36 yıllık özlem sona eriyor

1980 yılında hizmete açılan Orhangazi Keramet Pompaj Sulaması’nın Kapalı (basınçlı) Sistem’e geçişi ile ilgili geçtiğimiz ay yapılan ihalenin ardından, ihaleyi kazanın firmaya yer teslimi yapıldı. İhalenin 390 günde tamamlanması planlanıyor.

36 yıllık özlem sona eriyor

Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Albostan, DSİ Bölge İşletme Bakım Şube Müdürü Şaban Efe, DSİ Bölge Planlama Şube Müdürü Mustafa Göredeli, firma yetkilisi Metin Sevükten ile Sulama Birliği Başkanı Recai Paçin proje ile ilgili olarak bir araya geldi. 

2 bin 124 hektarlık alanda sulama yapan eski kanalet sisteminin kapalı ve basınçlı sisteme geçişine ilişkin planlama raporunun 17 Ekim 2017’de bitirileceğini belirten Planlama Şube Müdürü Mustafa Göredeli, “Daha fazla alanı sulama olanağı sağlanacak, kayıp-kaçak azalacak, kartlı sayaçlı sulama yapılacak. Bölgemize çok iyi bir proje kazandıracağız” dedi. 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da, “Uzun zamandan beri düşünülen bir projeydi. İlçemiz için elzemdi. Üreticilerimize gerekliydi” diyerek, Orhangazi’nin bir ihtiyacının daha giderilmiş olacağını ifade etti. Sulama Birliği Başkanı Recai Paçin de, “Daha az su, daha az enerji ve daha az ücret olacak. Ön ödemeli bir sistem uygulanacak. Az su ile çok alan sulanacak” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X