10 günde 3`üncü kez

İstanbul Boğazı`nda yine yaban domuzu şaşkınlığı yaşandı. Üstelik bu kez çok şaşırtıcı bir bölgede Taksim`in yanı başındaki Tophane rıhtımında.

10 günde 3`üncü kez
Boğaz sularında 3’üncü kez karşılaşılan domuz bu kez çok şaşırtıcı bir bölgede Taksim’in yanı başındaki Tophane rıhtımından karaya çıkarıldı.
 
HALATA, ISIRARAK TUTUNMAYA ÇALIŞTI
 
Vatandaşlar ve rıhtımdaki görevliler domuzu kurtarmak için uzun uğraşlar verdi. Domuzun yakalamak için atılan halatı ısırarak kendini kurtarmaya çalıştığı, ancak kıyıdaki insanlardan ürküp yeniden açığa yüzdüğü görüldü. Dalgalar arasındaki domuz bir teknenin yardımıyla kıyıya yönlendirildi,kıyıdan atılan halatlarla güçlükle de olsa karaya çıkartıldı. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile görüntülendi.
 
VAHŞİ YAŞAMA GERİ DÖNECEK
 
Uyuşturucu iğne atılan yaban domuzunun belediye ekipleri tarafından hayvan toplama aracına taşınarak Büyükşehir Belediyesi Hasdal Rehabilitasyon ve Veterinerlik Merkezi’ne götürüldüğü öğrenildi.
 
EN UZUN MESAFE YÜZEN DOMUZ OLDU
 
Domuzun karaya çıkartıldığı yere en yakın mesafedeki orman, kuş uçuşu 20-25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Eğer domuz bu alandan denize girdi ya da düştüyse, 25 kilometrenin de üzerinde bir mesafeyi yüzerek geçtiği ortaya çıkıyor.
 
SERT AKINTILARLA SÜRÜKLENİYORLAR
 
Domuzların boğazın akıntıları nedeniyle bu kadar uzak mesafelere geldikleri düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde de boğaz sularında farklı günlerde iki yüzen domuza rastlanmıştı.
 
TARABYA, BEBEK, ŞİMDİ DE TOPHANE SAHİLİ
 
Bu olaylarda domuzlar Tarabya ve Bebek sahilinden karaya çıkarılmıştı. Son olaydaki domuz, sanıldığı gibi3. Köprü ve çevre yollarının dev inşaat alanlarının yakınından denize girdiyse, eşine ender rastlanır uzunluktaki bir mesafeyi de yüzerek geçmiş oldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X