180 ağaç için 200 çınar ağacı dikildi

Yalova’da Tonami Meydanı’nda kesilen 180 ağaç için Bursa yolu üzerine 200 adet çınar ağacı dikildi. İlk ağacı toprakla Yalova Valisi Selim Cebiroğlu i…

180 ağaç için 200 çınar ağacı dikildi

Yalova’da Tonami Meydanı’nda kesilen 180 ağaç için Bursa yolu üzerine 200 adet çınar ağacı dikildi. İlk ağacı toprakla Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ile AK Parti milletvekilleri Temel Coşkun ve İsmet Su buluşturdu. Köprülü kavşak inşaatı için Tonami Meydanı’nda kesilen 180 ağacın yerine ağaç dikiliyor. Yalova-Bursa yolu üzerine törenle 200 adet çınar dikildi. Törene Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ile Bursa Milletvekili İsmet Su, il müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Milletvekili Temel Coşkun, 10 yılda Yalova’ya toplam 1 milyon fidan dikildiğine dikkat çekti. Coşkun, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ve Yalova Orman İşletme Müdürlüğünün katkıları ile Yalova’ya 200 adet çınar ağacı dikiyoruz. Bunlar fidan değil, her biri yetişkin ağaçtır. Önümüzdeki günlerde ise Altınova’nın Geyikdere köyüne ceviz, ıhlamur ve bodur elma gibi toplam 8 bin 200 adet fidan dikeceğiz. Orada da yeni bir alan oluşturacağız. Bakanlığımız bu çalışmaları sürekli yapıyor. 2003’den 2013 yılına kadar ülke genelinde 3 milyarın üzerinde ağaç dikilmiş. Yalova’ya ise 2003-2013 yılları arasında 1 milyonun üzerinde ağaç dikildi” dedi. Konuşmanın ardından ilk ağacı Vali Selim Cebiroğlu, milletvekilleri Temel Coşkun ve İsmet Su birlikte dikti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X