1 Mayıs daveti

Bursa’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için hazırlıklarını sürdüren düzenleme komitesi, yürüyüş ve mitinge katılım çağrısı yaptı.

1 Mayıs daveti

ASLIHAN AYDIN

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği(TTB) Bursa Bileşenleri, dün Bursa Akademik Odalar Birliği’nde (BAOB) basın açıklaması gerçekleştirdi. Metni okuyan 1 Mayıs Düzenleme Komitesi Başkanı Süleyman Ayyılmaz okudu. Ayyılmaz, ”Bizler bu ülkenin işçileri, kamu emekçileri, mühendis-mimarları, hekimleri, mali müşavirleri; gençleri, kadınları, işsizleri, ezilenleri ve ötekileştirilenleri olarak bu yıl 1 Mayıs alanlarına daha büyük bir umut ve coşkuyla giriyoruz” dedi.

İLKAY AKKAYA KONSERİ

Bursa’da 1 Mayıs programını anlatan Ayyılmaz, “Katılımcı gruplar saat 11.00’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünden Darmstad Caddesi’ne giriş yapacak ve kortejler oluşturulacak. Saat 12.00’de yürüyüş başlayacak, buradan kutlamaların olacağı Atatürk Stadyumu Meydanı’na geçilecek. Tüm grupların ulaşması ile 13.30’da başlayacak miting, İlkay Akkaya konseri ile sona erecek” diye konuştu. Geçen yıl 27 Nisan’da Ulucami önünde canlı bomba eylemi nedeniyle 1 Mayıs’a katılımın düştüğünü hatırlatan Ayyılmaz, “8 bin kişi katılmıştı. Ancak ondan önceki yıl 17-18 bin kişiydi. Beklentimiz bu yıl katılımın artması. 20 bine yakın kişiyi alanlara bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X