2. el otomobil piyasasında bahar hareketliliği

Havaların ısınması ve bahar aylarının gelmesiyle 2. el otomobil piyasasında hareketlilik yaşanıyor.

2. el otomobil piyasasında bahar hareketliliği

Araç satış uzmanları, yaz aylarına yaklaşılmasıyla 2 el otomobil talebinin arttığını ve fiyatlarının yükselebileceğini ifade ederek, araç almayı düşünenlere, ellerini çabuk tutması tavsiyesinde bulundu.

 

Hava sıcaklıklarının artmaya başlaması ve tatil döneminin yaklaşmasıyla özellikle ikinci el otomobil piyasasında da hareketlilik yaşandığı gözlendi.

 

KURDAKİ ARTIŞ FİYATLARI ETKİLİYOR

 

Satış uzmanları, ithal edilen sıfır kilometre araç fiyatlarının kurdaki artış nedeniyle yükseldiğini, ikinci el otomobil piyasasının da bu durumundan etkilendiğini söyledi.

 

Vatandaşları yazın tatile kendi araçlarıyla gitmek istediğini belirten uzmanlar, bundan dolayı yaz aylarında otomobil talebinin arttığını kaydetti.

 

Uzmanlar, yaz aylarına girilmesiyle piyasada fiyatların artabileceğine işaret ederek, araç almayı düşünen vatandaşlara geç kalmamaları tavsiyesinde bulundu. 

 

İNTERNETTEKİ “SAHTE İLANLAR”A DİKKAT

 

İnternet üzerinden satışa sunulan araçlar konusunda da uyarılarda bulunan uzmanlar, özellikle son dönemlerde bazı kişilerin “sahte ilanlar” ile dolandırıcılık yaptığına dikkati çekti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X