175 bin öğrenci okula gidemiyor

Yarıyıl tatili bitti ancak Güneydoğu’da birçok öğrenci eğitime başlayamadı. Operasyonların ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ve Şırnak’ın Cizre ilçesi’nde okullar kapalı. Operasyonların tamamlandığı Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde ise öğrenc

175 bin öğrenci okula gidemiyor

Terör, Güneydoğu’da 175 binden fazla öğrenciyi mağdur etti. Bir kısmı ders başı yapamadı, bir kısmı nakil olmak zorunda kaldı. Şırnak’ın Cizre ve Diyarbakır’ın Sur ilçeleri’nde operasyonlar sürüyor. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçelerde okullar açılmadı.

Silopi, Cizre, Nusaybin, Dargeçit, İdil ve Sur’da 8 ile 12’inci sınıf öğrencilerine sömestr tatilinde telafi eğitimi verildi. 11 bin öğrenci, çevredeki illerde pansiyonlarda misafir edildi. Operasyonların tamamlandığı Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde öğrenciler ders başı yaptı. İlçede 14 Aralık 2015’te başlayan sokağa çıkma yasağı 19 Ocak’tan itibaren gündüzleri kaldırıldı.

68 okuldaki 39 bin 128 öğrenci ikinci dönemin başlamasıyla yeniden okullarına kavuştu. Şırnak’ın İdil İlçesi’nde ise öğretmenlere İstanbul’da düzenlenecek seminere katılma çağrısı yapıldı. İlçede bir hafta okullar kapalı olacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X