Mustafa Özdal
Mustafa Özdal
E-Posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

CHP’de Şadi Özdemir de topa girdi

Referandum sonrası, CHP‘de parti içi tartışma başlamış, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Özdemir, bazı yöneticilerin çalışmadıklarını iddia etmiş ve “Ben de dahil bu partiyi ya adam gibi yönetmemiz lazım ya da istifa etmemiz gerekir” demişti.

Özdemir‘in açıklamalarını dün bu köşede okumuştunuz.

Dün CHP İl Başkanı Şadi Özdemir aradı.

Öncelikle, Ahmet Özdemir için, “Ahmet Özdemir, bireysel düşüncesini paylaşmış. Söyledikleri il yönetim kurulunu bağlamaz. Ayrıca bu sözleri söylemek, bir il başkan yardımcısının da görevi değildir. Arkadaşımız maksadını aşmış” dedi.

Ardından, görevden alma iddialarını yalanladı ve şöyle devam etti:

“Referandum süreci boyunca tüm arkadaşlarımız çalıştı. Meseleyi kişiselleştirmemek gerekir. 5 milletvekilimiz, ilçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, tümü özveriyle çalıştı. Tüm arkadaşlarımızdan memnunuz. Bir takım veriler üzerinden hareket ederek, arkadaşlarımızı yıpratmak doğru değil. Erkan Aydın iyi çalıştı. Orhan  Sarıbal sadece Bursa‘da değil, diğer illerde de çok yoğun çalıştı, yüzlerce köy dolaştı. Bursa olarak, başarılı bir kampanya yürüttüğümüzü düşünüyorum.”

Özdemir ayrıca, aralık ayında görev sürelerinin dolacağını hatırlattı ve  “Kimin, kiminle hesabı varsa, kongrede görsün” diyerek,  çağrı yaptı.

Evet Şadi Özdemir’in açıklamaları da bu şekilde.

Dün, Örgütlerden Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özdemir‘in, bugün de İl Başkanı Şadi Özdemir‘in görüşlerine yer verdim.

İki açıklama da birbirinden farklı.

Yorum, sizin.

 

———————–

 

Necati Şahin istifa ediyor

 

Referandum öncesi ‘evet’ oyu kullanacağını ilan eden CHP Büyükşehir adayı Necati Şahin‘den beklenen hamle geldi.

Şahin, istifasını bugün düzenleyeceği basın toplantısıyla duyuracak.

Ancak Şahin’in başka bir partiye geçeceğine dönük henüz bir bilgi yok.

 

————————

 

Kastamonu Günleri…

 

Hanönü, Çatalzeytin, Abana, Araç, İhsangazi, Daday, Pınarbaşı, Azdavay, Şenpazar, Cide, İnebolu, Tosya, Taşköprü, Küre, Bozkurt, Devekani, Seydiler, Doğanyurt, Ağlı.

Sarmısağı, taş konakları, bulguru,  çekme helvası, leb-i derya manzarası, dereleri ve tarihi yapılarıyla Kastamonu’nun tüm ilçeleri ayrı bir güzellik, farklı bir tat.

Buram buram Anadolu kokan bu kentte  3 bin tescilli konak varmış.

6. Bursa Kastamonu Günleri‘nin tanıtım toplantısında konuşan Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Tiftik, “İki şehir tek yürek” sloganıyla gazetecilerin karşısına çıktı.

Tiftik,  Karadeniz’in bu şirin kentinin, tarihi değerleri ve doğal güzelliklerini öne çıkararak, dört başı mamur bir turizm merkezi olduğunu anlattı.

Bu arada, Kastamonu’yu görmeyenler, bu kentle ilgili fikir sahibi olmak isterlerse Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde, yöresel gıdalar, el sanatları ve hediyelik eşyaların sergilendiği 6. Bursa Kastamonu Günleri’ni ziyaret edebilir.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X