2 eski başkan veda etti

Bursa Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’ne (BESOB) bağlı odalarda seçimler devam ediyor.Dün iki Oda’da üyeler sandık başına gitti.Fırıncılar Odası’nda eski başkan aday olmazken, Marangozlar Odası’nın tecrübeli başkanı Yaşar Kayahan 8 oyla seçimi kaybetti.

2 eski başkan veda etti

ASLIHAN AYDIN

Marangozlar ve Benzerleri Odası’nın Engin Yıldızlar Düğün Salonu’nda yapılan genel kurulunda üç liste yarıştı. Çekişmeli geçen genel kurulda, Naci Karaca 43 oy ve mevcut başkan Yaşar Kayahan 108 oy alırken, Cemil Vardar 116 oyla ipi göğüsledi. 

İki oy ise geçersiz sayıldı. Uzun yıllardır Oda’da başkanlık görevini yürüten ve BESOB Başkan vekili olan Kayahan gibi güçlü bir rakibe karşı kazandığını dile getiren Cemil Vardar, bunu genç bir kadro ile başardığını kaydetti.

GENÇLERE MESLEĞİ ÖĞRETECEĞİZ

Mobilyacılık mesleğinde stajyerlerin yetişmemesinden yakınan Vardar, “Okullara gidip, genç nesli bu sanata kazandırmak için çalışacağız. Onlarla birlikte, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılım sağlayacağız. Çünkü yeni yetişen nesle özgüven kazandırmak gerekiyor” dedi. Cemil Vardar’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Özgür Sert, Ali Çalış, Zekeriya Üçkardeşler, Serkan Yurdakul, Mehmet Durdu, Abdulkadir Şenses. 

FIRINCILARDA ÇIRAKOĞLU KAZANDI

Bursa Fırıncılar Odası’nda mevcut başkan Adnan Yılmaz yeniden aday olmadı. İki listenin yarıştığı genel kurulda Bünyamin Albayrak’a 36 oy çıkarken, Mustafa Çırakoğlu 73 oy aldı. Çırakoğlu’nun yönetim kurulu, Şenol Gürcüoğlu, Mustafa Çelen, Erkan Köse, Levent Baykal, Nazim Aydoğdu ve Nizam Pehlivan şeklinde sıralandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X