2 günlük TEOG maratonu başladı

Milyonlarca öğrencinin iyi bir lisede okuyabilmek için mücadele ettiği TEOG sınavlarının 2. dönem oturumları bugün başladı.

2 günlük TEOG maratonu başladı

Bugün ve yarın yapılacak olan TEOG 2. dönem sınavı nedeniyle ilk ve orta öğretim kurumları tatil edildi. Olağanüstü haller ve özel durumlar dışında 8’inci sınıf öğrencileri kendi okulunda sınava girecek. 8. sınıf öğrencileri sınava girerken diğer ilkokul ve ortaokul öğrencileri tatil yapacak. Bu günlerde liselere ise tatil yok. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre tatil süresi 2 gün, yani 28 Nisan Cuma günü okullar tatil olmayacak.

TEOG SINAV BİLGİLERİ

TEOG ikinci dönem sınavları 26 Nisan’da başlayacak ve 2 gün sürecek. Merkezi ortak sınavlara 1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katılımı öngörülüyor. Sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda gerçekleştirilecek. Sınavın yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde yapılacak oturumları,saat 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X