<

10 gün rapor aldı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in sağlık sorunları nedeniyle 10 günlük rapor aldığı öğrenildi.

10 gün rapor aldı
HABERİ PAYLAŞ

Suriye’ye operasyon iddialarının konuşulduğu bir dönemde Necdet Özel’in Genelkurmay Karargahı’na gitmediğinin ortaya çıkması Başkent’te bir anda hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. 

Özel’in, sağlık sorunları nedeniyle 10 gün rapor aldığı öğrenildi. Bu süre içinde Genelkurmay Karargahı’na gitmeyecek olan Özel’in küçük çapta bir operasyon geçirebileceği de ileri sürüldü. Askeri kaynaklar, Necdet Özel’in sağlık sorunu nedeniyle rapor aldığını doğrularken, rahatsızlığı hakkında bilgi vermekten kaçındılar.

Özel’in rahatsızlığından dolayı İstanbul’daki Savunma Fuarı İDEF’e de gitmeyi düşünmediği ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fuara gitmesi üzerine son anda İDEF’e katıldığı öğrenildi. Özel’in raporlu olduğu süre içinde Genelkurmay Başkanlığı’na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet edecek. Orgeneral Özel geçen yıl Temmuz ayında da strese bağlı olarak gözündeki zona nedeniyle bir süre GATA’da tedavi görmüştü.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X