’19 milyon Euro açığımız var’

UEFA’nın kriterlerini yerine getirebilmek için 14 milyon Euro’luk kaynak yaratmaları gerektiğini belirten Başkan Ay, “Locaları bir an önce satıp 8-9 milyon dolar gelir elde etmeliyiz” dedi.

’19 milyon Euro açığımız var’

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, dün akşam OLAY TV’nin lider programı FİNAL’in canlı yayınına telefonla bağlanırken, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öncelikle dün futbolculara 12 milyon liralık ödeme yaptıklarını belirten Başkan Ay, “Bütün futbolcuların eylül, ekim ve kasım ayı alacaklarını ödedik. Çocuklar memnun ancak Amed kupa yenilgisinden dolayı biz memnun değiliz. Yarın (bugün) de Batalla’nın parasını ödeyeceğiz. Kasa tam takır olacak” diye konuştu.

KREDİ KULLANDIK

Göreve geldikleri 10 günlük süreçte 24 milyon liralık ödeme yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ali Ay, “Tüm ödemeler benim ve arkadaşlarımın katkısıyla oldu. Maliyeti yüzde 19’dan 7,5 milyon lira kredi kullandık. Krediyi aynı bankadan aldık. Borçları yapılandırmazsak önümüzü göremeyiz. Bizim önümüzü açacak banka arıyoruz. Biz ne kadar para verebiliriz ki. UEFA kriterlerine göre eksi 19 milyon Euro içerdeyiz. UEFA sadece 5 milyon Euro zarar kabul ediyor. Geri kalan 14 milyon Euro’yu 1,5 ay içerisinde kapatabilmemiz için hemen locaları satmalıyız. Localardan 8-9 milyon dolar gelir elde edebiliriz” dedi.

BAKKAL DAHA İYİ YÖNETİYOR

Karşılarında korkunç bir tablo olduğunu ve bakkal dükkanının dahi muhasebe kayıtlarının daha iyi olduğunu savunan Başkan Ali Ay, “10 yıl önceki sistemle işler yürütülmeye çalışılmış. Şimdi sistem oturtmaya çalışıyoruz. Genel müdürümüz Erhan Başoğlu bu konuda özveriyle çalışıyor. Bakkal bile daha güzel çalışıyor. Taraftarlarımız merak etmesin, gereken her şey yapılacak. Onyar yeterki takımımıza testek olsunlar” dedi.

YASAL BAŞVURU OLACAK

Başkan Ali Ay, eski yönetimin ibra olmamasıyla ilgili sürecin işlediğini belirterek, “Avukatlarımızla görüşmelerimiz sürüyor. Yasal başvuru olacak. Yakında bazı şeyleri duyacaksınız. Uluslararası 4 firma, içeride de 3 firma var. Mali ve idari açıdan inceleme yapılacak. Gereken neyse yapılacak. Asset firması ile de anlaşmanın iptali için perşembe günü görüşeceğiz” diye konuştu.

HAMZA HOCA İSTEDİ

Galatasaray’dan kiralanan Jem Paul Karacan’ı Hamza Hoca’nın özellikle istediğini belirten Başkan Ali Ay şöyle devam etti: “Hamza Hoca’nın yakından tanıdığı bir isim. Selçuk, Sneijder, Bilal ve daha önce Galatasaray’dan ayrılan Melo olduğu için forma giyemediğini belirtti ve bizim işimize yarayacağını söyledi. Bundan sonra bizim alacağımız futbolcunun ücreti 700 bin Euro’yu geçmeyecek. Hoca’ya bunu söyledim. Afaki menajerlik ücreti olmayacak. Kulübün geleceğini düşünerek bu kararları aldık. Traore’yi Eskişehirspor’un başkanı istedi. Yarım sezonluk 450 bin Euro’luk alacağının yarısını biz ödeyecektik. Ancak akşam geldi gitmek istemediğini söyledi. Yattıkları yerden para kazanıyorlar.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X