1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. ORHANGAZİ

  4. Üreticilere hibe desteği anlatıldı
Üreticilere hibe desteği anlatıldı

Üreticilere hibe desteği anlatıldı

Bölgesel gelişmenin hızlandırılması ve iş gücünün iyileştirilmesi amacını taşıyan projeleri kabul eden Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörlüğü, üçüncü çağrı ilanına Orhangazi'de de çıktı. 

A+A-

NEVZAT OKUMUŞ

TKDK'nın hibe desteklerini anlatan Sinan Kahraman da, tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlarda projelerin 5 yıl denetim altında tutulduğunu kaydetti. Hibe desteği için öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'nde yer alınmasının gerektiğini belirten Kahraman, hayvancılık işletmelerine yüzde 40 ila yüzde 70 arası hibe desteğinin sağlandığı söyledi. 

Kahraman, bu programın içinde süt, besi, kanatlı eti yetiştiriciliği ve yumurta tavukçuluğunun yer aldığını, Kırsal Alanda Yapılacak Yatırımlara ise yüzde 55 oranında hibe desteği verildiğini kaydetti.  Sinan Kahraman, “Bu programda ise bitkisel üretim, arıcılık, zanaatkarlık, katma değer ürünler, kırsal turizm, su ürünleri yetiştiriciliği, makina parkları ve yenilenebilir enerji tesisleri bulunuyor. Tüm hibe desteklerimizde programa uygun yapılan harcamalar ise vergiden muaf tutuluyor” diye konuştu.

BAŞVURU TARİHLERİ

Başvuru tarihlerinin Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri için 12 Şubat-15 Mart 2018 arasında, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar için ise 1 Mart-5 Nisan arasında olması gerektiği, online sistem üzerinden yapılan başvurulara ait dosyaların da Bursa İl Koordinatörlüğü'ne teslim edilmesi gerektiği bildirildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.