<

12 şehit memleketlerine uğurlandı

Hakkari’nin Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında, teröristlerce düzenlenen saldırılarda şehit olan 12 asker, Van ve Hakkari’de düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

12 şehit memleketlerine uğurlandı
HABERİ PAYLAŞ

Hakari’nin Çukurca ve Şehmdinli ilçelerinde teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan askerler için Van ve Hakkari’de tören düzenlendi.

​Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yol güvenliğini sağlayan askerlerle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuşlar Ömer Şenel ve Sercan Gedikli ile Çukurca’da terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuşlar HASAN Yaşar, Haşim Yenigül, Murat Demirçi Hulusi Emre Dilci ve Piyade Uzman Onbaşılar Yunus Emre Aral ile Yunus Emre Uçar için Van’da uğurlama töreni düzenlendi. Şehitler Piyade Kıdemli Çavuş Bahri Uçuş’un Piyade  Uzman Çavuş Naci Yavuz,Piyade Uzman Onbaşı Enes Pelit,Piyade Uzman Onbaşı Fahrettin Livçalkan için ise Hakkari’de tören düzenlendi. 

 

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığında basına kapalı gerçekleştirilen törene, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van Asayiş Kolordu Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İbrahim Koyuer, İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Oğuz, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Ak Parti İl Başkanı Zahir Soğanda, kamu kurum amirleri ile askeri erkan ve polisler katıldı.Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşlarının tören alanına getirilmesinin ardından, saygı duruşunda bulunularak, özgeçmişleri okundu.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın okuduğu duanın ardından şehitlerden Şenel Kastamonu’ya, Gedikli Edirne’ye, Yaşar Kütahya’ya, Yenigül Kahramanmaraş’a, Demirçi ve Dilci Adana’ya, Aral afyonkarahisar’a, Uçar ise Konya’ya uğurlandı.

 

4 ŞEHİT İÇİN HAKKARİ’DE TÖREN 

 

Hakkari’nin Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde PKK’lı  teröristlere yönelik operasyonlarda şehit düşen 4 askerin cenazesi, Van’a  gönderildi.  Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törene, Hakkari Valisi  Cüneyit Orhan Toprak, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Vali Yardımcıları  Mehmet Emin Taşçı, Cüneyt Epcim ve Hasan Ongu, İl Jandarma Komutan Tuğgeneral  Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, AK Parti İl Başkanı Nurettin  Fırat, CHP İl Başkanı Aytekin Karahanlı ile kamu kurum amirleri, askeri erkan ve  polisler katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehitlerin Türk bayrağına  sarılı naaşları alana getirilerek öz geçmişleri okundu. Dua edilmesinin ardından şehitlerin naaşları helikopterle Van’a  gönderildi. Şehitler Piyade Kıdemli Çavuş Bahri Uçuş’un cenazesi Aydın, Piyade  Uzman Çavuş Naci Yavuz’un naaşı Tokat, Piyade Uzman Onbaşı Enes Pelit’in cenazesi  Tokat ve Piyade Uzman Onbaşı Fahrettin Livçalkan’ın naaşı Kayseri’ye uğurlanacak.

 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün bölgesinde yol güvenliğini sağlayan güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit olmuş, 7 asker yaralanmıştı.Çukurca ilçesinde de Çağlayan köyü Seni Tepe, Kale Tepe ve Dağbaşıtepe bölgesinde 1. Komando Tugay Komutanlığı görevlilerince sürdürülen operasyon kapsamında, teröristlerle çıkan çatışmada 7 asker şehit olmuş, 20 asker yaralanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X