Ahmet Emin Yılmaz
Ahmet Emin Yılmaz
E-Posta: aey@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Vatandaşla 5 saat: Bursa Devlet Hastanesi 400 yatakla açılacak!

Aslında… Bursa Devlet Hastanesi ve çevresindeki bölgeye yabancı değil. Ortopedi Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak, yıllarca görev yaptı.

Siyasete girdikten sonra da AK Parti Sosyal İşler Başkanı olarak İl Başkan Yardımcılığı görevinde de ilişkisi devam etti.

Bu kez…

1.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekili-dr.-mustafa-esgin-bursa-devlet-hastanesi-ve-ali-osman-sonmez-onkoloji-hastanesi-ziyareti.jpgAK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin yıllarca görev yaptığı Bursa Devlet Hastanesi ve yanındaki Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’ne bu kez milletvekili kimliğiyle gitti.

Amacı…

Hastane kadrolarının Şehir Hastanesi’ne aktarılmasıyla ortaya çıkan tabloyu yerinde görmekti. Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’nin başhekimiyle görüştü, doktorları dinledi, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Koridordaki hastalar ve hasta yakınlarıyla ilgilendi. Hastane çevresinde yaşayanlarla esnafa kulak verdi.

Tam 5 saatini ayırdı.

Sağlık çalışanları hastanenin geleceğini sordular. Hasta ve hasta yakınlarıyla çevrede yaşayanlar “Devlet Hastanesi’ni neden kapattınız?” diye sorup, “Şehir Hastanesi açılmasaydı da hastanemiz devam etseydi” dediler.

Çevre esnafı da sıkıntıları anlattı.

Bütün bunlara Milletvekili Dr. Esgin şu karşılığı verdi:

“Şehir Hastanesi organ nakillerinin yapıldığı, yanık üniteleri ve inme merkezlerinin yer aldığı eğitim ve araştırma hastanesi olarak üçüncü basamak sağlık hizmeti veriyor. Orası açılmasaydı demek doğru değil.”

Şunu bir kez daha vurguladı:

“İkinci basamak olan Bursa Devlet Hastanesi’ni kapatmayacağız.”

Şu bilgiyi verdi:

“Bursa Devlet Hastanesi eski bir bina. Depremsellik sorunları var. Bazı bölümlerini yıkıp elden geçireceğiz. Sonra Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’ni buraya taşıyıp, o binayı da elden geçireceğiz.”

Plan şu:

“Onkoloji 120 yataklı hastane. Bursa Devlet Hastanesi de 280 yataklı olacak. Böylece 400 yataklı olarak yeniden hizmete girecek.”

Şunun da altını çizdi:

“Çekirge Devlet Hastanesi bitiyor. Bursa Devlet Hastanesi ise Ortapazar, Hisar, Pınarbaşı, Alacahırka, Maksem, Muradiye, Altıparmak, Heykel bölgesinin hastanesi olacak.”

 

Çekirge Devlet’te sorun çözüldü

 

2.-yazi-icin-bursa-milletvekili-mustafa-esgin-onkoloji-hastanesi-ziyareti.jpgAK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’e, 5 saat süren Bursa Devlet ve Ali Osman Sönmez hastaneleriyle çevrede yaşayanlar ziyaretinin ardından Çekirge Devlet Hastanesi inşaatını sorduk.

Şu bilgiyi verdi:

“Çekirge Devlet Hastanesi’nin müteahhidi iflas etti. Yasal tasfiye süreci sonuçlandı ve iş yeniden başlıyor.”

Bu noktada…

Geçen yıl çıkan tasarruf önlemlerine takıldığı haberlerini anımsatınca da şunu söyledi:

“Ödenek sıkıntısı yok. Bir an önce bitirmek istiyoruz.”

 

Milletvekili Esgin’den ‘Bursa’nın hayırseverine saygı’ ziyareti

 

3.-yazi-icin-bursanin-hayirseveri-sabahattin-gazioglu-ve-bursa-milletvemili-dr.-mustafa-esgin.jpgTereddütsüz, “tanıdığımız en mütevazı” kişi. Ne zaman adını yazsak, hayırseverliğini duyurmak istesek sitem eder.

Çünkü…

Sabahattin Gazioğlu gözden uzak yaşamayı seviyor. Yardımlarıyla Bursa’nın hayırseveri olduğu halde bilinmesini istemiyor.

Gerçi…

Her alanda her türlü yardımı yapıyor, ama sağlık alanında, özellikle çocuk sağlığı alanında daha hassas. Yeni hastaneler yapıp bağışlarken, mevcutlara ameliyathaneden polikliniğe ve hasta odalarına kadar yardımlar yapıyor.

Pek bilinmeyen yardımları arasında, Bursa Devlet Hastanesi’nin 5 katlı modern ameliyathanesi ve yoğun bakımı da var.

Nitekim…

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin de 5 saatlik Bursa Devlet Hastanesi ziyareti sonrası Bursa’nın hayırseveri Sabahattin Gazioğlu’na bilgilendirme amaçlı saygı ziyareti yaptı.

Ziyarette…

Yaptırdığı ameliyathanenin yıkılmayıp modernize edileceği bilgisini verdi. Yardımları için de teşekkür etti.

 

5 saat de muhtarları ve mahalleleri dinledi

 

4.-yazi-icin-muhtarlar-ve-mahalle-temsilcileri-bulusmasi-bursa-milletvekili-dr.-mustafa-esgin.jpgParlamento’dan artan her fırsatta, mahallelere giden AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin dün Sırameşeler’deydi.

Nitekim…

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez’le katıldığı görüşmede Alemdar, Sırameşeler, Soğanlı mahallelerinin AK Parti Mahalle Başkanları ve muhtarlarıyla Sırameşeler’de bir araya geldi.

Mahalle başkanları ve muhtarlarla ayrı ayrı bir araya gelen Esgin, toplam 5 saati bulan görüşmelerde sorunları ve beklentileri belirledi.

 

Belediyeler ve başkanlar arasında diyalog her zaman önemli

 

5.-yazi-icin-osmangazi-belediye-baskani-mustafa-dundar,-yildirim-belediye-baskani-oktay-yilmaz-ve-yardimcilaeri.pngAynı siyasi partiden olsun ya da olmasın, belediye başkanlarının birbirlerine dostluk ziyareti yapmalarını ve belediyeler arası diyalog köprüsü kurmalarını daima önemsiyoruz.

Nitekim…

CHP’den seçilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın merkezde aynı partiden seçilen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’le birlikte AK Parti’den seçilen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ziyaretlerini bu nedenle önemli bulduk.

Bu kez…

Merkezdeki iki büyük belediye olan Osmangazi ve Yıldırım arasında kent için ortak çalışma hedefli samimi bir buluşma oldu. O da, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ziyaretiyle gerçekleşti.

Ziyarette…

Yılmaz’ın başkan yardımcılarını da görüşmede bulundurması dikkat çekiciydi.

 

30 Ağustos’ta peş peşe 2 yürüyüş var

 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu yıl her zamankinden coşkulu geçecek. En azından, siyasi partiler bu yıl daha aktif görünüyorlar.

Nitekim…

Bursa’da iki siyasi parti peş peşe iki Zafer Yürüyüşü düzenledi.

İlk yürüyüş saat 14.00’te Şehreküstü Meydanı’nda başlayacak. CHP’lilerin yürüyüşü Heykel’de Atatürk Anıtı önünde sona erecek.

Saat 15.30’da ise İYİ Parti’nin yürüyüşü Tophane’den başlayacak. “Kurucudan kurtarıcıya” temalı yürüyüş de Atatürk Anıtı’nda sona erecek.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X