Bursa’nın 250 yıllık tarihi devrildi!

Bursa’da 510 yıllık geçmişi bulunan tarihi Hüsnügüzel Kaplıcası’nın bahçesindeki 250 yıllık anıt çınar ağacı fırtınaya dayanamadı. Saatteki hızı 95 kilometreye ulaşan fırtına sebebiyle devasa çınar kökünden koparak yola devrildi. Ekipler ağacın dallarını keserek trafiği açtı .

Bursa’nın 250 yıllık tarihi devrildi!

Dün gece etkili olan fırtına hayatı felç etti. Merkez Osmangazi ilçesi Çekirge Mahallesi Kanal Caddesi üzerindeki Hüsnügüzel Kaplıcası’nın bahçesindeki 250 yıllık anıt çınar ağacı kökünden koptu.

Devasa duvarı aşıp yola devrilen çınar ağacı yolu kapattı. Belediye ekipleri çınarı keserek yolu trafiğe açtılar. Tescilli anıt eser olan çınarın devrildiği esnada yoldan kimsenin geçmemesi ise muhtemel faciayı önledi.

Çınar ağacı Askeri Hastanenin duvarında da hafif hasara yol açtı.

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

  1. 250 YILLIK ÇINAR DEVRİLDİ. BU KADAR BASİTMİ YANİ? DÜN GECE FIRTINA OLDU ÇINAR DEVRİLDİ.. BU AĞACIN YIKILACAĞIBELLİ. BAŞKA BÖYLE ÇINAR YOK MU ?VAR TABİ . PEKİ BU AĞACIN AYNISINDAN VAR MI YOK. 250 YIL DAHA GEÇMESİ LAZİM. PEKİ BİZ BU TARİHİ AĞAÇLARIN YOK OLMAMASI İÇİN BİR PROJE YAPIYORMUYUZ? NE YAPMAK LAZİM KORUMAK İÇİN*
    BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜNDE BULUNAN ARKADAŞLAR BİR ÇARE BULAMADINIZ MI?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X