365 gün kesintisiz temizlik harekatı

Yıldırım’da çöp toplama konusunda sıkıntısı yaşanmaması ve sokaklarının tertemiz olması için 682 kişilik temizlik ordusu görev yapıyor.

365 gün kesintisiz temizlik harekatı
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 2016 yılında 192 bin, 2017’nin ilk 9 ayında 149 bin ton evsel atık topladı. 69 mahalleyi 2 bölgeye ve 4 kısıma ayıran Yıldırım Belediyesi, ilçeyi haftanın 7 günü detaylı temizliyor.

Programda bulunan mahallelerin cadde, sokak ve boş arsaları en ince detayına kadar temizlenirken, ilgili bölgeye giren temizlik ekipleri bölgede atıkları da topluyor. Haftanın her günü mahalle içindeki caddeler ve cadde büyüklüğündeki sokaklar rutin olarak temizlenen Yıldırım’ın her köşesi temiz kalıyor. Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Araç Takip Sistemi ile temizlik araçları uydu üzerinden izlenerek ilçedeki temizlik çalışmaları büyük bir titizlikle takip ediliyor. Sistemi geliştirme ve uygulama alanıyla Bursa’da rakipsiz konumda olan Yıldırım Belediyesi, Araç Takip Sistemi sayesinde; 71 adet çöp kamyonu, 5 adet süpürge makinası, 11 adet açık kasa kamyon, 4 adet yıkama aracı, 1 adet kanal kazıyıcı ve 1 adet pick-up ile temizlik çalışmaları aksatılmadan yürütülüyor.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ‘Belediye olarak bir yandan projelerimizi sürdürürken bir yandan da şehrimizi temiz tutmaya özen gösteriyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X