‘1. Anadolu’ Günleri başlıyor

Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nun (BİLDEF) düzenlediği ‘1. Anadolu Günleri’ ile Anadolu’nun 32 vilayetinin gelenek ve görenekleri Bursa’da tanıtılacak.

‘1. Anadolu’ Günleri başlıyor

Yarın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın açılışını yapacağı ‘1. Anadolu 

 

Günleri’nde 32 il açacağı stantlarla kendi yörelerinin kültürel zenginliklerini tanıtacak. 5 gün sürecek faaliyette 162 stant açılacak. Açılan stantlarda her il kendi örf ve adetlerini, mahalli mutfaklarını tanıtacak. 

 

BİLDEF Başkanı Mustafa Dursun, “Uzun süredir hazırlık yaptığımız 1. Bursa Anadolu Günleri organizasyonumuz perşembe günü (yarın) başlıyor. Federasyonumuza üye hemşehri derneklerimizin iş birliği ve değerli katkıları ile gerçekleştireceğimiz bu faaliyetimize 32 il derneği iştirak edecek. 162 stant açılacak. Ulu şehir Bursa’da yaşan vatandaşlarımız, 5 gün boyunca bu kadim medeniyetin farklı örneklerini görme fırsatı bulacak. 

 

BİLDEF 1. Bursa Anadolu Günlerinde ziyaretçilerimiz resim, müzik ve folklorumuzun yanında çeşitli kültürel sunumlara da şahit olacak. Birlikte yaşadığı ancak farkında olmadığı kültürel değerleri tanıma imkanı bulacaklar’ dedi. ‘1. Anadolu Günleri’nin açılışına 32 ilin vali ve belediye başkanları da katılacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X