1 yılda 100 km yol asfaltlandı

Osmangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2015 yılında yürütülen yol ve asfalt çalışmaları ile, merkezden en uç noktaya kadar bakım ve onarım gerektiren yaklaşık 100 kilometre yol, sıcak asfalt kaplama ya da yama yapmak suretiyle yenilendi.

1 yılda 100 km yol asfaltlandı
HABERİ PAYLAŞ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Yol medeniyettir diyoruz. Bizler de, daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi, medeniyetin imkanlarından daha fazla yararlanan bir toplum için, yollarımızı yeniliyoruz. 2015 yılında açılışını yaptığımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, altyapısı tamamlandıktan sonra asfaltı dökülerek hizmete giren Türkiye’nin ilk bulvarı olma özelliğine sahip. Sadece Osmangazi değil, Bursa’nın artan trafik sorununa da çok ciddi bir rahatlık kazandıracak olan 1.7 kilometrelik bulvar, 40 metre genişliğe sahip örnek bir proje. Bunun dışında Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, asfalt kaplama için 115 bin ton, yama için de 26 bin 580 ton olmak üzere toplam 141 bin 580 ton asfalt kullandı. Tüm bu çalışmaların sonucunda 100 kilometreye yakın yol yenilendi. Bu çalışmalar, Soğukkuyu, Tahtakale, Veysel Karani gibi şehrin merkezinde yer alan mahallelerimizde yapıldığı gibi, Tuzaklı, Uluçam ve Yiğitali gibi en uç noktalarda bulunan, köyden mahalleye dönüşen semtlerimizde de yürütülmekte. Osmangazi sınırlarında, asfaltsız, bozuk yol kalmayacak” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X