları bütçelerinin görüşüldüğü iki toplantıya konuk olarak AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin de katıldı.

Hatta…

Ulaştırma Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alıp yaptığı konuşmayı bir dostumuzun gönderdiği videodan izledik. Gündeme getirdiği projeler ve Ulaştırma Bakanı’ndan istediği yatırımlar Bursa için çok önemli.

Söze şöyle başladı:

“İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden biri.  Osmangazi Köprüsü de İstanbul’la Bursa’yı entegre eden dünyanın dördüncü büyük asma köprüsü.”

Sonra da…

“Bu otoyol Bursa’yı çok önemli kavşak noktası haline getirdi” dedi ve kent içi trafiğinin yükünü alacak önemli isteği gündeme taşıdı:

“Otoyolun Bursa geçişi olan Bursa Çevre Yolu son yıllarda şehir içi yol gibi oldu, trafik yoğunluğu arttı. O nedenle, otoyoldan çıkmayı gerektirmeyen yeni bir çevre yoluna ihtiyaç var.”

Şunun altını çizdi:

“Kuzey Çevre Yolu artık kaçınılmaz oldu. Zaman kaybetmeden gündeme alınması gerekiyor.”

Ardından…

Yine Bursa’nın gündeminde olan bir başka projeye dikkat çekti:

“Ankara-Eskişehir-Bursa güzergahındaki Anadolu Otoyolu İç Anadolu’yu Çanakkale Köprüsü’ne bağlayacak. Bursa bu yolla da başka bir önemli kavşak haline gelecek.”

İsteği şu:

“2011’de ÇED raporu alınan ve projesi hazırlanan Anadolu Otoyolu’nun da bir an önce başlanıp bitirilmesini Bursa halkı talep ediyor.”

Bir de siyasi ironi yaptı:

“AK Parti iktidarının en önemli icraatlarını yaptığı sağlık ve ulaşımda muhalefetin acımasız eleştirilerinden rahatsız değiliz. Çünkü aziz milletimize yaptığımız önemli hizmetleri tekrar tekrar anlatma fırsatı veriyorlar.”

 

3 OSB’nin otoyola bağlanması gerekiyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Ulaştırma Bakanlığı bütçesini görüştüğü toplantısında konuk olarak söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin otoyolun eksik kalan bağlantılarına dikkat çekti:

“Bursa’nın en önemli özelliklerinden biri sanayi şehri olması. Fakat Demirtaş OSB, Hasanağa-Akçalar OSB ve 150 bin kişi istihdamı olan TEKNOSAB’ın otoyola bağlantıları yok. Bu 3 kavşağı istiyoruz.”

 

Karacabey Boğazı’nı otoyola bağlayacak yol için ek ödenek geliyor!

Gerçekten de… AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in vurguladığı gibi; bakanlıkların yatırım ve projeleri arasında kamuoyu ulaştırma ve sağlık yatırımlarına daha fazla ilgi gösteriyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki sunumunda Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu çarpıcı bir karşılaştırma yaptı:

“Ülkemiz 1923’ten 1950’ye kadar demiryolu yatırımı olarak önemli işler yaptı. 1950-2003 arasında yapılan demiryolundan daha fazlası 17 yıllık AK Parti iktidarı döneminde yapıldı.”

Söz alan…

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin ise şu isteği dillendirdi:

“Marmara Denizi’nin en güzel sahili Karacabey Boğazı’na ulaşmak için 50 yıl önce yapılan yol kullanılıyor. 30 kilometrelik bu yolun yenilenip otoyola bağlanması gerekiyor.”

Bunun üzerine…

Bakan Karaismailoğlu yol için ek ödenek sözü verdi.

 

Toktaş’tan gelinine: Adaletten ayrılma kızım

20 gün önce… İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş oğlu Muhammed Sefa ve Bilge Ece’nin nikahları nedeniyle mutluluğu yaşadı.

Ardından…

Ailesine katılan Bilge Ece’nin avukatlık ruhsatı almasıyla .bu kez mutluluğun ardından gururu yaşadı ve bunu da “Hazreti Ali öyle der… Devletin dini adalettir. Adaletten ayrılma kızım” mesajıyla dile getirerek paylaştı.

 

MHP Osmangazi ‘ekmeğimizi bölüşürüz’ yardım kampanyası başlattı

Zor dönemden geçiyoruz… Bir yandan koronavirüsle boğuşurken, bir yandan doğal afetlere karşı ayakta durma mücadelesi veriyoruz.

Diğer etkenler de devreye girince, ekonomiye yansımaları olumsuz oluyor ve vatandaş sıkıntı yaşıyor.

İşte…

MHP Osmangazi İlçe Başkanı Seyfi Seyfioğlu ekonomik sıkıntısı nedeniyle ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma gelenler için “ekmeğimizi bölüşürüz” kampanyası başlattı.

Bu amaçla, “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz” sloganıyla ihtiyaç sahiplerinin evlerine yardım kolileri götürüldü.

Seyfioğlu’nun mesajı şu:

“Türkiye’nin pandemiyle uğraştığı bu dönemde, ekmeğimizi bölüşmek ve Türk’ün yardımseverliğini göstermek için Osmangazi’nin 136 mahallesinde ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Yokluğu ve varlığı beraber yaşayıp millet olmanın gereğini yerine getireceğiz.”

 

Şampiyondan üzücü haber geldi

Hafta başıydı… Dostlarla konuşurken “Haberin var mı, Reşit Karabacak hastanede, durumu da pek iyi değil” dediler.

Türkiye’nin yüzünü güldüren, ay-yıldızlı bayrağımızı uluslararası müsabakalarda göndere çektiren, Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Milli Güreşçi Reşit Karabacak’tan dün vefat haberi geldi.

Yaşamının son dönemini Bursa’da geçiren ustaya rahmet diliyoruz, spor camiasının başı sağ olsun.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X