‘298 kişiye mezar olan uçağı savaş uçağı düşürdü’

BBC’nin hazırladığı belgeselde Ukrayna’da düşen yolcu uçağı ile ilgili yeni iddialara yer verildi. Bunlardan en dikkat çekeni ise yolcu uçağının Ukrayna savaş uçağı tarafından düşürüldüğü iddiası…

‘298 kişiye mezar olan uçağı savaş uçağı düşürdü’

Malezya Havayolları’na ait  MH17 sefer sayılı yolcu uçağının düşürülmesi ile ilgili iddialar yeniden gündemde. 

Konuyla ilgili bir belgesel hazırlayan İngiliz kanalı BBC, bu belgeselde yolcu uçağının Ukraya savaş uçağı tarafından düşürüldüğü iddialarına da yer verecek. Belgeselde yer verilen bir başka iddia ise uçağın CIA destekli bir operasyon sonucu düşürüldüğü. 

Söz konusu belgeselde yer alan görgü tanığı Natasha Beronina, 2 yıl önce yaşanan patlama sesini duyduktan sonra gökyüzünde 2 uçak olduğunu belirtti. 

Olayla ilgili yüze yakın görgü tanığı ile söyleşi yapan Alman gazeteci Billy Six’e göre ise, bu kişilerden yedisi patlamanın ardından gökyüzünde bir savaş uçağı gördüğünün altını çizdi.    

Ukrayna’nın Rusya sınırına yakın bölgesinde 17 Temmuz 2014’te düşen Malezya Havayolları’nın MH17 sefer sayılı Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 mürettebattan kurtulan olmamıştı. Kazada hayatlarını kaybedenlerin 196’sı Hollanda vatandaşıydı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X