2 yıl önce konkordato ilan eden tavuk devine Matlı’dan 1 milyarlık teklif

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal bugün, “2 yıl önce konkordato ilan eden tavuk devine Matlı’dan 1 milyarlık teklif” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

2 yıl önce konkordato ilan eden tavuk devine Matlı’dan 1 milyarlık teklif

AK Parti eski Milletvekili Önder Matlı’nın ismi bugünlerde il başkanlığı için geçiyor.

Ancak Matlı Holding’in sahiplerinden Önder Matlı ile ilgili bambaşka bir gelişme var.

Türkiye’nin en büyük beyaz et ve yumurta üreticisi Keskinoğlu, ekonomik krizle baş edememiş ve 2018 yılında konkordato ilan etmişti.

Manisa Akhisar’daki tesislerinde yaklaşık 5 bin kişiyi istihdam eden tavuk devinin konkordato süresi birkaç kez uzatılmıştı.

Haziran ayında ise Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşletmeleri Sanayi Ticaret AŞ hisselerinin tamamı kamu bankalarına geçmiş, şirketin yeni sahipleri Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank olmuştu.

Bir başka ifadeyle Keskinoğlu ailesine ait  hisselerin yüzde 41,77’si Vakıfbank’a, yüzde 32,60’ı Ziraat Bankası’na, yüzde 25,63’ü de Halkbank’a geçmişti.

Bu gelişmenin üzerinden yaklaşık 5 ay sonra Karacabey kökenli Matlı Holding ile Gaziantep menşeeli tarım, bakliyat ve yağlı tohumlar üreticisi Tiryaki Holding sessiz, sedasız kamu bankalarına bir teklif sundular.

Matlı Holding ve Tiryaki Holding ortaklığı, Keskinoğlu’nu satın almak için 1 milyar liralık  teklif verdi.

Teklife, çok yakında yanıt verilecek.

Eğer kabul edilirse, Matlı ve Tiryaki Holding ortaklığı, Türkiye’nin en büyük beyaz et ve yumurta firmasını bünyelerine katmış olacak.

Mustafa Özdal’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X